Czy mozliwe ze Webasto podgrzewa także skrzynie biegów???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Czy mozliwe ze Webasto podgrzewa także skrzynie biegów???

Post autor: PinkFloyd » wt wrz 02, 2008 22:35

Mój kolega zakupił w wersji 1,9 TDI 105KM Golfa V. Autko zakupił w Norwegii bedac tam w pracy. Ostatnio rozkminialiśmy na jakiej zasadzie działa zamontowane Webasto. Wtyczka z przodu w dolnym grilu ( napiecie 220V )- ponoc w Norewgii sa na kazdym parkingu. Co dziwne jak zajzelismy do srodka to na odcinku przewodu koło swiec podgrzewajacych ukłąd chłodzenia znadował sie jakis moduł- skrzyneczka do którego wchodził i wychodzi wąż chłodniczy, po podpieciu wtyczki ze skrzyni słychac jakby mały silniczek- czyzby wymuszony obieg wody??? Pod spodem w skrzyni biegów w miejscu jakby chyba korka wlewu oleju czujnik- moze grzałka z której wychodza przewody do modułu webasto, od spodu tez taki sam czujnik z kablami- chyba tam był korek spustowy - albo sie mylę. Pierwszy raz cos takiego widziałem w skrzyni biegów. Mozliwe zeby skrzynia była podgrzewana ??? Po co to komu?? Silnik rozumien od razu ciepełko,ale skrzynia?? Moze to cos innego.
Ostatnio zmieniony wt wrz 02, 2008 22:36 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 02, 2008 23:31

osobiście nie spotkałem się z czymś takim ale słyszałem że nowe samochody na rynku skandynawskim oprócz typowego ogrzewania postojowego webasto mają już podgrzewanie oleju w skrzynce przekładniowej - gdzieś to słyszałem, może czytałem, może w telewizji ..... nie wiem, ale gdzieś to przeleciało mi przez głowę ale za żadne skraby nie mogę sobie przypomnieć :chytry: a z drugiej strony biorąc pod uwagę klimat skandynawski to ma sens
Ostatnio zmieniony wt wrz 02, 2008 23:32 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości