Elektryczne szyby Problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Spoiler01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 20:44
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Elektryczne szyby Problem

Post autor: Spoiler01 » wt sie 19, 2008 11:38

Witam Koledzy
W moim Golfem MK4 TDI(ALH) 3 dzwiowym jest problem z elektryką. Auto kupiłem ponad rok temu i było już w takim stanie. Problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka ektryczne szyby (prawa i lewa) działały 5-10 minut potem (jak mi się wydaje) pykał raz przekaźnik i cisza. Po wyjęciu kluczyka i odczekaniu około godziny szyby działały ale znowu kilka minut. Ostatnio przy instalacji alarmu elektryk stwierdził że elektryka szyb jest orginalna ale dokładana i że brak modułu komfortu. Po interwencji elektryka sprawa wygląda chyba jescze gorzej:

- Jeśli wszystko jest spięte tak jak powinno działa tylko szyba pasazera (kilka minut), działa centralny z obu stron
- Jęśli wypięta jest wtyczka z podnośnika szyb pasażera działa podnośnik kierowcy (kilka minut), i centralny kierowcy.

O co chodzi? :kac:
Ktoś miał podobny problem?
Czy da się to naprawić bez intalacji modułu komfortu?

Szukałem szukałem i zalazłem tylko coś takiego
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic161236.html

Pomocy !!!



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt sie 19, 2008 16:33

Zmień elektryka to po pierwsze. Po drugie jeżeli było tak jak mówisz to raczej był problem samego przekaźnika który nagrzewał się do wysokiej temperatury i przestawał działać.
Nie wiem co ten Twój elektryk wymyślił ale raczej po dostawieniu komfortu nic się nie zmieni. Komfort - domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka.


Dziki

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » wt sie 19, 2008 17:17

Silniczki maja zabezpieczenie przeciwprzegrzaniowe. Dlatego jak ostygna znow wszystko Ci dziala.
Sprawdz czy szyba nie zamyka sie za ciezko i nie lata. Moze pekly slizgi szyby.

Jesli szyby dzialaja przez jakis czas to powinny dzialac i caly czas nawet bez komfortu.

Zrob taki test: wloz kluczyk do zamka przekrec i trzymaj w tej pozycji - zobacz czy szyby sie otwieraja/zamykaja.



Awatar użytkownika
Spoiler01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 20:44
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Post autor: Spoiler01 » śr sie 20, 2008 00:48

cinek2004 pisze:Sprawdz czy szyba nie zamyka sie za ciezko i nie lata. Moze pekly slizgi szyby.
Jakiś czas temu połamały mi się plastiki które chodzą po prowadnicy ale je wymieniłem. Szyby chodzą płynnie bez oporu. No może troszkę wolniej niż u znajomych w Superb ale jednakowo z obu stron.

Przekaźniki sprawdziłem to raczej nie to. Znaczne nagrzewa się przekaźnik o numerze 100 ale szyby (jak już działają) działają bez niego.


[ Dodano: 20 Sie 2008 00:54 ]
cinek2004 pisze:Zrob taki test: wloz kluczyk do zamka przekrec i trzymaj w tej pozycji - zobacz czy szyby sie otwieraja/zamykaja.
Sprawdziłem. Gdy szyby działały to awaryne otwieranie i zamykanie też działało. Jak przestały działąć (po kilku minutach) to awaryjnie też nie chciały chodzić.

Coś je odcina niezależnie od tego czy otwieram je i zamykam i otwieram ciągle czy wogóle ich nie używam

Zauważyłem że gdy szyby przestają działać to wystarczy wyjąć na sekunde bezpiecznik i znowu działają kilka minut.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 11:57 przez Spoiler01, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr sie 20, 2008 16:03

Spoiler01 pisze:Gdy szyby działały to awaryne otwieranie i zamykanie też działało.
To swiadczy o tym ze masz modul komfortu, a co za tym idzie Twoj elektryk chyba niebardzo zna sie na rzeczy. Radzilbym zmiane.
Ja bym sprawdzil czy silniczki nie grzeja sie nadmiernie, ale z drugiej strony chyba by nie dzialal tylko ten, ktory ma najciezej (chyba ze obie szyby ciezko sie zamykaja).
Z drugiej strony dziwna sprawa z tym wyjmowaniem bezpiecznika.

Troche zglupialem.
Moze ktos ma jakis pomysl?



Awatar użytkownika
Spoiler01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 20:44
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Post autor: Spoiler01 » śr sie 20, 2008 17:33

cinek2004 pisze:To swiadczy o tym ze masz modul komfortu
W którym miejscu znajduje się moduł komfortu w MK4 ?



greg

Post autor: greg » śr sie 20, 2008 20:36

Spoiler01 pisze:W którym miejscu znajduje się moduł komfortu w MK4 ?
przykręcony do rury kierownicy - trzeba zdjąć plastiki :bigok: Spoiler01, nie prościej wpiać VAG i zrobić test dlaczego są problemy a nie dawać durnemu elektrykowi który nie wie że masz moduł komfort sterujący całością?



Awatar użytkownika
Spoiler01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 20:44
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Post autor: Spoiler01 » śr sie 20, 2008 21:17

greg pisze: wpiąć VAG i zrobić test dlaczego są problemy
Sprawdziłem moduł nie odpowiada. Nie mogę go też znaleźć fizycznie.
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 18:21 przez Spoiler01, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości