Usunięcie bębenków z drzwi przednich

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » wt wrz 11, 2007 01:23

greg pisze:ja na razie widziałem tylko jedną fotkę co udało się zgiąć a nie złamać dźwigni więc przychylam się do zdaniaJ3L3N, tym bardziej że znajomej pokonali alarm zamki, a Misia nie :green_fuck:
a ile bys chcial widziec ??? jak ukradną to raczej juz nie robia zdjec chyba ????? heee hhee

Niestety kilka osób siedzących w temacie uważa ze tego typu zabezpieczenie jest mało skuteczne.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt wrz 11, 2007 10:45

J3L3N pisze:Moj tato zakladal takie cos w salonie! maly koszt i profesionalna robota! POLECAM!! Ale i tak najskuteczniejsza metoda dla zlodzieja jest blokada skrzyni biegow!!


Jesteś w błędzie na forum są moje foty blokady po prubie kradzieży auta !!!!!
jak już to wtyczkę od kompa pżerobić na inną ,bo się podpinają i kasują immo Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 10:50 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt wrz 11, 2007 11:15

greg pisze:mojama, daj se spokój - wrawny złodziej otworzy bagażnik i wejdzie a mniej wprawny palnie szybę, albo odchyli drzwi i drutem otworzy od środka
Narazie tylko zgłębiam temat, co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Jeśli chodzi o ten BearLock to rozumiem, że jest tam kluczyk. Czy ten zamek jest tak ciężki do otwarcia, że złodzieje wolą rozwalić/wygiąć tą blokadę żeby ją obejść? Może takie zamki powinni w drzwiach montować? :hmm:

Co do zabezpieczeń mechanicznych. Tak sobie myślę, że jeśli posiada już się zabezpieczenie uniemozliwiające odpalenie auta, to przydałoby się jeszcze właśnie mechaniczne uniemożliwiające toczenie się auta, np. holowanie.
Blokada skrzyni biegów tego nie zapewni. Z drugiej strony blokada pedałów to wieczne montowanie jakiejś kupy żelastwa. Czy jest jakieś przyjaźniejsze rozwiązanie które uniemożliwiłoby hol?

pozdrawiam,



greg

Post autor: greg » wt wrz 11, 2007 22:24

mojama pisze:Czy jest jakieś przyjaźniejsze rozwiązanie które uniemożliwiłoby hol?
nie ma -w Lublińcu merca wciągnęli na lawete po rozlaniu oleju pod każdym z kół



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr wrz 12, 2007 19:59

Złodziej musi się zastanowić czy mu sie opłaca sciągac lawete i ryzykować tracąc czas na rozbieranie zabezpieczeń w stosunku do ceny golfa.
A ty musisz sie zastanowić czy opłaca ci sie pchać do auta kupe elektroniki i innego złomu w stosunku do ceny AC.

No chyba że ten dobrze widoczny złomowiec go odstraszy i wybierze furkę sąsiada.

A jak mieszkasz w jakiejś bandyckiej dzielnicy jak ja ,to może trzeba pomyśleć o zmianie wozu ,niestety-albo zero alu,radia z panelem,bajerków,spoilerków,brewek , itp.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr wrz 12, 2007 20:27

no to ja sie wypowiem, bo nie mam zamkow w klamkach :)
same zaslepki nic Ci nie dadza, nawet ulatwia kradziez auta, gdyz po ich polamaniu zwyklym plaskim srubokretem otworzysz autko, gdyz glebiej masz wlasnie miejsce w ktore wchodzi koniec zamka i przekreca blokade drzwi
w serwisie jest mozliwosc kupna zaslepki dodatkowej, wlasnie w miejsce calego zamka, a nad nia nakladasz ta plastikowa zaslepke, wiec nawet jezeli rozwala Ci zaslepke plastikowa to metalowa uniemozlwi mu podejscie do blokady drzwi
a tak szczerze mowiac, nie ma zadnego sposobu zabezpieczenia przed kradzieza, jak sie upra to i tak ukradna :(



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr wrz 12, 2007 23:33

pszczyna pisze:jak już to wtyczkę od kompa pżerobić na inną ,bo się podpinają i kasują immo
Wystarczy przełożyć kabelek pod inny pin i nie zapomnieć na który jak się będzie "vagować".
A wyciągnięcie bębenka na pewno coś da... i wydaje mi się że elektryka nic do niego nie ma bo centralny zamek jest podczepiony do trójnika plastikowego klamka - rygiel - siłownik.


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw wrz 13, 2007 08:46

VW Maniak pisze:Wystarczy przełożyć kabelek pod inny pin i nie zapomnieć na który jak się będzie "vagować".
Nawet jak całą wtyczkę diagno utniesz,to ja ci podepnę swój -już bez immo- komputer i odjadę :bajer:

Każde dodatkowe zabezpieczenie którym zaskoczysz złodzieja to czas w którym może on zostać złapany ale jak oddajesz samochód do serwisu często ,to możesz sie liczyc z tym ze odjedzie z pod domu.Tam mają czas żeby sobie dobrze obejrzeć twoje zabezpieczenia .
A małolatów z łamakami zamków nie odstraszysz,jak nie wyłamią zamka to zbiją szybę i wezmą radio,głośniki,itp.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pn lis 12, 2007 15:42

UcHO pisze:same zaslepki nic Ci nie dadza, nawet ulatwia kradziez auta, gdyz po ich polamaniu zwyklym plaskim srubokretem otworzysz autko, gdyz glebiej masz wlasnie miejsce w ktore wchodzi koniec zamka i przekreca blokade drzwi
Odgrzebuję temat, bo znalazłem takie coś na allegro:
http://www.allegro.pl/item262996635_vw_ ... zamka.html
Chyba fajna, bo w zestawie nie tylko plastikowa zaślepka, ale też metalstwo, które uniemożliwi kontakt z zamkiem w przypadku połamania samej zaślepki.
Cena kosmos :kac:
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 15:45 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pn lis 12, 2007 15:59

Cena tego zestawu w serwisie to ok 30zł ostatnio kupowałem, i jeszcze jedna sprawa występuje tylko zaslepka gruntowana czyli czeba malować, jesli ktoś ma klamki nie lakierowane to kiepsko wygląda, ale i na to jest rada zaslepke czarną nie lakierowaną zamawiamy od tylnych drzwi.

Pozdr.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pn lis 12, 2007 16:03

Ale w tej cenie kupiłeś identyczny zestaw czyli plastikowa zaślepka + ten metalowy element blokujący dostęp do wnętrza drzwi?



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pn lis 12, 2007 16:24

Tak oba elementy za niecałe 30zł

Znalazłem nr OE

czarna nakładka klamki nie lakierowane 3B4 839 870 3FZ
nakładka do klamek lakierowanych gruntowana 3B4 839 879A
blokada do środka zamiast bębenka: 1K4 839 167
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 21:46 przez korfanty, łącznie zmieniany 1 raz.



vc20ne

Post autor: vc20ne » sob gru 15, 2007 22:36

Czy bębenek z przednich drzwi będzie pasował do tylnej klapy? Czy są takie same?
Ostatnio zmieniony sob gru 15, 2007 22:46 przez vc20ne, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » sob wrz 06, 2008 20:48

Panowie a wystarczy tylko wyciagnac wkladke wypiac lopatke i wkrecic na swoje miejsce!!po co te wszystkie zaslepiki itd a jesli chodzi o dobre zabezpieczenie to tylko dyby na pedala.Nprawde juz nieraz sie sprawdzily.Pozdro


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości