[mk2] Błędne wskazania wskaźnika temperatury :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

[mk2] Błędne wskazania wskaźnika temperatury :(

Post autor: mr_simon » pn lis 07, 2005 12:16

Kumpel ma Golfa 1.3 NZ i problem polega na tym, że wskaźnik temperatury błędnie mu wskajuze, otóż dochodzi jedynie do końca kreski początkowego pola, wymieniliśmy wskaźnik, dalej to samo. Termostat odpada sprawdzaliśmy, otwiera sie i zamyka, padło na czujnik, tylko który? Gdy kupił auto w bagaźniku były takie czujniki czerwony i niebieski, takie jakie są tuż przy termostacie, i tu pytanie: jaki czujnik odpowiedzialny jest za wskazania temperatury na wskaźniku? Czy te czujniki przy termostacie są od tego?


Volskwagen - Das Auto.

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lis 07, 2005 12:21

:hmm: niebieski i czerwony :goof: czerwonego w NZcie chyba nie powinno byc imo Wsystkie NZty ktore widziale do tej pory mialy niebieski i czarny. Niebieski odpowiada za sygnal do komputera a czarny wlasnei za sygnal do budzikow. I sa tam gdzie posales czyli przy obudowie termostatu. Proponuje na czarny wymienic...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn lis 07, 2005 14:02

I wszystko jasne! :)


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
jabol79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:33
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: jabol79 » pn lis 07, 2005 14:50

Znajomy ma ten sam problem.Niestety nawet wymiana czujników nic nie dala.czekam na info co bedzie u ciebie po wymianie!



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » pn lis 07, 2005 20:12

u mnie też działa niepoprawnie, ale przyzwyczaiłem się do tego :)



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » pn lis 07, 2005 20:21

co do wskazań w mk II - z tyłu w zegarach jest coś takiego jak stabilizator napięcia 10V - wygląda jak tranzystor (takie coś małe czarne z 3 nóżkami przykręcone śrubką ) jeżeli pada to wskaźnik zaniża tak samo wskaźnik ilości paliwa , jednak przy np permanentnym dnie w zbiorniku (tak do 10 l) nie jest to zauważalne - rada - TCA 700 kosztuje jak zboże (z 70 zl ) ale LM 7810 to to samo i kosztuje ze 2 zl


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn lis 07, 2005 23:18

Tylko wskaźnik paliwa pokazuje prawidłowo.


Volskwagen - Das Auto.

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lis 07, 2005 23:39

Mariu pisze:Też mam NZ i jest to samo...u kolegi też...:):) Mi to nie przeszkadza... chociż przyznam żemyślałem że jest prawidłowo bo jeżeli pojeżdże sobie po mieście albo czasem jak jest oblodzona kosta isobie kilka razy obróce to zaraz skacze do góry ( może raczej w prawo)..więc ja się tam nie martwie...:)
jezeli skacze do tego stopnia ze jest w pionie prawie to bym nad zmiana termostatu sie zastanowil.... a nie szukaniem przyczyny ze tak ma byc...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt lis 08, 2005 00:35

Mariu pisze:
MaLiBU pisze:jezeli skacze do tego stopnia ze jest w pionie prawie to bym nad zmiana termostatu sie zastanowil.... a nie szukaniem przyczyny ze tak ma byc...
Znaczy sie nie staje mi pionowo...nie jest tak drastycznie...ale podnosi sie... do kreski za bialym polem..(przed pionowa)....
oki, to tak jak zwykle budziki, czujnik albo cos z instalacja... qna no jakos mialem i 1.3 teraz mam GTI i zawsze pionowo bylo... jak masz pewnosc ze termostat ok to mozesz olac w sumie


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt lis 08, 2005 08:17

W moim też zawsze pionowo!


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt lis 08, 2005 08:40

syncro2 pisze:co do wskazań w mk II - z tyłu w zegarach jest coś takiego jak stabilizator napięcia 10V - wygląda jak tranzystor (takie coś małe czarne z 3 nóżkami przykręcone śrubką ) jeżeli pada to wskaźnik zaniża tak samo wskaźnik ilości paliwa , jednak przy np permanentnym dnie w zbiorniku (tak do 10 l) nie jest to zauważalne - rada - TCA 700 kosztuje jak zboże (z 70 zl ) ale LM 7810 to to samo i kosztuje ze 2 zl
Zgadza się też tak miałem kiedyś w pasku (ale takim wiekowym jeszcze 1,3) i wina była tego tranzystora ale wskażniki oba oszukiwały,tak że jak paliwo wskazuje dobrze to to nie to .
pozdrawiam flat



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości