kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Post autor: adas01 » ndz lis 06, 2005 00:34

witam.
dziś jadąć ok. 30km/h (droga osiedlowa) zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju i zaczęła migać. zatrzymałem auto, zgasiłem, zajrzałem do silnika (miałem przed oczyma wizję wszystkiego obryzganego olejem ;) ) z racji panującej nocy tylko rzuciłem okiem, poświeciłem badziewną latarką -silnik suchy, pod spodem i za mną żadnych śladów oleju, na bagnecie poziom ok (btw. silnik w ogóle nie bierze oleju - jest 9200km po wymianie i poziom na bagnecie idealnie bez zmian od początku). wsiadłem, zapaliłem i było wszystko OK. dojechałem do domu - jakieś 500m i nic. cóż to? w książce nt golfa 3 jest informacja, że nie wolno jeździć gdy kontrolka pali się po włączeniu i brzęczy, na temat powyższej sytuacji nic

mam problem czy niepotrzebnie shizuję? :kac:



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » ndz lis 06, 2005 02:21

Tzn ,że nie trzyma ciśnienia oleju, tak mi się wydaje.


Black

Awatar użytkownika
matys_10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:41
Lokalizacja: Piła

Post autor: matys_10 » ndz lis 06, 2005 21:49

u mnie był podobny problem, to może byc czujnik ciśnienia oleju tak mi się wydaje, sprawdz go sobie bo u mnie zsuwki były lużne i przez to szalał,


M a t y s

Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » ndz lis 06, 2005 22:19

natomiast w moim glofie kontrolka oleju tesz sie swieciła i krzyczała jak gdzies dłuzej jechałem wymieniłem olej i wszystko ok



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » ndz lis 06, 2005 23:18

dziś byłem i obejrzałem sobie na spokojnie w dzień wszystko: silnik suchy, na bagnecie na zimno poziom oleju OK, nie mam filtru filtrona, który to u niektórych był problematyczny, okolice filtra też są suche.

teraz: gdzie znajuje się u mnie ten czujnik (a właściwie te dwa czujniki) (silnik 1Y)?

@slonko : spokojnie ;) czytuję forum, funkcję szukaj też znam. czytałem sobie zanim napisałem.
pozdrawiam :)


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » ndz lis 06, 2005 23:24

i tak panewka i tak , kiedy przestaniecie wierzyć w bajki o popsutym czujniku ...


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » pn lis 07, 2005 19:30

U mnie jest to samo. Czasami podczas jazdy zapala sie kontrolka i brzęczy. Po przygazowaniu albo wysprzęgleniu przestaje. Z żeby było ciekawiej równo rok temu robiłem panewki tzn szlifowanie wału, wymiana panewek. Czy to mechanior sp...lił robotę? Aż się boję. Mam nadzieję że to tylko czujnik albo filtr.


pozdro!

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn lis 07, 2005 19:58

Czujik masz wkrecony do obudowy filtra oleju.Widze ze zbliza ci sie wymiana a ta lampka czesto swieci jak tam sie cos zapcha w filtrze.Wiec zanim zaczniesz z panewkami to wymien poprostu olej (i filtr-jasna sprawa)a zobaczysz ze nie bedzie migać :grin:



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » śr lis 09, 2005 20:53

Na szczęście po wymianie czujnika problem zniknął.
Nic nie brzęczy!


pozdro!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 09, 2005 21:41

syncro2 pisze:kiedy przestaniecie wierzyć w bajki o popsutym czujniku
wtedy bym nie wierzył gdybym nie przerobił transportu 2 tygodniowego Seata Leona kumpla do serwisu na lawecie z powodu palącej się lampki oleju. Oczywiście że z powodu zepsutego czujnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr lis 09, 2005 21:43

Najprawdopodobniej czujnik ciśnienia jeśli w zbiorniczku nie robi się mazidło a olej nie zwiększa objętości i nie zmienia koloru to czujnik.


TUTENHAMON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości