Strzela w kole przy przyśpieszaniu...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Strzela w kole przy przyśpieszaniu...

Post autor: kosmo333 » wt sie 19, 2008 22:16

Witam.
Wracałem dziś z pracy.. Na światłach gdy pojawiło się zielone ruszyłem troszkę energiczniej [delikatny pisk na asfalcie] i strzeliło coś z przodu w kole.
Teraz za każdym razem kiedy ruszam i dodaję gazu strzela [głuchy dźwięk] z przodu [tak jakby po środku/ciężko określić w którym kole]. Do tego czuć że gdy strzela to delikatnie szarpie.
Podczas cofania jest wszystko ok. Ale jak ruszam do przodu oraz gdy przyśpieszam to pojawia się ten dźwięk i szarpanie.

Gdy jadę jednostajną prędkością jest wszystko ok.
Co to może być?


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 19, 2008 22:23

może źle ustaliłeś źródło dźwięku, może spartoliłeś sobie sobie przednią poduszkę silnika? Czy to jest pojedyńcze szarpnięcie przy każdym przyśpieszaniu?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kosmo333 » wt sie 19, 2008 22:34

Tak. Pojedyńczy dźwięk i szarpnięcie przy wolnym przyśpieszaniu. Jak mocniej daję gazu to częstotliwość szarpania i dźwięku się nasila..


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

maczores
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 20, 2007 17:58
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: maczores » pt sie 22, 2008 02:13

kosmo333 pisze:Tak. Pojedyńczy dźwięk i szarpnięcie przy wolnym przyśpieszaniu. Jak mocniej daję gazu to częstotliwość szarpania i dźwięku się nasila..
Mam tak od wczoraj wzielo sie znikad a teraz przy gwaltowniejszym ruszeniu np wyjazd z podporzadkowanej efekt jest taki jakby przod podskoczyl na nierownsci i gluchy stuk przy spokojnej jezdzie i ruszaniu nic sie nie dzieje ,nic nie chrobocze ani stuka.wydaje sie ze to cos z przeniesieniem napedu. Nie wiem czy to saomo co u ciebie kosmo333 ale objawy podobne.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sie 22, 2008 05:51

któraś poduszka od silnika się uszkodziła/urwała i jest to wymiany


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » pt sie 22, 2008 07:43

kosmo333, jesli jest to pojedyncze puknicie podczas energicznego przyspieszania albo np redukcji w wyzszych biegow na nizsze to na 99% jest to ktoras z poduszek pod silnikiem lub pod skrzynia......przegub zewnetrzny najlepiej sprawdzic np na placyku jezdzic w kolko raz lewo raz prawo i jak bedziesz slyszaj jednostajnie "trykanie" (efekt podobny jak przy hamowaniu na maksa z abs) to wtedy przegub do wymiany....ale z tego co opisujesz to raczej jest to ktoras z poduszek


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości