po wymianie klocków koła sie grzeją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pavel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 02, 2008 23:24
Lokalizacja: Łańcut

po wymianie klocków koła sie grzeją

Post autor: pavel » pt sie 22, 2008 22:45

witam...czy może mi ktoś doradzić co mam zrobić jeżeli po wymianie klocków koła sie grzeją. po przejechaniu ok 2 km i przyhamowaniu kilka razy felgi są gorące. myślałem że pojeżdże i pohamuje troche mocniej i gdy sie przytrą choć troszke to ustąpi ale nic z tego. gdy podniosę auto to koła obracają sie ciężej niż powinny. przypuszczam że tłoczek który dociska klocka nie cofa sie tyle co potrzeba. jeżeli to faktycznie to jak temu zaradzić.proszę o pomoc...



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sie 22, 2008 22:50

pavel pisze:przypuszczam że tłoczek który dociska klocka nie cofa sie tyle co potrzeba. jeżeli to faktycznie to jak temu zaradzić
i to napewno tłocze, który się nie cofa. Rada - wyjąć klocki, włożyć tylko jeden, aby tłoczek nie wyleciał i wciskać powoli hamulec (najlepiej aby ktoś patrzył jak tłoczek wychodzi z zacisku, później zdjąć osłonkę gumową i wyczyścić tłoczek papierem wodnym, nasmarować smarem lub specjalnym smarem do zacisków hamulcowych, tłoczek wcisnąć ile się da do zacisku i znów wcisnać hamulec, aby wypchnąć tłoczek i tak do skutku aż tłoczek zacznie lekko chodzić w zacisku. Należy go rozruszać w zacisku. Tak samo druga strona. Problem powinien ustąpić.


Obrazek
Obrazek

Mario Mario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lis 24, 2007 23:18
Lokalizacja: lublin

Post autor: Mario Mario » pt sie 22, 2008 23:23

No i dobra rada, bp sam tak robilem dla kolesia, któremu kola hamowalo. Przy okazji rozebralem wszystko wyczyscilem i zacisk dziala super. Polecam przeczyscić caly zacisk. Uwaga na plyn aby nie wyciekl jak tloczek wyjdzie za daleko i ostrożnie z czyszczeniem tloczka aby nie przedobrzyć bo trzeba będzie uszcelki wymieniać w cylinderku. Taj jak kolega wyżej napisal krok po kroku po wolutku kilka razy nawet nie musi być to papier wodny a wystarczy dobry środek czyszczacy, ja robilem takim do czyszczenia felg. Pozdro.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości