podswietlanie swiatel dziala tylko na pozycyjnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn sie 25, 2008 15:28

To jest na szczęście jest proste:
http://www.golf3.pl/topics4/podswietlen ... B6wiate%B3
Dodatkowo na zdjęciu pokazałem jak dostać się do wyłącznika: najpierw od strony drzwi podważyć płytkę zaznaczoną strzałką zieloną potem w powstałej wnęce nacisnąć w kierunku kierownicy taki wypust wyłącznika który jest w okolicach strzałki czerwonej
Obrazek

A w tych wyłącznikach coś musi być zepsute: fabrycznie nie powinno gasnąć główne podświetlenie wyłącznika i zostawać tylko żarzenie pokrętła.
To od tego ciągłego kręcenia (ten obowiązek świateł :grrr: ), trzeba przerobić na włączanie z zapłonem i spokój.
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 15:32 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 21:40
Lokalizacja: A-chow
Kontakt:

Post autor: GS » pn sie 25, 2008 17:04

Zico63b pisze:nie powinno gasnąć główne podświetlenie wyłącznika i zostawać tylko żarzenie pokrętła.
To od tego ciągłego kręcenia (ten obowiązek świateł :grrr: ), trzeba przerobić na włączanie z zapłonem i spokój.
Nie wiem czy pijesz do mojego posta, ale ja miałem na myśli gaśnięcie na światłach mijania kontrolki, która świeci przy postojowych, a nie całego podświetlenia.

A co do naprawy niedziałającego podświetlenia symboli, to z wyjęciem panelu poradzić sobie łatwo, poddałem się, gdy przyszło dostać się do żarówki. Ale ten sposób z rurką od długopisu wydaje się być niegłupi. Spróbuję coś podziałać i dam znać czy się udało. :grin:
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 17:06 przez GS, łącznie zmieniany 1 raz.



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » pn sie 25, 2008 17:32

SzostakP pisze:TOMMy_VW, Zaroweczka chyba jest jedna co podswietla wszystko, własnie ona sie spalila a od kontrolki pozycyjnych jest druga (i jeszcze jak ktoś ma to od przeciwmgielnych są dwa swiatelka). Na pozycyjnych mi kontrolka swieci a jak na mijania przelacze to gasnie i nic nie widac.
To masz rację, jest taka zielona kontrolka pozycyjnych i oddzielne kontroli halogenów z przodu i tego tylnego. No ale te kontrolki mają chyba niezależne żaróweczki. Jak cała reszta podświetlenie nie działa to prawdopodobnie żarówka poszła.
SzostakP pisze:niuteq, jak rozbierzesz to napisz czy duzo grzebania z tym, ja kiedys na parkingu jak na kogos czekalem chcialem rozebrac ale dalem sobie spokój :grin:
I jak Ci sie uda rozebrać to napisz jaka Żarówka tam siedzi.
Tak na postoju trudno to rozebrać, trzeba mieć śrubokręt i trochę cierpliwości :bigok:
GS pisze:(postojowe - gaśnie na mijania
ta z postojowych zawsze zgaśnie jak masz załączone mijania.
może źle sie wyrazilem: chodziło mi o kontrolkę nad przełącznikiem (świeci na pozycjach).
podświetlenie przełącznika oczywiście świeci zawsze...sorry jeśli wprowadzilem kogos w błąd
Teraz już wiem o co Tobie chodziło, o kontrolkę pozycyjnych, a nie o podświetlenie włącznika. Sorka :blush:


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn sie 25, 2008 22:39

Nie piszę nic ze złośliwości, broń Boże! Wściekły nawet to jestem ale na naszych posłów z tym obowiązkiem świecenia. Stąd te awarie - codziennie kilka razy kręcić wyłącznikiem. Tylko że mi nic nie gaśnie na mijania i stąd niejakie zdziwienie ale może mam spaloną kontrolkę bo jak tak to co ma mi gasnąć gdy się nawet nie oświeca? Ale siostra w Polo N6 też tak ma - może są różne wyłączniki. I mam tak jak Kolega Lukasz mk2 czyli... sam już nie wiem.
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 22:46 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » wt sie 26, 2008 07:24

zajzalem wczorja do tego przelecznika bynajmniej probowalem bo to nie takie proste, poruszalem wtyczkami i............... sprawdzam
swiatla postojowe - swieci
swiatla mija - swieci
odrazu pomyslalem :bigok: ale to wszystko przy wylacoznym zaplonie
no toeraz zaplon no i
swiatla postojowe - swieci
swiatla mija - NIE SWIECI
bez zaplonu wszystko dziala, chyba padl przelacznik, ale to nie bedzie chyba az tak uciazliwe zeby go wymieniac.
No i lipa czemu na zaplonie szwankuje a bez zaplonu dziala poprawnie? :chytry:



Awatar użytkownika
GS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 21:40
Lokalizacja: A-chow
Kontakt:

Post autor: GS » wt sie 26, 2008 09:12

niuteq pisze:bynajmniej probowalem bo to nie takie proste
PRZYnajmniej. ;) Bynajmniej to jest słówko przeczące. ;p Bynajmniej próbowałem = nie próbowałem. ;)
niuteq pisze:na zaplonie szwankuje a bez zaplonu dziala poprawnie? :chytry:
Wydaje mi się, że tak ma być. Na zapłonie jak przekręcasz na mijania, to Ci się mijania nie zapalają przecież, tylko nadal postojowe. Dopiero jak włączysz silnik, to zapalają się światła mijania, a wtedy (wg konstruktorów z Dojczlandu :) ) nie potrzebna już kontrolka sygnalizująca ich świecenie, bo widać, że się świecą (no chyba, że trzeba na mijania jeździć w dzień, ale Niemcy nie muszą :p ).

Mówię oczywiście o tej kontrolce ze zdjęcia:
Obrazek

W ogóle moim zdaniem brak kontrolki świateł postojowych i mijania na tablicy rozdzielczej to jest jakieś nieporozumienie...
Ostatnio zmieniony wt sie 26, 2008 09:19 przez GS, łącznie zmieniany 1 raz.



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » wt sie 26, 2008 09:54

GS pisze:Bynajmniej próbowałem = nie próbowałem
blad jezykowy mialo byc przynajmniej
ale nie czepiajmy sie szczegolow
wracajac do tematu
wczesniej podswietlanie ikonek dzialalo, teraz dziala wszystko poprawnie ale bez zaplonu, po wlaczeniu zaplonu podswietlanie dziala tylko w pozycji postojowe
tego sie trzymajmy



Awatar użytkownika
GS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 21:40
Lokalizacja: A-chow
Kontakt:

Post autor: GS » wt sie 26, 2008 13:09

niuteq pisze:podswietlanie ikonek
Sorry, myslałem, że masz na myśli kontrolkę wskazaną strzałką w moim poprzednim poście.

EDIT

Zainspirowany metodą z rurką od długopisu, do której był link kilka postów wyżej, udało mi się wykręcić żarówkę za pomocą dwóch śrubokrętów (naciskając nimi zatrzaski, przekręcałem cokolik mocujący żarówkę, aż uda się ją metodą grawitacyjną z tego dołka wytarmosić na zewnątrz i - niespodzianka - była spalona . :)
Niestety zrobiłem to już po zamknięciu sklepów motoryzacyjnych, więc nie udało mi się skombinować nowej, ale jutro może gdzieś taką kupię i zobaczę czy wszystko działa.
Ostatnio zmieniony wt sie 26, 2008 19:46 przez GS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr wrz 03, 2008 23:29

Od VW jest dość droga (oryginalna, z oprawką) ale uwaga! Pasuje od Seata Ibiza/Cordoba z tamtych lat i u Seata jest podobno sporo tańsza (wiadomość wyczytana na forum).
I dopiero dzięki fotce Kolegi GS zrozumiałem: u mnie nigdy nie świeciła ta dioda, mało tego - wyłącznik wygląda z przodu jak by tam jej nawet nie było, nie ma okienka.
Ostatnio zmieniony śr wrz 03, 2008 23:40 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości