odboje amorkow mkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

odboje amorkow mkII

Post autor: vwfun » czw lis 10, 2005 01:24

mam takie pytanko posiadam golfika mkII i z tylu mam oponki 215/45/15.jednka czasem gdy tyl samochodu przysiadzie na wyboju potrafia mi one obetrzec o nadwozie .zaginalem juz ranty ale mimo to jeszcze troche przycieraja.chce zalozyc odboje amortyzatorow od jakiegos innego samochodu i odpowiednio je dociac tak by samochod przysiadal tylko do pewnej wysokosci.co o tym myslicie i moze macie inne pomysly.czekam na odp. P>S chce zalozy tam kółka 215/40/16 i zastanawiam sie jak to bedzie.prosze o komentarze.pozdrawiam smoke



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lis 10, 2005 01:58

Siema, generalnie odbojem regulujesz (ze tak to nazwe) charakterystyke dobijania amortyzatora, a nie jego skok (a Tobie wlasnie o skok chodzi)
Chyba ze faktycznie dobierzesz jakis dłuższy odbój, ale raczej odradzam docinanie bo bedzie mimo wszytko nierówny a przez to dużo mniej wytrzymały,
Wszytko to przy założeniu że masz sprawne i od dobrego modelu amortyzatory i spręzyny, poduszki amorka też pownny byc ok

tak czy inaczej ciężko bedzie ci zrobić to samym odbojem, i bardzo trudno tez bedzie dobrac odpowiedni odbój, bo jesli ksztaltem bedzie pasowal to twardoscia moze nie odpowiadac....albo bedzie sie sypal
ewentualnie moze masz dziwne ET felgi i dlatego trą bo koło jest za bardzo odsadzone, bo zdjae mi sie ze 205 spokojnie wchodza

ale jak tyłek sieda to podstawa to sprawne amortyzatory i sprezyny
mam nadzieje ze pomoglem pozdro ajt



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » czw lis 10, 2005 02:05

ale ja mam u siebie z tylu felgi 9 cali i opony 215



fibolek

Post autor: fibolek » czw lis 10, 2005 02:06

Zmień gumy na amorkach te które zakłada się przy wymianie od góry.Bo są nieoryginalne trochę wyższe tak około3 centymetrów i nie będzie obcierało.A także sprawdź spręzynki może włóż trochę twardsze.Ale z tymi gumami to pewne bo ja tak mam poszukaj ciut wyższych.



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » czw lis 10, 2005 02:19

tzn powiem ci jak jest ja mam samochod juz dosc obnizony i sportowe sprezynki supersporta byc moze dlatego tak mi sie dzieje.mowisz ze te nieoryginalne sa wyzsze??hmm... nie wzialem tych gum pod uwage



fibolek

Post autor: fibolek » czw lis 10, 2005 15:34

wiem bo u siebie zmieniałem,i jest na tyle lekko wyższy.Musiałem włożyć 15" koła ale i tak lekko tył jest wyżej.Także mogę wziąć z tyłu 3 dorosłe osoby i nie ciągnę po asfalcie(w ogóle tył nie siada całkiem)I jeszcze względy aerodynamiczne(ponoć) choć ja nie odczuwam. :-) :kupa: [quote][/quote]Sprawdź to



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 377 gości