MagiCar 440 i problem z centralnym zamkiem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

MagiCar 440 i problem z centralnym zamkiem.

Post autor: viwaldi » pn wrz 12, 2005 21:18

Witam !!!

Auto w którym to podpinałem to Golf III z oryginalnym pneumatykiem i działa ok tylko jest taki problemik że jak wyłączam zapłon to słychać pompkę od zamka co zrobilem nie tak a kabelki podłączyłyem tak pomarańczowy i różowy podłączyłem do +12V jest na tych kabelkach cały czas napięcie a zapiołem sie do tej kostki od centralnego tam jest przewód na którym jest cały czas napięcie to chyba czerwony z białym dalej niebieski z alarmu do zielonego od zamka i zielony do szarego z zamka czarny i biały zostawiłem nie podłączony przyczym zrobiłem tak że dalej mogę otwierać i zamykać z kluczyka tzn tylko sie dopiolem do tych kabelków oryginalnych i zostawiłem je tak jak były to by było wszystko a i jeszcze słychać tak jakby po zamknięciu czy otworzeniu zamki sie otwierają bądz zamykają ale jest przez chwilke taki efekt jakby delikatnie trzestrzeły z wysiłku co o tym myslicie gdzie popełnłem błąd?Pomocy :-(



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » pn wrz 12, 2005 21:51

HEYAH!!!
ja z 3 tyg temu zakladalem swojego passka centralny zamek i alarm i wszystko dziala cacy.(wszystkim ktorzy zastanawiaja sie nad zalozeniem goraco polecam).wydaje mi sie ze mogles popelnic blad gdzies na podlaczeniu +, bo jeden powinien byc na stale podlaczony a jeden(rozowy-bynajmniej taki jest u mnie) jest podlaczony do zaplonu i plus jest na nim tylko przy wlaczonym zaplonie. fajnie by bylo gdybys wrzucil jakis schemat podlaczenia tego sterownika.


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 12, 2005 23:02

Troszkę niejasno opisałeś sposób podłączenia. Kilka dni temu był temat na tym forum o tym łącznie ze schematem. Z tego co zrozumiałem to plus powinieneś brać prosto ze skrzynki bezpieczników (czerwone kable i zawsze tam są wolne miejsca na wtyki) a nie z kostki centralnego). Obejrzyj ten schemat. Domykanie bierz z kabla komfort , otwieranie z kabli alarmu obsługujących centralny i dorób przerzutnik(zmiana minusa na plus)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

Post autor: viwaldi » pn wrz 12, 2005 23:13

A witam "Paweł Marek" ten temat to był mój ja podłączyłem tak ze zasilanie pobrałem z kostki centralnego tam jest kabelek i na nim jest cały czas +12V potem jest zielony potem szary i jeszcze jakieds dwa. To znaczy ze jak pobrałem zasilanie z kostki centralnego to moze przedostawac sie jakiś impuls co powoduje ze jak wyłaczam zapłon to odzywa sie pompka centralonego??Dodam ze wsztstko działa ok z kluczyka jak i z pilota zamyka sie i otwiera tylko ze jak sie wyłącza zapo słychac pompke centralnego przez kilka sekund ale jak ja słychac to nie zamyka zamków i nie otwiera.



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt wrz 13, 2005 08:43

Podłączyłeś wszystko zgodnie z opisem takim jaki i ja dostalem z tym alarmem. Jedynie plus brałem z innego miejsca.
Odglos pracującej pompki centralnego po wylaczeniu zaplonu nie jest spowodowany tym, ze plus brales z kostki centralnego. Ja brałem z innego, nie zwiazanego z zamkiem miejsca i tez mam niestety ten efekt.
Przeczesalem rozne fora dyskusyjne i z tego co znalazlem wynika, ze ten typ po prostu tak ma :-(
Mozna ustawic alarm tak, by zamykal drzwi po wlaczeniu zaplonu bądź po naciśnięciu na hamulec. Z Twojego opisu wynika, że masz ustawione w alarmie zamykanie stopem oraz niepodłączony kabelek do stop-u. Niezaleznie jednak od ustawienia każdorazowo po wyłączeniu zapłonu idzie impuls otwierania drzwi. W zamkach centralnych elektrycznych pewnie nic nie słychac a u nas w pneumatykach pompa zaczyna pracowac.
Jest to idiotyczne ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi jak można wylączyć to kazdorazowe otwieranie na poziomie programowania alarmu. IMHO nie ma takiej możliwości. Pewnie można to jakoś obejś stosując dodatkowe układy ale mnie się nie chce :-) Przyzwyczailem sie do tego buczenia.
Gdybyś znalazł jakieś sensowne rozwiązanie to pamiętaj je tutaj opublikować :-)



viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

Post autor: viwaldi » wt wrz 13, 2005 08:58

Spoko"Sekol" jak cos z tym zrobie to na pewno to opublikuje na forum a ty na 100% bedziesz miał info na ten temat bo dużo mi pomogles w podłączeniu tego alarmu narazie ide działać dalej :-)



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » śr lis 09, 2005 13:24

W pneumatycznym w MK3 jest cos dziwnego. Jak podasz impuls "zamknij" do pompki gdy jest wlaczony zaplon to ona nie zareaguje. Zauwazylem to jak wlaczylem funkcje save lock. Po wylaczeniu zaplonu pompka probuje otworzyc drzwi ktore sa i tak otwarte :)



Tazman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 17:01
Lokalizacja: Proszowice
Kontakt:

Post autor: Tazman » śr lis 09, 2005 13:34

Też mam ten model alarmu :) i jeżeli chodzi o to że gdy gasisz lub zapalasz auto i słyszysz że centralka próbuje otworzyć lub zamknąć drzwi to chodzi o to że Magicar 440 ma taką funkcję jeżeli chcesz się tego pozbyć to po prostu odłącz plus od stacyjki :) i powinno być wporzo:) :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości