Reflektory soczewkowe a zwykłe, klima manualna a climatronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RSOrez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 22, 2008 02:07
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Reflektory soczewkowe a zwykłe, klima manualna a climatronic

Post autor: RSOrez » pt sie 29, 2008 21:30

Witam:)
Jaka jest różnica pomiedzy soczewkami a zwyklymi reflektorami? Ponieważ przymierzam sie do zakupu mk4 tdi i nurtuje mnie ten temt...jak je rozpoznac i jakie sa charakterystyczne różnice np. wizuane?
Druga sprawa to klimatyzacja w km4, otóż wiem ze jest climatronic(która posiada panel) i manualna, jak rozpoznać manualna? czy to jest ten przełącznik AC tam gdzie sa pokrętła?
Uprzejmie prosze o podpowiedzi;)
Pozdrawiam Krzysiek
Ostatnio zmieniony pt sie 29, 2008 22:15 przez RSOrez, łącznie zmieniany 1 raz.


"Who Dares Wins..."

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pt sie 29, 2008 22:12

Na wstępie to kolego pomyliłeś działy ;).

Z tego co wiem to chyba w Mk4 nie było soczewkowych.
RSOrez pisze:Druga sprawa to klimatyzacja w km4, otóż wiem ze jest climatronic(która posiada panel) i manualna, jak rozpoznać manualna? czy to jest ten przełącznik AC tam gdzie sa pokrętła?
Dokładnie. Climatronic ma panel z wyświetlaczem, a manualna zwykłe pokrętła + przycisk AC, który załącza sprężarkę klimy.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt sie 29, 2008 23:51

RSOrez pisze:Jaka jest różnica pomiedzy soczewkami a zwyklymi reflektorami? Ponieważ przymierzam sie do zakupu mk4 tdi i nurtuje mnie ten temt...jak je rozpoznac i jakie sa charakterystyczne różnice np. wizuane?
Oryginalnie nie było soczewek w MKIV prócz lamp ksenonowych oraz lamp przeciwmgielnych (zamontowanych również we wnętrzu reflektora pod kierunkowskazami). Są zamienniki soczewkowe, a takie lampy można poznać np po tym, że patrząc na nie widać tylko takie świecące punkty w małych kółeczkach w środku lampy i przeważnie patrząc prosto na nie można dostrzec, że światło mieni się różnymi kolorami np. białym, fioletowym, czy niebieskim

a co do klimy.. to tak jak kolega wyżej napisał :bigok:



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » sob sie 30, 2008 00:41

lampa zwykła (akurat tu w wersji z halogenem)
Obrazek
lampa soczewkowa (ori xenon)
Obrazek
klima manulana
Obrazek
klimatronic
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob sie 30, 2008 00:46 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości