Problem z ABS.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiekp
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob maja 13, 2006 00:28
Lokalizacja: Wrocław

Problem z ABS.

Post autor: krzysiekp » pt wrz 05, 2008 16:20

Witam,

Jakiś czas temu padł mi abs - zaczęła się świecić dioda abs-u. Sprawdziłem VAG-iem i wyszło, że cos nie tak z lewym tyłem. Żeby sprawdzić czy to wina czujnika zamieniłem przewody tylne i po zamianie dalej było, że lewy tył, więc czujnik ok był. Sprawdziłem też ten przewód co idzie do lewego tylniego czujnika i on też jest ok. Czyli wina chyba w pompie ABS-u? Podobno pękaja tam jakies luty czy coś w tym stylu. Miał ktoś coś takiego? Pompa u mnie jest razem z kompem ABS-u (Golf3 97 rocznik GTI TDI 20Jahre silnik 1.9 AFN) i jest to nierozbieralna część. No moze ktoś to robierał i wie co i jak?
No a może ktos ma inny pomysł co jest nie tak?

P.S. Lampka od ABS-u juz od tego świecenia się spaliła. Jak zciągnąć ten element w którym jest ta żarówka żeby nic nie połamać (wolę się upewnić niż podważać i coś złamać)?

Z góry dzięki za pomoc.


krzysiekp
Golf III GTI TDI 20Jahre
Golf IV Kombi ASZ 130KM
Wrocław

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt wrz 05, 2008 16:58

właśnie musisz to podważyć jakoś delikatnie żeby nie porysować najlepiej przez jakąś szmatke czy cuś



educh1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw lip 12, 2007 21:22
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

Post autor: educh1985 » pt wrz 05, 2008 20:52

Ja bym proponowal dokladnie sprawdzic ten czujnik zwyklym miernikiem z mozliwoscia pomiaru oporu. jesli wartosc bedzie okolo 0.9 do 11,0( jak dobrze pamietam)krecac kolem liczby sie beda zmieniac jesli natomiast bedzie wariowal to jest z nim cos nie tak mozesz wyniki porownac z innym czujnikiem. i prawdopodobnie bedziesz musial zresetowac bladz komputera. byl gdzies temat jak to zrobic wlasnymi sposobami.



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » sob wrz 06, 2008 23:22

educh1985 pisze:proponowal dokladnie sprawdzic ten czujnik zwyklym miernikiem
Popieram
educh1985 pisze:0.9 do 11,0
od 0,9 do 1,1
educh1985 pisze:zresetowac bladz komputera
Nie jest to konieczne bo po usunięciu usterki abs sam zacznie działać :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości