włącznik oświetlenia wewnętrznego w drzwiach kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

damianc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 24, 2008 09:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: damianc » sob wrz 06, 2008 13:48

Witam ja kupiłem takie wyłączniki na stronie TME http://www.tme.eu/pl/ z ip 67 V3SUL czyli są szczelne trochę później podpiłowałem zamek i skręciłm na śróbki już pol roku chodzi jak chcesz to mogę ci jeden odsprzedac bo zamówiłem więcej jakby co to na priv
pozdrawiam



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » sob wrz 06, 2008 14:55

damianc, ]
Możesz napisać coś więcej na ten temat?


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

damianc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 24, 2008 09:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: damianc » sob wrz 06, 2008 20:10

co tu opisywać , po wyjęciu zamka znajdziemy mikrowłącznik, czasami trzeba go bardziej wcisnąć tzw nity, ale jak to nie pomaga trzeba wymiecić mikrowłacznik mi to zajeło jakąs godzinkę. Deinstalujemy orginalny wyłącznik, z racji tego że nowy ma gdzie indziej rozmieszczone otwory mocujące, stare otwory musimy trochę powiększyć wystarcza do tego mały pilnik iglak, kable do mikrowłacznika albo wlutujemy w płytę zamka albo w kable z starego mikrąwłacznika, nowy mikrąwłacznik przykrecamy na śróbki. Umnie to zdało rezulat tak jak napisałem wcześniej działa już pól roku ale jak się do tego przyłożymy można napewno być zadowolnym z wykonanenej pracy. Jeszcze jedno nie warto oszczędzać na mikrowłączniku od razu kupic taki IP 67 te same właściwości jak orginal. ja znalazłem taki na stronce TME



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz wrz 07, 2008 13:42

Ja ostatnio rozbieralem zamki w drzwiach przednich w golfie 4 chyba z 8 razy kazdy; cos mi tam szwankowalo no i okazalo sie ze sie porobily zimne luty na tej plytce( wewnatrz zamka). Poszedlem za ciosem i rozebralem zamki na czesci pierwsze( czesc mechaniczna i elektryczna). Przeczyscilem wszystko nasmarowalem, luty poprawilem a mikrowlaczniki rozebralem i przeczyscilem naftą. Oba zamki hulają az miło. Przy okazji rozebralem wkladki zamków i tez je przeczyscilem i nasmarowalem. Polecam ta czynnosc bo to powinno sie robic raz na kilka lat dla swietego spokoju. Bede jeszcze robil taki podobny przeglad mechanizmu wycieraczek przednich, tylnych oraz drzwi tylnych. Mozna tez oczewiscie przy okazji przesmarowac mechanizmy podnoszenia szyb.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2008 13:54 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.



MattiSieradz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 12:31
Lokalizacja: vw

Post autor: MattiSieradz » czw kwie 02, 2009 12:37

Miałem podobny problem z oświetleniem. Tzn, jak otwierałem drzwi nie zapalała się lampka wewnątrz, ale przy zapalonych światłach działał sygnał akustyczny. Wszystko wskazywało na ten nieszczęsny mikrowłącznik... Posłuchałem jednak jednej z rad na tym forum i na początek postanowiłem sprawdzić ta diodę. Faktycznie, wystarczyło ją odizolować i spryskać końcówki WD40. Problem znikł, a lampka wewnątrz już działa tak jak należy. Dzięki za pomoc, pozdrawiam, Matti



Awatar użytkownika
MARIUSZ45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lis 26, 2009 16:11
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: MARIUSZ45 » pt gru 11, 2009 09:46

Witam u mnie był mikro wyłącznik,postanowiłem zamontować mikro z MK3 ,jeśli znajdą się chętni na taką przeróbkę to proszę pisać pomogę ,bo u mnie 400zł w kieszeni .POZDR
Obrazek Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości