Słabe hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

subwoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 20:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Słabe hamulce

Post autor: subwoofer » ndz sie 31, 2008 14:03

Cześć

Mam problem z hamulcami w moim golfie III. Rozsypał mi się tłoczek w bębnie. Kupiłem nowy poskładałem wszystko. Układ został odpowietrzony poprawnie. Ale hamulce są nadal słabe, tak jakby układ był zapowietrzony. muszę pompować żeby zatrzymać auto. Jak wcisnę pedał hamulca to czuje jak opada, ale wszystko jest szczelne. Podejrzewam że coś z pompą nie tak. Dodam że jak mi się rozsypał tłoczek to wracałem do domu bez płynu hamulcowego. Próbowałem hamować ale w układzie było mało płynu. Czy pompa mogła się z tego powodu zatrzeć?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 31, 2008 16:34

czy odpowietrzono tylko tył ? czy wszystkie koła?Jak płynu byo za mało to i pompa sie zapowietrzyła i musisz przepoopowaćtotalnie cały układ.



subwoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 20:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: subwoofer » ndz sie 31, 2008 16:37

Cały układ jest odpowietrzony przód i tył



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz sie 31, 2008 16:44

Z tego co się orientuję, ważna jest kolejność. Zaczynamy od najdalszego od pompy koła, kończymy na najbliższym. Czyli -prawy tył,lewy tył, prawy przód, lewy przód. Powtórz całą operację pamiętając aby w wężyku nie było żadnych bąbelków powietrza. Skoro pedał opada, czyli w układzie nadal jest powietrze. Pompy tak łatwo nie zatrzesz, nawet gdy zejdzie cały płyn, gdyż pozostaną jego resztki, które wystarczą do chwilowego smarowania uszczelek.
Ostatnio zmieniony ndz sie 31, 2008 16:47 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 315 gości