Nierówna praca silnika 1.8 monowtrysk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

batek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Nierówna praca silnika 1.8 monowtrysk

Post autor: batek » śr gru 12, 2007 22:49

Witam Wszyskich Golfiarzy!!!
Może ktoś z Was miał podobny problem, a mianowicie chodzi o nierówną pracę silnika MK3 1,8 monowtrysk (drżenie silnika na wolnych obrotach, które wyraźnie sie nawet odczuwa w środku auta, a przy ujściu rury wydechowej słychać wyraźne "pierdzenie"). Trochę lepiej jest po mocnym rozgrzaniu się silnika np podczas jazdy w korku, ale to jest naprawdę "trochę".
Na pewno nie jest to wina świec i przew. wys. napiecia, kopułka i palec ok; ja podejrzewam sondę lambda lub jakis czujnik temp.
Z góry dzięki za porady :pub:
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 23:55 przez batek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » śr gru 12, 2007 22:55

Posty z takim problemem powracają jak bumerang :chytry: niestety nikt jeszcze nie odgadł rozwiązania albo zapomniał o nim napisać ;)
Ja ze swojej strony dodam ze tez mam takie "fotele z masażem" i już jakiś czas temu odpuściłem



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » śr gru 12, 2007 23:42

witam
miałem u siebie podobnie, autko chodziło na zewnątrz nierówno, trzęsło autem w środku na wolnych obrotach...
a przyczyną okazał się wężyk z podciśnienia.. który znajduje się z tyłu za podstawą wtrysku (jesli mowa o silniku ABS) a więc skróciłem ten wężyk w miejscu gdzie był zapchany i od tego czasu autko chodzi równo jak trzeba.
pozdro


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » śr gru 19, 2007 17:09

pawlon159, Mógłbyś mnie nakierować w którym to dokładnie miejscu.
Czy to ten wężyk który idzie od kolektora ssącego do obudowy wtrysku ?? A potem drugim wyjściem do klapki w podstawie obudowy filtra powietrza ??
Mam to samo i nie mogę sobie z tym poradzić.


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Irson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 21, 2008 22:08
Lokalizacja: Pelplin
Kontakt:

Post autor: Irson » czw sie 21, 2008 22:23

miałem ten sam problem silnik nierówno pracował i pyrczało z tłumika. Sprawdź czy nie łapie powietrza przez nieczszelną gumową podstawę gażnika (ta na kolektorze ssącym zdaje się), złap gażnik i pociągnij go na siłę ciut posłuchaj czy nie syczy (ssie powietrze), druga przyczyna bardziej prawdopodobna to połączenie kolektora z serwem hamulcowym( to jest kawałek wężyka gumowego - zaworek - i plstikowy wężyk) gumowy wychodzi z kolektora i poprzez zaworek i plstikową rurką wchodzi do serwa hamulcowego. Ten zaworek ma takie wychodzące dwa kućce w bok i one muszą być zaślepione, jak nie są to musisz je zaślepić taka zaślepka jedna kosztuje dwa zeta i problem zniknie. Moim zdaniem najprawdopobniej to właśnie Twój problem Zobaczysz jak zatkniesz palcem te krućce to zaraz problem zniknie.
Daj znać czy Poradziłeś sobie z tym i czy pomogło :bigok:
Ale to w MK3 no ale na pewno chodzi o jakieś fałszywe powietrze posprawdzaj wszystkie wężyki :D

[ Dodano: 21 Sie 2008 22:32 ]
miałem ten sam problem silnik nierówno pracował i pyrczało z tłumika. Sprawdź czy nie łapie powietrza przez nieczszelną gumową podstawę gażnika (ta na kolektorze ssącym zdaje się), złap gażnik i pociągnij go na siłę ciut posłuchaj czy nie syczy (ssie powietrze), druga przyczyna bardziej prawdopodobna to połączenie kolektora z serwem hamulcowym( to jest kawałek wężyka gumowego - zaworek - i plstikowy wężyk) gumowy wychodzi z kolektora i poprzez zaworek i plstikową rurką wchodzi do serwa hamulcowego. Ten zaworek ma takie wychodzące dwa kućce w bok i one muszą być zaślepione, jak nie są to musisz je zaślepić taka zaślepka jedna kosztuje dwa zeta i problem zniknie. Moim zdaniem najprawdopobniej to właśnie Twój problem Zobaczysz jak zatkniesz palcem te krućce to zaraz problem zniknie.
Daj znać czy Poradziłeś sobie z tym i czy pomogło
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 22:30 przez Irson, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Francua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 26, 2005 21:18
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Francua » ndz wrz 14, 2008 14:08

2 miesiące poszukiwań. Wymieniłem przewody wysokiego napięcia, kopułkę, palec a rozwiązanie było banalne :crazy: Jeden z krućców był niezaślepiony :panna: Zaślepiłem i problem ustąpił :okej: WIELKIE DZIĘKI ZA INFO



Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Paffcio » ndz wrz 14, 2008 15:53

jakich krućców ?


VW :)

Awatar użytkownika
Francua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 26, 2005 21:18
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Francua » ndz wrz 14, 2008 16:12

Tych o których pisał Irson "druga przyczyna bardziej prawdopodobna to połączenie kolektora z serwem hamulcowym( to jest kawałek wężyka gumowego - zaworek - i plstikowy wężyk) gumowy wychodzi z kolektora i poprzez zaworek i plstikową rurką wchodzi do serwa hamulcowego. Ten zaworek ma takie wychodzące dwa kućce w bok i one muszą być zaślepione, jak nie są to musisz je zaślepić taka zaślepka jedna kosztuje dwa zeta i problem zniknie."



Awatar użytkownika
pierlaboo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 04, 2008 18:37
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: pierlaboo » śr lis 12, 2008 23:06

czy ten sam problem moze być w mono 1.8 ale w mk2? nierówna praca i drżenie silnika?


[url=http://img42.imageshack.us/i/dsc01841zl.jpg/][img]http://img42.imageshack.us/img42/3682/dsc01841zl.jpg[/img][/url]
___________________________
VW GOLF 2/obecnie Passat B3

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 515 gości