lampka bagażnika nie dziala - schamaty, zdjecia, konkrety

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skuciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 14:32
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

lampka bagażnika nie dziala - schamaty, zdjecia, konkrety

Post autor: skuciol » wt lip 29, 2008 15:39

Witam, nie działa mi lamkpa w bagażniku, wyminiełem żarówke ale to nie to bo nadal nie działa. Czytałem juz o tym w innych postach ale nigdzie nie ma konkretow jak sie za to zabrać, ktory bezpiecznik jest od tego podświetlenia? a z tych kabli w peszlu w klapie bagaznika ktory jest od tego? za co sie złapać?

Jęsli macie jakies schematy, zdjęcia czy wiedze z własnego doświadczenia to chętnie wysłucham.

Pozdro
skuciol



mexico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: mexico » wt lip 29, 2008 16:13

skuciol pisze:ktory bezpiecznik jest od tego podświetlenia?
To numer 38 w skrzynce...

Pozdrawiam



patryk_hrabia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 29, 2008 11:00
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: patryk_hrabia » wt lip 29, 2008 17:59

Mi też nie działa oświetlenie w bagażniku, znajomy powiedział że to żarówka, (miejmy nadzieje) mam zamiar zabrać się za to w najbliższym czasie. Ile taka żarówka kosztuje?? Nie świeci mi też w schowku przed pasażerem, to są takie same żarówki??
Pozdro
Ostatnio zmieniony wt lip 29, 2008 17:59 przez patryk_hrabia, łącznie zmieniany 1 raz.



Zbyszek56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 12, 2008 11:32
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zbyszek56 » wt lip 29, 2008 18:27

W schowku MK4 jest żarówka 12V 5W rurkowa chyba typ W5W, żeby sie doniej dostać
trzeba odkęcić bodajże 4 śruby i wyjąć schowek (inaczej przy próbie wyciągania samej oprawki nastąpi jej rozpołowienie gdyż blokuje oprawkę dźwignia włączania i wyłączania podświetlenia).W bagażniku jest taki sam typ żarówki.


Był GOLF IV ASZ jest GOLF VI 1,4 TSI 122KM

Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » wt lip 29, 2008 19:00

skuciol, mi też nie świeciła bo miałem przerwaną masę(cienki brązowy przewód bez żadnego paska) w tym lewym peszlu. Dosztukowałem kawałek przewodu i wszystko gra. Jeśli nie masz przerwanego przewodu sprawdź czy przewody w tym peszlu nie mają popękanych pancerzyków i nie robią zwarcia. W moim przypadku popękane byłe wszystkie i musiałem je poizolować. One są po prostu za krótkie i w najlepszym przypadku pękają tylko pancerzyki, a w najgorszym całe przewody. Drugim powodem o który czytałem jest mikrostyk znajdujący się w zamku w klapie. Ponoć zamek jest nierozbieralny, a koszt nowego w ASO ponad 100 PLN. No i trzeci mogła wypiąć się kostka w zamku w tym przypadku musisz zdjąć tą plastikową osłonę na klapie trzyma się na 2 wkrętach plus zatrzaski, które mocno trzymają. Zacznij od bezpieczników, potem sprawdź te przewody. Powodzonka :bajer:


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

skuciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 14:32
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: skuciol » wt lip 29, 2008 21:15

no wiec tak:
Na tej rozpisce z bezpiecznikami przy numerku 38 mam namalowany klucz wiec jesli faktycznie to jest bezpiecznik odpowiedzialny za tą lampke to jest OK.

SPrawdziłem tez te przewody w obu peszlach no i faktycznie było kilka z poprzerywanymi pancerzykami, poizolowałem je ale zapomniałem ze wyjołem tą zarówke i gzies sie zapodziała :D Jaka to jest żarówka? O ile sie nie myle to jest ta sama co w światłach postojowych przednich? jaki symbol? :)

Wtyczke sprawdzałem bo wczoraj naprawiałem tylny spryskiwaczi wszystkie wtyczki były OK.

Mam nadzieje ze zadziala bo jak zamek jest nierozbieralny to nie widze świtlanej przyszłości dla mojego bagażnika....



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » sob sie 16, 2008 11:07

W schowku jest rurkowa ale krótsza niż pozostałe - ok28mm, w bagażniku wsuwka W5W.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » sob sie 16, 2008 14:54

Stawiam na przelacznik w zamku klapy. Czesto sie brudzi i nie ma na nim styku. Mozna go przeczyscic - pomaga na jakis czas. Mozna poszukac zamiennika.
Ja postanowilem kupic nowy (w ASO 117zl), bo mialem dosc ciaglego czyszczenia tego przelacznika.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości