Jakie najlepsze swiece do LPG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Jakie najlepsze swiece do LPG

Post autor: herflik95 » wt kwie 11, 2006 08:53

witam wszystkich.
jak sadzicie które świece są lepsze do gazu NGK czy ISKRY zielone
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2008 10:05 przez herflik95, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt kwie 11, 2006 09:04

Chyba bym wybral iskre.
NGK jest strasznym sianem, do Polski trafiaja najgorszej jakosci podrobki Chinskie.

Zastanow sie jeszcze nad Briskiem. NGK padlo mi po 10tys. Briska polecil mi bardzo dobry mechanik i mam go juz 20tys.


Pozdrawiam,
Piotrek

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » wt kwie 11, 2006 10:13

Jestem zdecydowanie za iskami i do tego zwykłymi, a nie jakimiś guwnianymi zielonymi, albo innymi do gazu. Miałem dużego fiata z instalacją gazową i jeździłem 30000 na zwykłych iskrach. Po tym przebiegu stwierdziłem że wypada zmienić świece bo już troche za długo. Zmieniłem na NGK, wywaliłem po dwóch tygodniach (nierówna praca problemy z odpalaniem), założyłem iskry do gazu (żadnej poprawy, założyłem boscha dwuelektrodowe (też jakieś kupa), i założyłem te stare wyjeżdżone iskry i wszystkie złe objawy jak ręką odjął. Jak sprzedałałem kańcioka to na tych iskrach miał 70000 zrobione (może trafiłem wyjątkowo dobrą partie, a pozostałe jakieś trefne, ale i tak będe obstaawał za zwykłymi iskrami. (nawet mam je założone w Yamaha XJ 650 i nie miałem do tej pory żądnych problemów))


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » wt kwie 11, 2006 10:58

proponuje uzyc opcji ________SZUKAJ_________ bo doslownie pare dni temu mowa byla o tym a tu masz link i wiele ciekawych info o tym http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42391

pozdrawiam :) :bajer:


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt kwie 11, 2006 11:13

el Kopyto pisze:Jestem zdecydowanie za iskami i do tego zwykłymi, a nie jakimiś guwnianymi zielonymi, albo innymi do gazu. Miałem dużego fiata z instalacją gazową i jeździłem 30000 na zwykłych iskrach. Po tym przebiegu stwierdziłem że wypada zmienić świece bo już troche za długo. Zmieniłem na NGK, wywaliłem po dwóch tygodniach (nierówna praca problemy z odpalaniem), założyłem iskry do gazu (żadnej poprawy, założyłem boscha dwuelektrodowe (też jakieś kupa), i założyłem te stare wyjeżdżone iskry i wszystkie złe objawy jak ręką odjął. Jak sprzedałałem kańcioka to na tych iskrach miał 70000 zrobione (może trafiłem wyjątkowo dobrą partie, a pozostałe jakieś trefne, ale i tak będe obstaawał za zwykłymi iskrami. (nawet mam je założone w Yamaha XJ 650 i nie miałem do tej pory żądnych problemów))
Dokladnie to samo od swojego mechaniora slyszalem. Kazal mi do swojego golfika zalozyc swiece ISKRY od Poloneza, mowil ze sa nie do zjezdzenia.
A najlepiej 3 elektrodowe.

Ludzie w sklepie cholernie sie dziwili jak prosilem Iskre od poloneza do Golfa.
Ostatecznie kupilem Brisk bo nie mieli nigdzie kompletu Iskry (tez mi polecil do silnika 1.3 MPI do skody) i jestem bardzo zadowolny, wszak dostalem do 1.6AEE ale taki mam dokladnie silnik. To ze na swiecach bylo napisane ze do LPG to szczegol, bo i tak na wszystkich to pisza i to nie ma znaczenia.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » wt kwie 11, 2006 20:33

Ja na NGK zrobilem jak na razie 15 tys w tym 9 tyz na gazie i jak na razie zadnych problemow z nimi nie mialem...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kosmo333 » sob wrz 06, 2008 23:51

U mnie na 1.6 AEE sytuacja podobna. około 4 miesiące jeździłem na świecach NGK po czym nagle odmówiły posłuszeństwa [problemy z odpalaniem i nierówna praca silnika.
Szwagier poratował mnie nowymi świecami firmy Brisk [co prawda dedykowanymi Skodzie i jednoelektrodowymi ale..
Silniczek chodzi pieknie i nie mam zamiaru ich zmieniać. pozdr.


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 547 gości