padł termostat i cos jeszcze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
obadziarka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:01
Lokalizacja: końskie
Kontakt:

padł termostat i cos jeszcze

Post autor: obadziarka » ndz sie 17, 2008 22:36

mam problem. bylem sa słowacji w dlugi weekend i jak stanalem na postoju kolo muszyny na luzie mialem 200 obrotow. nie slyszalem silnika. mechamik powiedzial ze jakis silniczek padl i podciagnal gaz zeby nie gasl na luzie - co bede musial wymienic bo wlasciwie nie wiem. silnik 1,6 AEE .
pozniej na autostradzie kolo popradu zlapal 130 stopni i si ezagotoalo wszytko. na lawecie wrocil do muszymy i stwierdzono ze przeowdy nie przepuszczaly wody do chodnicy i nie dzialal dlatego wiatrak. zdemontowano termostat i wtedy plyn poszedl w chlodnice. na odcinku 300 km do domu trzymal temp 70-90 stopni. czy musze zalozyc nowy termostat, bo wiem ze niektorzy z tym silnikiem jezdza bez i celowo demontuja go, no wiec co trzeba zrobic - co kupic w tym przypadku, zeby byly wolne obroty bez naciagania gazu i zeby zaniklo falowanie.
z gory dziekuje za pomoc.
ps temat opisuje jak umiem wytlumaczyc najprosciej, bo w kwestii motoryzacji to jestem cienki bolek
pozdr


CZłOWIEK Z GRONA PECHOWCÓW ZA SPRAWĄ SILNIKA AEE..... (TE TYPY TAK MAJĄ)

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » ndz sie 17, 2008 23:10

Co do obrotow to prawdopodobnie przepustnica niedomaga.Na poczatek mozna sprobowac ja wyczyscic i ponownie zaadaptowac.Natomiast jesli chodzi o termostat to pewnie stanal w pozycji zamknietej i dlatego plyn nie szedl na chlodnice.Wymienisz termostat i wszystko bedzie ok.Kup oryginal ewentualnie Wahler'ai bedzie ok.Jazdy bez termostatu nie polecam zreszta jak przyjdzie zima to i tak go zalozysz i tak :bigok:


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sie 18, 2008 00:17

Co do obrotów to kolega ma racje, że problem z przepustnicą. Ja jutro będę walczył z takim samym problemem. Jak nie pomoże czyszczenie przepustnicy to mam już upatrzoną oryginalną używkę i jak co to po nią jadę.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości