Pukający amortyzator przedni i piszczenie gdzies z wydechu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paweł89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:32
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Pukający amortyzator przedni i piszczenie gdzies z wydechu

Post autor: paweł89 » sob sie 30, 2008 16:42

witam mam nastepujacy problem otóż w moim golfie II od pewnego czasu jadac po dziurach słychac metaliczny dzwiek dobegajacy z przedniego lewego amortyzatora. Dzwiek mozna porownac do walenia leciuko czyms metalowym o cos metalowego :P . Byłem z tym u znajomego i powiedział ze wykruszył sie tam jakis plastik w amorze i ze to przez to. Wiec pojechałem do mechanika ale akurat w ten dzien padało a gdy jest mokro to o dziwo amortyzator przestaje stukac XD i nie mogł konkretnie zlokalizowac co jest do wymiany. Moze ktos spotkał sie z podobnym problemem . Drugi moj problem to bardzo irytujace mnie piszczenie gdzies z wydechu przy zmianie biegu . Podejzewam ze gdzies sie jakas uszczelka wykruszyła albo cos, tłumik i cały wydech jes skrecony bo ostatnio dokrecałem go.Ale nic to nie pomogło. Gdzie moze lezec przyczyna tzn w jakim miejscu wydechu . Pozdrawiam :helm:



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob sie 30, 2008 17:58

paweł89, co do wydechu to przy wyjściu z kolektora wydechowego masz elastyczne połączenie rury wydechowej z kolektorem i to jest skonstruowane na takich dwóch obejmach które utrzymują wszystko w kupie, takie sprężynujące obejmy... i one sie już wytarły i na tym powstaje pisk... tak mi tłumaczył meches. u mnie takie piszczenie jest na każdym dołku, proguu, krawężniku... IRRRRRYTUJACE :grrr:


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sie 30, 2008 18:15

-=ren=- pisze:na takich dwóch obejmach które utrzymują wszystko w kupie


:-k ...

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob sie 30, 2008 18:20

misiek10111, no lepiej nie mogłeś tego pokazać... skąd masz taka profesjponalną literaturę... :bigok:
ja przyjąłem tą wersję jaką wytłumaczył mi mechanik, wydaje mi się trafna... czy ty też uważasz ze to to piszczy jak się wydech rusza??


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sie 30, 2008 18:23

-=ren=- pisze:czy ty też uważasz ze to to piszczy jak się wydech rusza??
tak, może to wydawać taki piszczący dzwiek
-=ren=- pisze:skąd masz taka profesjponalną literaturę
a to w sklepie motoryzacyjnym zawsze sobie kupuję książki lub przez internet np. z tego wydawnictwa http://www.wkl.com.pl/index.php
takie małe OT


:-k ...

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob sie 30, 2008 19:26

-=ren=-, na początek spróbuj go dokrecić na górnym mocowaniu :bajer:



Awatar użytkownika
paweł89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:32
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post autor: paweł89 » sob sie 30, 2008 20:19

dzieki w poniedziałek spróbuje z tym wydechem .. zawsze jakis punk zaczepienia juz mam ;) dzieki wielkie



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » sob sie 30, 2008 21:07

hmm jeżeli chodzi o to piszczenie w wydech to jeszcze możesz sprawdzić te blachy aluminiowe które oddzielają ostatni tłumik od karoserii ona jest mocowana na takich lichych zatrzaskach i wiem z własnego doświadczenia że lubi sobie popiskiwać może być tak że brakuje ci w jakimś miejscu gumy na wydechu, układ ci sie przekręcił i lekko pod wpływem drgań bądź tak jak mówisz przy zmianie biegów ( jak wiadomo układ cały czas się rusza) opiera o tą blachę i piszczy :helm:



Awatar użytkownika
paweł89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:32
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post autor: paweł89 » pn wrz 01, 2008 22:47

kurcze nie poszło , chce sprobowac jutro tylko musze skolowac uszczelke kewlarowa albo cos podobnego na wysokie temp ... piszczenie dochodzi z łaczenia rury z tłumikiem, wychodzi jakos po srodku auta , mysle ze jak zaloze uszczelke to powinno zadziałac :/ , musze tylko do lokomotywowni sie przejsc bo takie uszczelki bo tam je maja :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 291 gości