Wymiana lampki w podsufitce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domin_tbg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 18:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Wymiana lampki w podsufitce

Post autor: domin_tbg » czw sie 21, 2008 12:03

Witam.

Zamierzam wymienić lampkę w podsufitce we wnętrzu autka. Z lampką muszę coś zrobić gdyż w serwisie gdzie oddałem golfika na wymiane płynów uszkodzili mi ją (do dzisiaj nie wiem co oni z nią robili). Pech chciał że odkryłem to dopiero 2 dni później jak przyjechałem od mechanika i wsiadałem do niego w nocy. Lampka powoduje jakieś zwarcie bo ciągle wywala bezpiecznik,a co za tym idzie nie mam oświetlenia we wnętrzu (wszystkie lampki do czytania i te w drzwiach) urwany jest też ten suwaczek. Nie znam się kompletnie na tym więc chyba nie warto się bawić w rozbieranie lampki tylko od razu kupić nową.


Czy według was oddać auto w ręce elektryka żeby to zrobił, czy też samemu to podłączyć.
Bo patrząc na lampkę od tyłu:

http://www.dominikus.republika.pl/lampka_tyl.jpeg

to jest tu jakieś gniazdo 3 bolcowe. Ale zdjęcie pochodzi z aukcji internetowej i jej autor pisał coś o mikrofonie do zestawu głośno mówiącego. Skoro takie coś jest to gdzie tu się podłącza zasilanie do tej lampki?

z góry dziękuje za wszelką pomoc w tym temacie.
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 12:44 przez domin_tbg, łącznie zmieniany 1 raz.



kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » czw sie 21, 2008 13:28

Na zdjęciu masz te 3 bolce, gdzie podłącza się zasilanie, trochę w lewo od środka, a miejsce na mikrofon od zestawu głośnomówiącego jest w prawo od środka zasłonięte czarną gąbką. Jeśli dalej tego nie widzisz to prześlę Twoje zdjęcie z zaznaczonymi tymi miejscami po południu jak wrócę z pracy :grin:

[ Dodano: 21 Sie 2008 13:33 ]
A jeśli chodzi o to uszkodzenie tej lampki w serweisie to powinieneś tam pojechać i wyjaśnić to z nimi i zażądać naprawy i zwrotu poniesionych kosztów. A na koniec zmienić serwis, bo to świadczy o ich niefachowości. Mogli też Ci wymienić tą lampkę na uszkodzoną, a Twoją sprzedali. W razie czego sprawdź inne części.



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw sie 21, 2008 14:20

Podłączę sie równiez do pytania, ponieważ u mnie lampka gdy jest nastawiona że ma zgasnąć gdy się zamknie drzwi to tylko tyka tak jak by przekaźnik. I teraz gdy ją wymontuję czy istnieje mozliwosc podłaćzenia na krotko np z akumulatora i sprawdzenie wtedy czy bedzie gasła czy nie ?



kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » czw sie 21, 2008 17:33

Zaznaczone na żółto to gniazdo gdzie są te 3 bolce i podłączasz zasialnie, a na czerwono zasłonięte gąbką miejsce na mikrofon o zestawu głośnomówiącego.

PvD co do Ciebie to nie wiem, ale prawdopodobnie możesz tak sprawdzić, najwyżej spalisz żarówkę. Tylko jak tak podłączysz sprawdzisz włączanie przyciskiem lub suwakiem. Być może coś Ci w niej robi zwarcie, może gdzieś jest tam wilgoć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości