Przerywanie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

anton8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 08:48
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Przerywanie...

Post autor: anton8888 » pt wrz 05, 2008 09:10

Witam szanownych kolegów.

Od niedawna posiadam Golfa II 1,3 CL. Ostatnio mam z nim mały problem.
Problem polega na tym, że gdy jadę sobie spokojnie coś mi przerywa, silnik się dusi i samochód nie ciągnie do przodu. Trwa to najczęściej bardzo krótko, pojawia się seryjnie lub pojedyńczo. Miałem sytuację, że gdy uruchamiałem silnik z rana gdy chciałem jechać do pracy, po odpaleniu wskazówka obrotów idzie ponad 1tyś, a potem dławi się i faluje na poziome od 0 do 1tyś obrotów, po dodaniu gazu silnik mi gasł. Identyczna sytuacja miała miejsce po jeździe na ciepłym silniku. Zatrzymałem się a tu znów zaczął się dławić i obroty oscylowały w połowie między 0tyś a 1tyś obrotów. Po dodaniu najdelikatniej jak potrafiłem gazu obroty rosły, ale z wielkim oporem, silnik tak dziwnie się dusił.

Czy drodzy koledzy mogli byście mi coś poradzić? Co to może być i jak ten problem rozwiązać?
Dziękuje z góry, i czekam na porady.

Pozdrawiam.


Pozdrawiam

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pt wrz 05, 2008 16:06

Sprawdź na początek czujnik (stycznik) jałowych obrotów na przepustnicy. Wystarczy omomierzem podpiąć się do wtyczki, nie trzeba go demontować.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości