Zamiana wtyczki wycieraczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kjuzikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 25, 2006 20:29
Lokalizacja: Stegna

Zamiana wtyczki wycieraczek

Post autor: kjuzikk » pt wrz 05, 2008 11:58

Jeszcze raz proszę o pomoc. Już wszystko skompletowałem do wycieraczek. Kto nie czytał mojego ostatniego tematu przypominam. Mam skodę Octavię 99 padł mi mech. wycieraczek kupiłem do rocznika 2002 i tam już była inna wtyczka. Dokupiłem wtyczkę do 2002 i chciałbym jakoś je podmienić. Wtyczka w roczniku 99 była 5pinowa (ale jednego kabla nie ma) tak jakby nie wykorzystany. Kolory w obu wtyczkach są jednakowe więc pytanie za 100pkt czy w 99r wtyczka 5pinowa była już przystosowana do 4 pinowej i są takie same kolory. I można śmiało lutować po kolorach czy jednak coś jest inaczej...

Wy się na tym znacie więc prosze o pomoc bo na forach Skody niestety cisza na ten temat ;) poniżej rysunki co i jak...

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 14:01 przez kjuzikk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » sob wrz 06, 2008 09:09

nie po kolorach lutuj tak jak powinno tylko zacznij od jednej strony i po kolei wpinaj przewody


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

kjuzikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 25, 2006 20:29
Lokalizacja: Stegna

Post autor: kjuzikk » sob wrz 06, 2008 13:22

szopek87 pisze:nie po kolorach lutuj tak jak powinno tylko zacznij od jednej strony i po kolei wpinaj przewody
EEE koledzy potrzebuję rzetelnej informacji który kabel do którego, a nie "zacznij z lewej strony" :D. Mi osobiście się wydaje, że Skodzie nie chciało się zmieniać całej elektryki kolorami... Tylko zmienili silniczki i wtyczki kolory zostawiając te same. Czy ma ktoś schematy?? Będzie wszystko jasne...



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » sob wrz 06, 2008 13:40

kolorami nie dojdziesz bo w innym modelu mozesz miec inaczej pamietasz ktory przewod byl zlaczony z ktorym???


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

greg

Post autor: greg » sob wrz 06, 2008 16:57

kjuzikk, ty to jestes chyba jakiś inny
po 1 - podałem ci która do którego pinu
po 2 - podałem ci kolory starej wtyczki i kolory nowej wtyczki
po 3 - nową wtyczkę masz z kabelkami

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 5:01 pm ]
jakbyś nie pamiętał to masz to tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#2176224



kjuzikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 25, 2006 20:29
Lokalizacja: Stegna

Post autor: kjuzikk » ndz wrz 07, 2008 14:06

greg pisze:kjuzikk, ty to jestes chyba jakiś inny
po 1 - podałem ci która do którego pinu
po 2 - podałem ci kolory starej wtyczki i kolory nowej wtyczki
po 3 - nową wtyczkę masz z kabelkami

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 5:01 pm ]
jakbyś nie pamiętał to masz to tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#2176224
Oczywiście tylko tam jest coś namieszane!!!! Na wtyczce są napisy 1-4 całkiem inaczej odwrotnie niż podałeś na zdjęciu. Skąd mam wiedzieć czym się sugerowałeś??

Po drugie podałeś kolory na wtyczkach i one się kompletnie nie zgadzają z moimi kolorami na wtyczce 5 pinowej... więc nie mam pewności jak podłączyć dlatego napisałem jeszcze raz wraz z rysunkami...

Czy mógłbyś przeanalizować mój problem jeszcze raz?? Bo ty podałeś
wtyczka 5 pinowa
1 sw/gr
2 gn/ge przechodzi w bl - do pinu 4 T18a - przekaźnik wycieraczek
3 gn przechodzi w bl/sw - do pinu 11 T18a
4 gn/sw przechodzi w bl/ge do pinu 5 T18a
5 br - masa

z czego wynika że na pinie 3 powinienem mieć zielony przewód, a mam zielono/czarny dlatego nie mogę pozamieniać wg. twojej rozpiski bo się nie zgadza :(

Możesz spojrzeć dokładnie??



greg

Post autor: greg » ndz wrz 07, 2008 14:49

kjuzikk, daj zdjęcia wtyczki orginał co masz w aucie razem z kolorem kabli i przyjrzyj się czy aby na pewno numerację pomyliłem bo sprawdzałem 3 razy

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 2:51 pm ]
jeśłi pomyliłem to mas zi tak kolory we wtyczce identycznie jak opis
tj. brązowy 4
zielono/czarny 3
zielony 2
zielono/żółty 1

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 2:57 pm ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



kjuzikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 25, 2006 20:29
Lokalizacja: Stegna

Post autor: kjuzikk » ndz wrz 07, 2008 15:46

greg pisze:kjuzikk, daj zdjęcia wtyczki orginał co masz w aucie razem z kolorem kabli i przyjrzyj się czy aby na pewno numerację pomyliłem bo sprawdzałem 3 razy
Greg masz na samej górze zdjęcie i tam jest rysunek mojej wtyczki z auta i z tego wynika, że:
1 - nie ma kabla
2 - zielono żółty
3 - zielono czarny
4 - zielony
5 - brązowy

A z twojego opisu wynika:

1 sw/gr
2 gn/ge
3 gn
4 gn/sw
5 br

CZYLI COŚ NIE GRA!

[ Dodano: 07 Wrz 2008 16:15 ]
Przeanalizowałem schematy, które podałeś i jasno wynika, że mam lutować wg. kolorów... Nic się nie zmieniło w kolorystyce. Proszę o potwierdzenie...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości