Uciekajacy płyn chłodniczy????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Uciekajacy płyn chłodniczy????

Post autor: jarek_lech » pt wrz 05, 2008 09:54

Od jakiegos czasu borykam się zproblemem uciekajacego płynu chłodniczego. Wymieniłem już wszystkie krućce plastikowe, oringi, ostatnio wymieniłem rtermostat z obudową, dwa dni był spokój i dzisiej razu znowu przywitała mnie czerwona lampka na desce, ubyło ok 0,5-0,7 litra. Pomóżcie już jie wiem gdzie szujkac przyczyny. Glowica i uszczelka jest cała. Dodam, ze auto jest przeroboone na lpg II generacja, moze to ma coś ztym wspólnego. Będe bardzo wdzięczny za każdą pomoc.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt wrz 05, 2008 10:04

a po ilu km ubywa ci ten litr płynu, jeśli przewody wodne masz nowe sprawdz chłodnice pod spodem
jarek_lech pisze:Glowica i uszczelka jest cała
jak to sprawdziłes?



jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jarek_lech » pt wrz 05, 2008 10:10

Uszczelka była wymieniana wgrudniu tamtego roku. Węży nie wymieniałem, ale są suche. Od momentu wymiany termostatu przejechalem moze jakies 100 klockó może więcej. Chłodnica też jest sucha.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt wrz 05, 2008 10:18

to problem nastąpił po wymianie termostatu tak?



jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jarek_lech » pt wrz 05, 2008 10:25

Nie, wcześniej ciekł mi jeden króciec, wymieniłem, potem drugi znowu wymieniłem, i ostatnio zaczoł ciec mi przewód na łączeniu przy termostacie, okazało się ze oring, ale przy okazji stwierdziłem wymienie termostat i całą obudowę, bo był już taki sobie. Generalnie z cieknącym płynem borykam się cały czas, ale wcześniej byłem w stanie sam dostrzec przyczyny, teraz juz rozkładam ręce.



Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: emilioch » pt wrz 05, 2008 10:36

1.musisz dokładnie poszukać zlokalizować wyciek. Spróbuj wjechać na jakiś np karton, lub suche podloze, odpal autko pogazuj je na ciepłym silniku, zostaw na pare godzin. Sprawdz czy nie kapie. u mnie tez gdzies znikał okazało sie ze jak podniosło sie cisnienie w układzie to uciekał pęknietym od spodu gumowym przewodem bezpośrednio na asfalt i nie byo sladów wycieku.

2,
sprawdz jeszcze czy przypadkiem nie ucieka ci do srodka kabiny np. przy chłodniczce ogrzewania

3,
zastanawiam sie czy przypadkiem nie ucieka ci do silnika albo komory spalania i układem wydechowym dyskretnie uchodzi do atmosfery



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt wrz 05, 2008 10:37

a przy pompie nie cieknie?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=78517
sprawdz to u siebie



jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jarek_lech » pt wrz 05, 2008 10:40

może to i jedt przyczyna, ale z tego co pamietam wszystkie trujniki i złączki od gsazu mam metalowe

[ Dodano: 05 Wrz 2008 10:53 ]
Dzieki wielki Panowie za pomoc, dzisiej coś pokombinuje, jak nie to będe musiał go znowu odstawić niech mechanicy szukają igły w stogu siana:)



husik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob mar 15, 2008 17:06
Lokalizacja: Leszno

Post autor: husik » pt wrz 05, 2008 12:34

sprawdz kolego pompe, bo u mnie było to samo, nie moglem zlokalizowac wycieku, i przy wymianie rozrzadu okazało sie ze z pompy sie saczy płyn chłodniczy



Awatar użytkownika
elpolsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 19, 2005 17:20
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: elpolsa » sob wrz 06, 2008 11:01

Sprawdz kolanko na parowniku tam gdzie weze sie zakłada. Ja mialem tam pekniete i uciekalo pięknie.



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » sob wrz 06, 2008 12:21

kolego karton reczniki papierowe itd powijac i zobaczyc gdzie cieknie. ja obstawiam króciec (trójnik) do gazu tam zawsze lubi cieknac. A i jeszcze połóż recznik papierowy w tym czarnym plastiku koło zbiorniczka tak by nie zasłonic tych 2 otworów w zbiorniku bo mozliwe że tam wyrzuca sobie płyn.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » sob wrz 06, 2008 12:36

a ja ci napisze dlaczego mi ubywało...
problemem był korek... widocznei był gdzies prztkany i nie wypuszczał powietrza przez co robiło sie za duze cisnienie i taka siła ze plyn przeciekał koło korka... dowiedzialem sie o tym gdy w lecie auto było zgrzane i całkeim korek wywaliło(sam sie odkresił choc zakrecony był ile siły) wyminiłem na nowy i od tej pory poziom płynu mam taki sam :)



jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jarek_lech » pn wrz 08, 2008 10:15

Dzieki Panowi za wszelkie porady i szybka pomoc. Co do korka tez miałem walnięty, jest nowy.Już wsztystko jest OK. Wstyd się przyznać, ale trzeba. Byłem święcie przekonany, ze mechanik zalał mi układ i go zagrzał, zeby termostat sie otworzył i zalał cały układ, niestety tego nie zrobił i moja jazda spowodowała jego otwarcie i tu znalazł się brakujący płyn:) Jeszcze raz dzięki za pomoc i sorki za kłopot.....

[ Dodano: 08 Wrz 2008 10:16 ]
Jorgus jezeli chodzi o korek, miałem taką samą przygodę, mało przyjemna:) ale kształcąca:)



fix123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 12:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: fix123 » śr paź 01, 2008 23:03

emilioch pisze:1.musisz dokładnie poszukać zlokalizować wyciek. Spróbuj wjechać na jakiś np karton, lub suche podloze, odpal autko pogazuj je na ciepłym silniku, zostaw na pare godzin. Sprawdz czy nie kapie. u mnie tez gdzies znikał okazało sie ze jak podniosło sie cisnienie w układzie to uciekał pęknietym od spodu gumowym przewodem bezpośrednio na asfalt i nie byo sladów wycieku.

2,
sprawdz jeszcze czy przypadkiem nie ucieka ci do srodka kabiny np. przy chłodniczce ogrzewania

3,
zastanawiam sie czy przypadkiem nie ucieka ci do silnika albo komory spalania i układem wydechowym dyskretnie uchodzi do atmosfery
witam
mam ten sam problem ucieka mi płyn chłodniczy nie mogę go zlokalizować jedynie co ustaliłem to że podłogę mam mokrą jak wytarłem do słucha to po jakimś czasie jest mokrawo ale którędy by to leciało jest od strony kierowcy i mokro jest w okolicach pod pedałami... pomocy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości