problem z układem ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Glog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 21, 2006 00:47
Lokalizacja: Głogów

problem z układem ABS

Post autor: Glog » pt sty 26, 2007 23:15

Witam

Od czerwca 2006 roku jestem użytkownikiem VW Bora 1.9 TDI (AJM) model z 2000 r. Latem problemów z układem ABS nie było. Niestety w tym tygodniu zrobiło się slisko i okazało się że lewe przednie koło podczas hamowania na śniegu jest zablokowane a reszta działa normalnie. Pedał hamulca "kopie" tak jak przy sprawnym ukł. ABS. Dodam że przy załączeniu stacyjki kontrolka normalnie gaśnie a przy hamowaniu awaryjnym musze kontrowac w lewo bo autko stawia bokiem i zapala się kontrolka od ESP- kontrolka od ABSu nie pali się. Autko od listopada ma nowe klocki + płyn. I tutaj mam pytanko:

1) co może być nie tak z układem hamulcowym (wykluczam raczej czujnik),
2) czy można to jakoś sprawdzić samemu czy jednak nie obejdzie się bez wizyty w serwisie.
3) jaki jest koszt takiej diagnostyki.

Dodam że byłem u pewnego mechanika, który podłączył kompa do autka i według niego wszystko jest ok. Błędów brak. Zapłaciłem 50 zł i kiszka :)

Dzięki za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 14:05 przez Glog, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob sty 27, 2007 00:16

Glog pisze:1) co może być nie tak z układem hamulcowym (wykluczam raczej czujnik),
albo słabo dociska ci prawy przód albo coś się dzieje z lewym przodem że za mocno hamuje. Rozebrać hamulce z przodu i obejrzeć klocki - zobacz czy są równomiernie starte z obu stron



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob sty 27, 2007 00:17

ja bym przeczyscil czujnik od abs'u znajdujacy sie zaraz za tarcza hamulcowa, komp nie wywala bledu gdyz widzi ze czujnik jest sprawny
badz sprawdzilbym klocki



Glog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 21, 2006 00:47
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Glog » sob sty 27, 2007 00:39

Wcześniej miałem inne klocki i efekt był taki sam :( Myślałem, że to wina klocków więc kupiłem inny komplet za 130 zł :( Co do czujnika to obadam po niedzieli i dam znać

Pozdrawiam



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob sty 27, 2007 01:05

Witam dołacze sie bo mam podobny problem w moim mk3 gti lewe przednie kolo blokuje a reszta dziala normalnie (chyba) pedal kopie, a drugie to w ogole te hamulce jakies slabe ogolnie mam wrazenie ze cos z nimi nie jest tak klocki byly wymienione a problem pozostal, ale moze mi sie wydaje tylko ze sa slabe. W jaki sposob oczyscic ten czujnik abs i jak on wyglada w mk3?



greg

Post autor: greg » sob sty 27, 2007 01:09

Marioo pisze:a drugie to w ogole te hamulce jakies slabe ogolnie mam wrazenie ze cos z nimi nie jest tak klocki byly wymienione a problem pozostal, ale moze mi sie wydaje tylko ze sa slabe
obejrzyj tył - jeśłi masz bębny to sprawdź czy nie ma progu - jak tak to dlatego są słabe. Czujnik jest z tyłu tarczy przykrecony do zwrotnicy - o dniego idą kabelki więc rozpoznasz. Brudzi się pomiędzy nim a tarczą z otworami



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob sty 27, 2007 01:20

Czujnik obejze jutro, a ztylu mam tarcze. Moze mi sie wydaje poprostu ze sa slabe mialem wczesniej vr-a i tam byly jak dla mnie duzo lepsze, wiec pytanie czy uklad hamulcowy w Gti z 93' (taki jak mam teraz) a uklad w vr6 z 92 sa takie same czy inne bo jezeli takie same to ja mam slabe hamulce teraz. Dzieki za pomoc z czujnikiem zobaczymy co to da.



greg

Post autor: greg » sob sty 27, 2007 01:24

Marioo pisze:Gti z 93' (taki jak mam teraz) a uklad w vr6 z 92
trza by porównać wielkosć np tarcz przednich w GT i VR6



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob sty 27, 2007 09:10

pierwsza sprawa to zobacz sobie czy nie naleciało Ci jakiegoś syfu miedzy czujnik a tą tarcze z otworami,jeśli tak to ładnie to wyczyść- tylko nie papierem ściernym-,następnie ustaw czujnik w odległości 1mm od tarczy i przekręć kołem żeby sprawdzić czy utrzymuje się ta odległość na całym obwodzie między czujnikiem a tą tarczą z dziurami. bo może być właśnie tak że ta tarcza jest trochę nie równa i gubi Ci odczyt i stąd blokujące koło.



Glog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 21, 2006 00:47
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Glog » czw lut 08, 2007 23:42

Witam

Niestey w moim przypadku wina w blokowaniu kola lezy po stronie uszkodzonego agregatu od ABS. Autko odstawilem do BOSCH service i niestety okazalo sie ze wszystko gra po stronie mechanicznej , komp nie widzi problemow wiec pozostaje agregat :( Ktos wie czy da sie go jakos regenerowac czy cus bo w serwisie ten element ponoc kosztuje kolo 5 tys zł :) Trzeba chyba wybrać się na gielde :)

Pozdrawiam



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lut 09, 2007 21:25

Glog pisze:ten element ponoc kosztuje kolo 5 tys zł :)
w ASO napewno to tyle kosztuje
a nie masz przypadkiem pompy ABS ESP ?
poza tym jelsi już osobiście miałby uszkodzone to ustrojstwo to w zyciu nie dałbym
5tyś, wolałbym spróbować zrobić swapa z innego auta łącznie z jednostką sterującą ABSem
a może opuścisz o te 5yś cene auta i się dogadamy ? :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
symulant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 15, 2006 19:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: symulant » czw lut 15, 2007 21:54

Witam
Mam taki sam silniczek w MK4 z 2000r i miałem też problem z ukladem ABS, z tym ze u mnie abs wogule przestawał działać. Miałem zamiar kupić używaną pompę ABS (koszt ok 800zł) ale niestety nie było takiego modelu dostępnego. Pomogło rozebranie pompy a konkretnie sterownika który się pod nią znajduje i potraktowanie jej ciepłym wiatrem (nagrzewnicą pistoletową), jak narazie działa. Dodam tylko że zasadnioczo ta elektronika jest nie rozbieralna (zasadniczo rozbierając zniszczyłem jej obudowe) i najprawdopodobniej gdzieś słabo lut trzyma (jest tzw. "zimny lut").



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » czw lut 15, 2007 22:20

mialem podobny problem w swowim dawnym mk3
lewe przednie kolo nie trzymalo abs - i okazalo sie ze czujnik - w 2000 r. w ASO sam czujnik kosztowal ok.150 zł. plus wymiana.



Awatar użytkownika
Dzordz-VwBora
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 12:09
Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne - UK / Modliborzyce (Lubelskie)
Kontakt:

Post autor: Dzordz-VwBora » ndz sie 24, 2008 13:58

Witam, mam Borę 1.9 TDI z 2000r i podobny następujący problem...
Kiedy przejadę kilka metrów zapala sie kontrolka (ABS)...
I System przestaje działać.

Obrazek Obrazek

Byłem z tym problemem u znajomego mechanika zajmującego sie elektroniką który podłączył Borę pod kompa... wykazało, że pompa ABS jest "POZA ZAKRESEM".
Kupiłem na allegro drugą pompę ABS-u po zamontowaniu jej okazało się że nadal ABS nie Działa :grrr: ...
W Między czasie zamontowałem następna (3) pompę, gdyż sądziłem, że ta poprzednia jest wadliwa... jednak że nadal kontrolka się świeci i ABS nie działa :grrr:
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 14:07 przez Dzordz-VwBora, łącznie zmieniany 1 raz.


Morał z historii krótki, lecz nie wszystkim znany... Jak nie ma warunków nie zapier*alamy! :)
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 233 gości