drgawki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

drgawki

Post autor: aadasiek » czw sie 28, 2008 21:57

witam
mam mały problem a mianowicie ostatnio wymieniłem klocki płyn i tarcze hamulcowe na ATE Power Disc no i się zaczęło w trakcie hamowania zaczęła drgać mi kierownica w trakcie hamowania (wcześnie nie miałem żadnych drgawek w czasie hamowania) czym bardziej są rozgrzane tym bardzie czuć na kierownicy drgawki



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » czw sie 28, 2008 22:05

aadasiek, to tylko i wyłącznie wina tarcz... poprostu tarcze zostały przegrzane i i jak tylko sie rozgrzeją to będą się krzywić .... wymień tarcze i będzie po problemie ..mogłeś nawet przegrzać nowe .. ja miałem to samo .. tarcze miałem jakieś 2 miechy .. musiałem mieć rozgrzane i w kałuże wiechałem .. to wystarczyło
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2008 22:07 przez kaczy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw sie 28, 2008 22:39

teoria z przegrzaniem tarcz wydaje sie byc dobra, szkoda że to ATE, bo wymiana będzie droższa niż seryjne... może jak masz kogoś znajomego kto wyważa elementy wirujące to może ci je obejżeć na wyważarce. jednak wydaje mi się że ate to "pożądna firma" i zwykły śmiertelnik nie powinien tak łatwo przegrzać tarcz które generalnie są sprawniejssze od seryjnych - lepiej hamują, bo lepiej odprowadzają pył z klocka, są wykonane z lepszych stopów niż staowa tarcza, które powinny lepiej odprowadzać cieplo niż serja... takie moje refleksje...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » czw sie 28, 2008 23:06

kaczy_embrion pisze:poprostu tarcze zostały przegrzane
-=ren=- pisze:teoria z przegrzaniem tarcz wydaje sie byc dobra, szkoda że to ATE, bo wymiana będzie droższa niż seryjne
powiem wam że dochodze do takiego samego zdania że poprostu przegrzały się ale kurde naprawdę nie hamowałem ostro
troche poczytałem na necie no i powiem że zdania są podzielone i nie jestem sam z problemem przegrzanych tarcz ATE PD
jutro jadę do sklepu gdzie kupiłem >> trzymać kciuki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości