Montaż tylnych elektrycznych podnośników szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Montaż tylnych elektrycznych podnośników szyb

Post autor: MiSzOn » śr wrz 03, 2008 12:45

Witam. Ostatnio zabrałem się za montaż elektrycznych podnośników szyb w mojej golfinie.
O ile z przednimi nie było praktycznie najmniejszego problemu, to z tylnymi jest mały problem.
Najpierw rozkminiałem jak w ogóle ma być zamontowany cały mechanizm. Wymyśliłem, że tak, że silnik jest na samym dole drzwi, czyli niżej niż korbka w manualnym. A przynajmniej inaczej nie pasowało.
Teraz przewody. Mam oryginalną wiązkę no i do przodu pasowała idealnie na długość, a z tyłu kable sięgają praktycznie do końca drzwi. Po co one są takie długie i jak mniej więcej mają być poprowadzone oryginalnie, bo ciężko je tam zmieścić tak żeby szyba o nie nie zawadzała.
Tak samo przełącznik. Z tego co wiem ma być w miejscu korbki. No i było by ładnie i pięknie gdyby nie to, że jak się go wsadzi i założy tapicerkę to wystające kable z kostki zawadzają o szybę. Nie mam pojęcia jak je tam ułożyć, żeby to dobrze było.
I jeszcze jedna sprawa. Jak demontowałem manualny mechanizm, to brat trzymał szybę co by nie spadła. Ale potem zauważyliśmy, że można jej nie trzymać bo tak ciężko chodzi, że sama się utrzymuje. W sumie silniczek daje radę ale jakoś to tak ciężko mu idzie, więc nie wiadomo jak to będzie w zimie.
Wystarczy posmarowanie tych bocznych prowadnic, w których szyba sobie chodzi, czy trzeba je jakoś rozgiąć?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
drunkmaster
Grupa Małopolska
Grupa Małopolska
Posty: 204
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 23:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: drunkmaster » sob wrz 06, 2008 23:21

Co do tylnych szyb to ja w ślizg prowadnicy napchałem smaru
i zaczęło ładnie chodzić, raczej nic nie odginaj bo szyba, ani
uszczelka się nie odkształca. Z mechanizmami oryginalnymi to nie wiem.
Ja tylko w tym temacie chcę dodać ciekawostkę że kupiłem
od znajomego mechanizmy z renault 19 i po przycięciu ok 4 cm
prowadnicy śruby pasuj jak ulał, nawet otwory montażowe się
zgadzają :bajer: więc jak kto ma okazję brać el. podn z renault 19
niech bierze bo przynajmniej nie są na linkę :vom: a dla mnie to +
szczególnie że mam przypadłość urywania w/w :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości