Odcięcie dopływu paliwa (ochrona przed zatarciem silnika)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukaszch23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 23, 2008 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Odcięcie dopływu paliwa (ochrona przed zatarciem silnika)

Post autor: lukaszch23 » sob sie 23, 2008 23:49

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!! na forum jestem nowy dlatego proszę o wyrozumiałość. Obecnie mam golfa 2 1.6 na gazie z 1991 r. Muszę powiedzieć że bardzo pociąga mnie jazda na wysokich obrotach silnika. Z tego co wiem to ten model auta nie ma odcięcia dopływu paliwa przy jezdzie np. przy 5000 obrotów. Bojąc się o silnik (żeby go nie przekręcić) wiem że istnieje możliwość instalacji takiego odcięcia, z tym że jak to zrobić, jak tego dokonać to już nie mam zielonego pojęcia. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi co z tym fantem zrobić, lub gdzie się udać. Z góry wam mówię dzięki i czekam na odpowiedz. Do usłyszenia. Cześć!!!


lukaszch23

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 24, 2008 00:00

prostszy bylby zapewne montaż obrotomierza i zerkanie na niego od czasu do czasu albo nauczeine sie odgłosu silnika , ale przede wszystkim to podaj konkretnie jaki silnik . A 5 tys to mało :chytry:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 24, 2008 09:05

nie masz wtrysku to nie baw się w odcinanie. Nawet jeśl jakimś urzadzonkiem elektronicznym odetniesz zapłon, to paliwo będzie zasysane dalej a potem wielkie bum z wydechu albo dolotu.
W zwykłym silniku nie zyskasz korzystając z tak wysokich obrotów. Przy ich górnej granicy moment obrotowy drastycznie spadnie i tylko zmiana na wyższy bieg pomoże


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 263 gości