Światła mijania przy włączeniu zapłonu - usterka elektryki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rol6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 31, 2005 13:30
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Światła mijania przy włączeniu zapłonu - usterka elektryki

Post autor: rol6 » śr sie 27, 2008 12:43

Koledzy,

Wczoraj wjeżdżałem do garażu Golfikiem żony (po raz pierwszy od trzech miesięcy) i zwróciłem uwagę na ciekawe zjawisko. Gdy otwierałem samochód centralnym zamiast kierunkowskazów odpowiedziały mi z tyłu światła stop. Podrążyłem temat i okazało się że po włączeniu silnika i jednego z kierunkowskazów z tyłu samochodu wszystko miga kierunkowskazy i światła stop. :(
Diagnoza była jedna - brak masy, dlatego rozmontowałem tylną lewą lampę, poprawiłem masę i wszystko zaczęło grać. Okazało się że pozornie. Co prawda kierunkowskazy i światła stop nie dublują się, nic nie piszczy w środku przy cofaniu, ale otrzymałem gratis ...
automatycznie włączające się światła mijania bez ruszania włącznika (czego nie było poprzednio - przed naprawą masy w lampie). :shock:
Po włączeniu zapłonu włączają się z światła mijania, natomiast światła postojowe, podświetlenie deski rozdzielczej i światła z tyłu włączają się po przekręceniu włącznika.
Było już wczoraj dosyć późno gdy dostrzegłem ten "gratis", dlatego nie miałem czasu by sprawdzić coś więcej w samochodzie. Sprawdziłem bezpieczniki - ok i wymontowałem włącznik świateł - bez niego jest taka sama sytuacja - światłą mijania włączają się po włączeniu zapłonu.
Czy ktoś z Kolegów miał do czynienia z podobnym tematem?
Co mam jeszcze sprawdzić?
Jeżeli dzisiaj tego nie naprawię Golfik jutro pojedzie do elektryka - szkoda akumulatora.
Z góry dziękuję za rady i spostrzeżenia.



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » śr sie 27, 2008 13:26

A nie masz automatu do włączania świateł?;p Może wcześniej nie zwróciłeś uwagi, że się świecą...

Jeśli jednak nie masz to może coś zwiera na przednich lampach. Sprawdź też to co robiłeś na tylnych lampach, czy masa dobrze podłączona, itp.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

rol6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 31, 2005 13:30
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Post autor: rol6 » śr sie 27, 2008 14:09

Automatu nigdy nie miałem. Chyba, że sam się ujawnił :grin:
A tak poważnie to samochód kupiłem, gdy jeszcze nie było obowiązku jeżdżenia na światłach przez cały rok.
Dzięki za radę - sprawdzę jeszcze raz masę - w lewej lampie jest ok. Prawej lampy nie sprawdzałem.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr sie 27, 2008 14:57

Czy w skrzynce bezpieczników w gnieździe nr 10 ma Kolega blaszkę czy przekaźnik z nr 53? Jeśli przekaźnik to może się skleił? I można sprawdzić czy bez blaszki bądź przekaźnika pojawia się napięcie w tym gnieździe w styku 2.



rol6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 31, 2005 13:30
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Post autor: rol6 » czw sie 28, 2008 12:07

W ramach małego podsumowania ...
Wczoraj po pracy zamierzałem zabrać się za samochód.
Okazało się, że wszystko jest w porządku - automatyczne światła zmiknęły tak samo jak się pojawiły.
Dla pewności przeczyściłem jeszcze raz styki w tylnych lampach, sprawdziłem gniazdo nr 10 przekaźników, w którym mam blaszkę i na styku 2 nie było napięcia.
Wszystko w porządku, ale pozostaje niedosyt, że nie odkryłem przyczyny tych "cudów" w elektryce.
Pozdrawiam i dziękuję za sugestie. :pub:



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » czw sie 28, 2008 15:22

Super, że się wyjaśniło! :bigok: Pozdrawiam!


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości