[mk 4] kilka pytań nowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kasek

[mk 4] kilka pytań nowego

Post autor: kasek » pt paź 21, 2005 16:03

Witam wszystkich

Od niedawna stałem się posiadaczem golfa 4 1.9 SDI , i wykrylem kilka drobnych usterek w tym aucie w związku z czym mam pytania.

1. czy mozna samemu wymienić zarówkę w dzwiach a jessli tak czy to trudne czy też lepiej się za to nie zabierac. Chodzi o zarówkę od czerwonego światełka w prawym dolnym rogu dzwi,jedna mi nie świeci,ta od pasażera.

2.Odkad kupilem tita, nie było świateł cofania, kupilem wiec zarówki , zamnontowałem ale jednak niestety świecą one wtedy kiedy naciskam na hamulec :) ... a także przy zmianie biegów... nie jestem elektronikiem i nie wiem za bardzo jak dojść gdzie jest usterka poniewaz wszystkie żarówki wkladane są kwadratową płytkę (układ scalony) wiec zadnych kabli ... a jednak coś nie tak..

3.Samochod posiada centralny zamek na kluczyk, jednak mogę otworzyć go tylko z dzwi od kierowcy , otwieraja sie wtedy dzwi pasażera oraz bagażnik , i moje kolejne pytanie brzmi czy to normalne czy też powinienem móc otwoerac auto np tez z poziomu dzwi kierowcy ? Kiedy próbuje otworzyć od dzwi kierowcy nic się nie dzieje , kluczyk przekręca się o 180 stopni ale nic , to samo z bagażnikiem ...

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Piotrek



Awatar użytkownika
Vasyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Vasyl » pt paź 21, 2005 20:08

[ Dodano: Pią Paź 21, 2005 8:16 pm ]
kasek pisze:
1. czy mozna samemu wymienić zarówkę w dzwiach a jessli tak czy to trudne czy też lepiej się za to nie zabierac. Chodzi o zarówkę od czerwonego światełka w prawym dolnym rogu dzwi,jedna mi nie świeci,ta od pasażera.
Oczywiscie, że mozna samemu tylko po co i tak podejrzewam, że masz walniete coś w centralnym zamku, zreszta jak wiekszosc MK4, to jest chyba jakiś paradoks,, mój brachol tez mu lampka nie świeci w dzwiach, znajomy ma też MK4, SDI i też mu nie świeci lampka w dzwiach, także chyba jakis gumiś stworzył centralny zamek w MK4. Znajomy mi mówił ze za wszystko odpowiada siłownik zamka centralnego w jego przypadku od kierowcy, tak stwierdzili to magicy od serwisu, takze witaj w klubie zepsutych zamków centralnych w MK4, a ile to cosik kosztuje to nawt najstarsi indianie nie wiedza.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 21, 2005 21:23

W trójce można otwierać z obu przednich drzwi i podejrzewam że w 4-ce to samo. Jeśli z jednych drzwi nie działa (coś niejasno napisałeś w pierwszym poście z których ale to bez znaczenia), to w tych drzwiach albo padł ci mikrowyłącznik uruchamiany kluczykiem, albo przerwa w kablach np w harmonijce drzwi. To wszystko jest dość proste do zrobienia tylko podjedź do kogoś kto wie jak to działa jeśli sam sie nie czujesz na siłach rozbierać.
Nie jestem pewien czy w czwórce nie można też ustawiać tych funkcji przy module sterowania CZ, niech sie wypowiedzą czwórkowicze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » pt paź 21, 2005 23:36

rzecz jaka mi padła w mojej 4 ce to lampka i centralny..w dzwiach pasazera...wymiana zarówki nic nie pomogła bo okazało sie ze padł czynik zamykania dzwi umieszczonego w zamku..zrobiłem wiec swój inny czujnik..spisuje sie ok..co do centralnego nie zamyka mi dzwi bo siłownik nie potrafi wciągnąc rygla jakby o cos chaczy i odbija..co w konsekwencji..prowadzi do tego ze nie rygluja sie dzwi..oprócz tego padła mi tez szyba w dzwiach pasazera...chodzi o pewne plastiki co jezdza po szynach...jak czytałem to feler 4ek ...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

_arti_

Post autor: _arti_ » wt lis 01, 2005 18:20

ja tez uwazam ze wymiana zarowki ci nic nie da u mnie jak otworzysz drzwi pasazera to sie swieci jak je domkniesz ale nie zamkniesz to przestaje swiecic pomimo ze po stronie kierowcy przy takiej samej sytuacji lampka sie swieci. i przy okazji mam pytanie czy zapala sie u ciebie kontrolka otwartych drzwi na zagarach bo u mnie zapala sie przy otwartych drzwiach kierowcy i klapy (3D) ale nie gdy otwarte sa drzwi pasazera. mowilem o tym w serwisie ale gosc powiedzial ze tak ma byc :D
centralke zakladalem sam wiec jest ok ale ojciec ma seryjna w pasku i u niego jest tak ze kluczykiem od strony kierowcy otwierasz wszystko i zamykasz wszystko lacznie z szybami a od strony pasazera otwierasz tylko drzwi pasazera natomiast w klapie zamykasz wszystko i dodatkowo zalaczasz alarm (tez orginal)
jak sie uprzesz na otwieranie boczku to jedz do kogos kto to robil przynajmniej 20 razy bo pozalujesz swojej decyzji nie jest to takie proste zwlaszcza zdjecie pokrywy raczki



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » wt lis 01, 2005 21:54

to w takim razie gratis u mnie tez nie swieci kontrolka otwartych drzwi...hmmm


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

_arti_

Post autor: _arti_ » wt lis 08, 2005 00:09

imp pisze:to w takim razie gratis u mnie tez nie swieci kontrolka otwartych drzwi...hmmm
ale w ogole czy tylko przy otwartych pasazera ??



marszaf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 21, 2005 21:36
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: marszaf » wt lis 08, 2005 01:49

Ad1) Oczywiście że sie da. Trzeba mieć niestety za pierwszym razem dużo czasu no i kilka zamiennych części :bajer: . Rzeczywiście rozebranie rączki w tapicerce to praca, która na pewno pozostawi po sobie na niej ślady (zaczepy w środku i ślady podważania na zewnątrz). Do tego dochodzą łamliwe przy demontażu zaczepy/dystanse tapicerki. Metalowa część wręcz straszy, ale da się przejść. Samouk również sobie z tym poradzi.

Ad2) Elektronik/elektryk konieczny. Poradzi sobie. Ktoś źle poprowadził kable albo przebicie.

Ad3) Wydaje mi się że po prostu nie masz siłowniczka w drzwiach pasażera.

Dolegliwości wydają się być typowe dla napraw po wypadkowych, ale pewności oczywiście nie ma. Dlaczego nie było żarówek we wstecznym? Dlaczego siłowniczka nie ma (tańszy)?



k631
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:29
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: k631 » wt lis 08, 2005 10:31

Witam pierwszy punkt dasz rade ale z pozostałymi usterkami jak nie jesteś elektrykiem to odpuść sobie i jedz do elektryka.Pozdrawiam



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » śr lis 09, 2005 20:59

U mnie tez się nie świeciła lampka w drzwiach, ale nie zdejmowałem tapicerki tylko poprostu śrubokretem podwazyłem ten czerwony klosz lampki i leciuto wyskoczył, wymieniłem żaróweczke i wepchnełem klosz. elegancko teraz świeci ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości