Skrzypi na ręcznym i w zakrętach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arecky2ka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 25, 2008 07:23
Lokalizacja: Wolsztyn

Skrzypi na ręcznym i w zakrętach

Post autor: arecky2ka » czw sie 28, 2008 13:55

Witam .... ja w temacie coś dziwnego słychać ( coś jak skrzypienie) jakby nacisk cięzaru na jakis element podwozia. Przy zaciągnietym ręcznym (ale tylko jak stoi auto na pochyleniu) jak wsiadam albo ktoś wsiada slychać ten dźwięk... słyszę to też często jak wchodzę w ostre zakety przy niewielkiej prędkości np. na skrzyżowaniu...
Coś jest chyba z zawieszeniem nie tak...
HELP !!!
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2008 14:19 przez arecky2ka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » czw sie 28, 2008 21:46

ja tez tak miałem w swoim mkIV..wziełem poprostu WD40 zdjełęm tylne koła i zrobiłem z tym porządek...u mnie pomogło i jest git do dzisiaj (z tym ze na zajretach to juz nie występowało jak u Ciebie tylko jak stał na zacianietym )Pozdro,



greg

Post autor: greg » pt sie 29, 2008 09:44

skrzypi połączenie guma - stabilizator, który się przekręca względem gumy - co ciekawe - u kumpla wymieniliśmy na nową i skrzypi jeszcze bardziej - chyba to czymś przesmaruję



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt sie 29, 2008 12:26

greg pisze:skrzypi połączenie guma - stabilizator, który się przekręca względem gumy - co ciekawe - u kumpla wymieniliśmy na nową i skrzypi jeszcze bardziej - chyba to czymś przesmaruję
Odradzam samrem bo będzie piszczało jeszcze bardziej polecam taki środek do pasków który zapobiega pisczeniu


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz lis 23, 2008 02:19

greg pisze:skrzypi połączenie guma - stabilizator, który się przekręca względem gumy - co ciekawe - u kumpla wymieniliśmy na nową i skrzypi jeszcze bardziej - chyba to czymś przesmaruję
Mam to samo tylko gdzie z tyłu masz stabilizator? Dzisiaj założyłem zimowe koła i skrzypi że szok a przy tym jeszcze piszczy coś podczas jazdy w prawym tylnym kole. Piszczenie zmienia ton gdy naciskam na hamulec :grin:


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » ndz lis 23, 2008 06:45

Kris-THC, stabilizator jest w tylnej belce


Mirek

greg

Post autor: greg » ndz lis 23, 2008 14:23

przesmarowałem wazeliną techniczną i od tamtej pory jest cisza



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz lis 23, 2008 19:54

Dzisiaj sprawdzałem koło i zacisk i wszystko niby OK. Na podniesionym kole szuranie raz było raz nie. Ostatecznie skręciłem wszystko wyjechałem z garażu ale przyszło mi na myśl żeby założyć alusa w miejsce zimówki i sprawdzić czy objawy szurania nadal będą. Zdjąłem koło pokręciłem piastą i po chwili pękła tarcza, musiała wcześniej być pęknięta ztąd to szuranie i piski.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » sob kwie 04, 2009 20:25

Panowie borykam się z tym problemem od dłuższego czasu i troche szlak mnie trafia...skrzypi na zaciągniętym ręcznym i jak wysiadam z auta...jak reczny spuszcze to juz cisza...ewidentnie cos w zacisku piszczy...bo do tego doszedłem...niestety o rozebraniu i nasmarowaniu zacisku raczej nie ma mowy...nie ma nikt takiego problemu ??...


QBAelectric

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości