odpowietrzanie układu hamulcowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 23:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

odpowietrzanie układu hamulcowego

Post autor: luqua » wt sie 19, 2008 21:25

Witam mam nie lada problem wymieniałem zaciski przednie w swoim mk3 z 1992 r. hamulce typu ATE tarcze pełne nie wentylowane bez ABSu. No i oczywiście po wymianie odpowietrzyłem układ hamulcowy. Zalałem go nowym płynem DOT4 przelałem cały układ 2l. odpowietrzałem aż do momentu gdy brak było pęcherzyków powietrza przy wyłączonym silniku. No i problem polega na tym ze gdy silnik jest wyłączony to pedał hamulca jest elegancko twardy natomiast gdy odpalę silnik i zadziała servo pedał jest miękki, wchodzi w podłogę i nie hamuje. Prosze o pomoc bo nie wiem co sie dzieje.
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 21:36 przez luqua, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » wt sie 19, 2008 21:33




Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt sie 19, 2008 21:35

Cos zle odpowietrzyles... tez tak mialem gdy robilem to pierwszy raz :grin:


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt sie 19, 2008 22:00

pedal twardy przy 1 nacisnieciu hamulca ??czy gdy podpompujesz ?? gdy naciskasz powoli pedal wpada ??
mowa tutaj przy wylaczonym silniku


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

luqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 23:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: luqua » wt sie 19, 2008 22:02

przy wyłączonym silniku pedał jest od razu twardy nie trzeba pompować. Natomiast, gdy włącze silnik i servo zaczyna działać to pedał jest miękki i nie hamuje
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 22:02 przez luqua, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt sie 19, 2008 22:08

robiles tak .. przy wylaczonym silniku powoli wciskaj pedal hamulca... wpadnie ?? czy w pewnym momencie stanie sie twardy ?? :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

luqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 23:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: luqua » wt sie 19, 2008 22:12

Przy wyłączonym silniku pedał jest twardy, nie wpada



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » wt sie 19, 2008 23:25

Przy wyłączonym silniku pedał bedzie twardy.Odpowietrz caly układ hamulcowy zaczynając od prawego tylnego koła potem lewy tył,prawy przód i lewy przód.Jest jeszcze różnica jeżeli auto ma korektor siły chamowania to odpowietrzasz na postawionych kołach.


Jacek

luqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 23:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: luqua » śr sie 20, 2008 11:23

Ok postaram sie jeszcze raz odpowietrzyć cały układ, aha moje autko ma korektor siły hamowania więc będę odpowietrzał go tak jak mówisz. Tylko czy będzie różnica jeżeli postawie go na kobyłkach ale podeprę pod wahaczami? - a nie pod belka - autko siądzie na amortyzatorach i chyba będzie tak samo jakby stało na kołach bo nie mam kanału więc muszę sobie go lewarować , aby mieć dostęp do odpowietrzników.



ma-ciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 08, 2007 12:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ma-ciej » śr sie 20, 2008 11:57

Ja, kiedy wymieniam jakiś element ukł. ham. przy kole, np cylinderek albo przewód giętki, to odkręcam najpierw korek zbiorniczka płynu, a przewód ham. zatykam zatyczką od odpowietrznika, żeby nie kapało. Zakładam nową część, odkręcam odpowietrznik, przyłączam przewód ham. i czekam aż zacznie kapać płyn z odpowietrznika (ew. z założoną rurką) i po chwili zakręcam odpowietrznik. Robiłem to kilka razy i zawsze z sukcesem. Skąd miało by się wziąć powietrze w układzie po takim zabiegu? Pełne odpowietrzanie z pompowaniem pedałem jest potrzebne po opróżnieniu całego układu, np przy wymianie pompy itp.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » śr sie 20, 2008 13:50

luqua pisze:Ok postaram sie jeszcze raz odpowietrzyć cały układ, aha moje autko ma korektor siły hamowania więc będę odpowietrzał go tak jak mówisz. Tylko czy będzie różnica jeżeli postawie go na kobyłkach ale podeprę pod wahaczami? - a nie pod belka - autko siądzie na amortyzatorach i chyba będzie tak samo jakby stało na kołach bo nie mam kanału więc muszę sobie go lewarować , aby mieć dostęp do odpowietrzników.
Możesz go podstawić pod wahacz.Chodzi własnie żeby wahacz był obciążony tak jakby auto stało na kołach.


Jacek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 20, 2008 16:27

ma-ciej pisze:Skąd miało by się wziąć powietrze w układzie po takim zabiegu?
wyobraź sobie bąbel powietrza przyklejony do ścianki przewodu. Płyn przy twojej metodzie przepływa obok niego, a bąbel zostaje. Na dodatek sa przecież odcinki gdzie przewód biegnie nawet pod górę potem w dół i w najwyższych miejscach bąble zostają. Przy wciśnięciu hamulca płyn szybko wypychany popchnie dalej i odpowietrzenie przebiega prawidłowo.
Dlatego, ponieważ rzecz dotyczy ważnego układu hamulcowego pozwolę sobie napisać, że ta porada jest do kitu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr sie 20, 2008 17:05

ma-ciej pisze:Ja, kiedy wymieniam jakiś element ukł. ham. przy kole, np cylinderek albo przewód giętki, to odkręcam najpierw korek zbiorniczka płynu, a przewód ham. zatykam zatyczką od odpowietrznika, żeby nie kapało. Zakładam nową część, odkręcam odpowietrznik, przyłączam przewód ham. i czekam aż zacznie kapać płyn z odpowietrznika (ew. z założoną rurką) i po chwili zakręcam odpowietrznik. Robiłem to kilka razy i zawsze z sukcesem. Skąd miało by się wziąć powietrze w układzie po takim zabiegu? Pełne odpowietrzanie z pompowaniem pedałem jest potrzebne po opróżnieniu całego układu, np przy wymianie pompy itp.
odkręcając odpowietrznik i czekanie az zacznie płyn kapać to nie metoda na układ hamulcowy,tak mozna jedynie czekać na bimberek z aparatury
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 17:09 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



luqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 23:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: luqua » czw sie 21, 2008 07:28

Byłem wczoraj u mechanika i po namyśle powiedział że jak zalałem układ nowym płynem hamulcowym to mogła pójść pompa ( bo jak to on stwierdził - nowy płyn zeżarł elementy gumowe w pompie ). Niestety czeka mnie kolejny wydatek - ale chyba faktycznie ma racje bo wszystkiego już próbowałem i bez skutku.
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 07:29 przez luqua, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości