Zakup interfejsu VAG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Post autor: tomciup » wt sie 05, 2008 18:42

J
PS83BXL pisze:Moj laptop ma tylko USB ale mam przejsciowke USB na COMa na chipie PROLIFIC ktory niby dziala jak ''PRAWDZIWY COM '' ale czy ktos to łaczył w taki sposob i jak to sie spisuje.
Ja zakupiłem właśnie z tej strony co piszesz kolego pakiet interfejs na usb. Bo jak rozmawiałem co lepszego czy com czy usb. To napisali mi z tej strony pracownicy że przejściówka odpada. Gdyż interfejs nie pracuje na takich rzeczach. Czyli pozostało mi usb bo tak samo mam laptopa tylko na usb. Ale wypowiedali się że usb jak najbardziej jest oki.
Teraz czekam aż mi paczka przyjdzie i zobacze co to będzie :grin:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sie 05, 2008 20:07

Ja też mam tylko USB, kupiłem więc "face'a" na USB - niektórzy sprzedawcy dołączają "sterownik USB" na płycie CD, coś jakby wirtualny Com i działa mi to jak burza!
Wkładasz wtedy USB a laptop widzi go jako Com.
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2008 20:09 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Post autor: tomciup » wt sie 05, 2008 20:15

O to ciekawe czy taki sterownik podejdzie do karzdego kabelka. :grin:
Ja bym miał prośbe czy mógłbyś mi przesłać na emaila jak jest nie duży. Może zadziała do tego zestawu co ja kupiłem :helm:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

PS83BXL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 14, 2008 18:40
Lokalizacja: podlasie,bruxela

Post autor: PS83BXL » wt sie 05, 2008 21:56

ale co koledzy sadzicie na temat mojego pierwszego pytania
jaka jest roznica miedzy tymi dwoma co pisalem w poscie wyzej

1 http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

oraz

2 http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=77
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2008 22:00 przez PS83BXL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sie 05, 2008 23:56

No, podstawowa: numerem dwa łączy się Kolega z różnymi gniazdami, nie tylko OBD-1 i OBD-2 ale też inne wozy mające inny układ pinów, można w różne porty się włączyć - usb lub com. W skrócie bardzo uniwersalny - jeśli tego Kolega potrzebuje.
Jeśli tylko do swego jedynego... to wystarczy nr 1



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: strutek » czw sie 21, 2008 01:40

Ma ktos moze sterowniki do tego pod Viste? http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 Bo mam nowy laptop a nie moge zainstalowac zlacza diagnostycznego bo nie mam sterownikow pod Viste. Moze mi ktoś podesłać na maila?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw sie 21, 2008 12:36

Mając tą świetną Vistę - o VAG-u może Kolega zapomnieć. Jedynie zrobić partycję dysku i w części zainstalować XP! I'am very sorry!



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » czw sie 21, 2008 19:13

Zico63b pisze:Mając tą świetną Vistę - o VAG-u może Kolega zapomnieć. Jedynie zrobić partycję dysku i w części zainstalować XP! I'am very sorry!
bzdura !!!
HEX_CAN-y chodzą bez zarzutów i ten też powinien pójść.
ktoś pisze:jest na to prosty sposób, aby uruchmić VAG-COMa w dowolnej wersji pod VISTĄ! Wystarczy we właściwościach ikonki z pulpitu od programu ustawić dwie rzeczy, tryb zgodności z WinXP oraz drugi ptaszek ustawiamy na funkcji odpowiedzialnej za uruchamianie programu z uprawnieniami administratora (w dolnej części okna). TO DZIAŁA!!!
Pozdrawiam
ps. Polecam koledze od Visty i nie tylko: http://support.microsoft.com/kb/935280/


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw sie 21, 2008 19:52

Dobrze wiedzieć, jakkolwiek pisałem o VAG 3... czy Polski Vag i fejsie prościutkim (co faktycznie zapomniałem dodać). Najnowsze pewno chodzą.
Kto z amatorów ma dedykowane interfejsy (i VAG-i do nich: 6..., 7...)?
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 19:54 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



jarek.j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 14, 2008 02:37
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: jarek.j » czw sie 21, 2008 22:59

Ja niedawno kupiłem do MK4 interfejs k+l line (opto) na COM sugerując się pozytywnymi opiniami na temat interfejsów na port COM....nie chciał się łączyć ze sterownikiem od silnika a z innymi łączył ale też nie za każdym razem. Wymieniłem go na K-line tez na COM i też ten sam problem cały czas komunikat "too many communications error to continue". Wkoncu wymieniłem go na KKL na USB i ....działa bez najmniejszych problemów. W zwiazku z tym nie sugerowałbym się tym ze na USB są "gorsze" a na COM lepsze.



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: strutek » pt sie 22, 2008 10:36

Zico63b napisał/a:
Mając tą świetną Vistę - o VAG-u może Kolega zapomnieć. Jedynie zrobić partycję dysku i w części zainstalować XP! I'am very sorry!

bzdura !!!
HEX_CAN-y chodzą bez zarzutów i ten też powinien pójść.
ktoś napisał/a:
jest na to prosty sposób, aby uruchmić VAG-COMa w dowolnej wersji pod VISTĄ! Wystarczy we właściwościach ikonki z pulpitu od programu ustawić dwie rzeczy, tryb zgodności z WinXP oraz drugi ptaszek ustawiamy na funkcji odpowiedzialnej za uruchamianie programu z uprawnieniami administratora (w dolnej części okna). TO DZIAŁA!!!


Pozdrawiam
ps. Polecam koledze od Visty i nie tylko: http://support.microsoft.com/kb/935280/
Program VAG-Com odpala sie normalnie i bez problemow, chodzilo mi o sterowniki do samego uządzenia, bo podlaczając interfejs pod komputer nie moze znalesc do niego sterownikow. Dlatego jeśli komuś dziala i ma sterowniki pod Viste do tego to bym był wdzięczny za podesłanie ich :bajer: . Tych sterownikow ze strony Viaken.pl Vista nie widzi :/.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt sie 22, 2008 17:35

No właśnie Kolega Strutek wszystko wyjaśnił (także mnie - nie wiedziałem dlaczego ale nam nie szło z Vistą). Dzięki!



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: strutek » czw lis 06, 2008 00:25

Trochę późno ale mam nadzieje, że to komuś pomoże. Znalazlem sposób na zainstalowanie sterowników na systemie Vista. Jeśli ktoś ma płytę ze sterownikami to trzeba ją włożyć dopiero wtedy jak system poprosi o włożenie płyty ze sterownikami NIE WCZEŚNIEJ. Po takiej operacji Vista nagle odnajduje sterowniki na płycie sama (Nie wiem czemu ich nie widzi jak plyta jest wczesniej w napędzie, nawet po zaznaczeniu z którego folderu ma pobrac sterowniki). Po zainstalowaniu sterowników wystarczy odpalić program Vaga jako administrator.

Trochę to dziwne ale to wkońcu Windows, ważne że działa.

Pozdr.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » czw lis 06, 2008 00:36

mam pytanie moze sie ktos orjetuje który interfejs (oprócz orginaŁu HEX-usb+CAN) bedzie dzialal z programem VCDS 805.1
z góry dzieki
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości