cieknie woda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

cieknie woda

Post autor: dEDOs22 » pn sie 25, 2008 00:15

siema mam takie pytanko co wstawic w miejsce gdzie powinien byc hyba filtr kabinowy w golfie II bo podczas dużego deszczu woda mi zacieka do środka. Jest to pod tym plas :kufel: tikiem przy podszybiu jak sie maskę otworzy od strony pasażera. proszę o pomoc dzięki



moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pn sie 25, 2008 00:25

Na 99% zapchane kanaliki odpływowe i na dodatek trafiona uszczelka pod wlotem powietrza do wentylatora.

Zdejmij czarne plastikowe korytko umieszczone w podszybiu. Bardzo ostrożnie, bo okropnie łamliwe. Na końcach tego kanału w podszybiu są kanaliki pozwalające wodzie wyciekać na ziemię. Sprawdź ich drożność. Dodatkowo zdejmij kratkę wlotu powietrza do dmuchawy (po stronie pasażera), obejrzyj uszczelkę pod nią i wymień na nową albo doszczelnij ją silikonem. Ja w ogóle wywaliłem uszczelkę i z powodzeniem zastąpiłem ją samym silikonem. Jeśli to nie pomoże, to pomyśl jeszcze o założeniu nad kratkę jakiejś dodatkowej osłony.



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pn sie 25, 2008 12:11

zrob uszczelke pod obudowa filtra bo Ci silnikpojdzie jesli woda sie dostanie


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn sie 25, 2008 16:15

Jeżeli pokrywa podszybia przepuszcza wodę np plastik pękł to albo musisz to miejsce zakleić albo poprostu uszczelnic tak jak koledzy pisali tę kratkę.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » sob paź 04, 2008 12:56

Panowie a ja mam problem z moja jetta... tez cieknie - tydzien temu wyrzucilem fotele,dywan glowny , wygluszenie i te mate z piaskiem i zaczalem sobie lac wezem ogrodowym po drzwiach - w momencie bylo mokro w aucie - woda sie dostawała przez brak foli w drzwiach- kupilem folie, silikon i zrobilem to do porzadku, czyli zdjalem tapicerke drzwi, benzyna ekstrakcyjna przeczyscilem blache na ktora silikon kladłem, powyjmowalem te plasticowe zatrzaski i uchwyty co sie na koncu przykreca tapicerke drzwi , dalem w miejsce maty wygluszajacej na podloge stare dywany - ktore ladnie wyciałem gdyz stare byly mokre i smierdzialy i na te dywaniki wylozylem cala podloge folią i na to fabryczny dywan wykonczeniowy.. od paru dni leje i patrze dzis pod dywaniki gumowe- cholera :/ znowu mokro i nie wiem skad sie to bierze- auto stało nie jezdzone przez ten czas co 2 dni juz pada deszcz i z ciekawosci sprawdzilem czy woda przez drzwi nie puszcza tak jak wczesniej - jednak sucho bylo nie znalazlem sladow wody, podnioslem z ciekawosci ten dywan duzy fabryczny wykonczeniowy - jak sie okazalo woda byla na foli . pod folia dywaniki -czyli moja mata wygluszajaca byla sucha i nie wiem skad sie ta woda tam wziela - zaznacze ze jest od strony pasazera i kierowcy tylko , plastic na podszybiu jest w polowie caly w polowie popekany - dziury w miejsce ktorych przychodzi linka z licznika i z otwierania maski jest sucha i zaklejona siliconem- spod filtra kabinowego jest zabezpieczony tez siliconem ( zrobilem uszczelke ) i zagladajac do srodka - sucho bylo w wirniku - przeczytalem juz z szukajki gdzie szukac albo co zrobic jak sie woda leje czyli standard- folia drzwi, filtr kabinowy, uszczelki liniki licznika i otwierania maski sprawdzone i zabezpieczone- a nadal sie woda zbiera - pytanie skad ?



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » sob paź 04, 2008 18:45

Wiem ze sprawdzałeś już drzwi ale miałem ten sam problem po założeniu foli....
Okazalo sie że jak folia robi się mokra i woda spływa na silikon to on wtedy puszcza ...
Moja rada ? zrób tak jak ja :) kup w castoramie za 10zl klej do szyb i przyklej nim folie :P od tego czasu moje autko stało się wodoszczelne :)


VW power :)

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » sob paź 04, 2008 23:53

21mariusz03 pisze:Wiem ze sprawdzałeś już drzwi ale miałem ten sam problem po założeniu foli....
Okazalo sie że jak folia robi się mokra i woda spływa na silikon to on wtedy puszcza ...
Moja rada ? zrób tak jak ja :) kup w castoramie za 10zl klej do szyb i przyklej nim folie :P od tego czasu moje autko stało się wodoszczelne :)
wydaje mi sie ze na 100 % to nie jest folia w drzwiach , nie kleilem tego siliconem a klejem do luster, a po drogie jak juz pisalem pod wykladzina ta duza fabryczna mam folie a pod nia dywaniki wlana-robota i folia nie jest wywinięta na progach drzwi - jezeli by to miala byc folia w drzwiach, to by te dywaniki pod folia w podlodze byly nokre - a są suche



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości