Problem ze stacyjką.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Problem ze stacyjką.

Post autor: edass » pt sie 15, 2008 12:48

Witam!
Wczoraj mój Golfik MK2 odmówił posłuszeństwa :( .
Dokładniej mówiąc nie mogę przekręcić stacyjki w pozycję tzw. ROZRUCH - wygląda na to, że coś blokuje kluczyk :(. Bez problemu mogę przekręcić kluczyk w pozycję I ale dalej nie da się przekręcić aby zakręcić rozrusznikiem.

Spotkał się może ktoś z takim problemem???

Pozdro!!!


Trabant plastik jest fantastik!

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » pt sie 15, 2008 13:03

albo cos wpaadlo do zamka i blokuje
sprobuj to czyms przedmuchac
albo juz jest wyrobiona i odmowila posluszenstwa
poruszaj kluczykiem w gore i w dol probujac przekrecic

jezeli nie pomoze czeka cie wyciagniecie stacyjki
szczerze to nawet nie pamietam czy to sie jakos rozbiera
ale jak juz wyciagniesz bedziesz m ogl spokojnie przeczyscic


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » pt sie 15, 2008 13:44

Odpaliłem auto na tzw. krótko zwierając odpowiednie kable w kostce dochodzącej do stacyjki - więc nie jest to wina kabli ani rozrusznika,a wyłącznie jakaś usterka mechaniczna samej stacyjki. Teraz najważniejsze pytanie czy ta kostka w stacyjce (ta wchodząca do środka metalowej obudowy z zamkiem) jest uszkodzona czy, czy może coś nie tak jest wewnątrz tej metalowej obudowy (chyba nierozbieralnej).

Pozdro!


Trabant plastik jest fantastik!

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2357
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pt sie 15, 2008 14:28

edass, czyli wychodzi nato ze musisz rozebrać stacyjke lub kupić nową lub używaną


LEŚNY PRZYTULAS

edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » pt sie 15, 2008 14:41

Koledzy, a czy ta plastikowa kostka wewnątrz stacyjki obraca się wraz z kluczykiem???

@Przemek
Nie muszę kupować - mogę sobie zrobić odpalanie z przycisku - zresztą już to zrobiłem bo muszę trochę pojeździć a nie mam ochoty na zabawę w robienie zwarcia na rozruszniku za każdym razem jak chce odpalić auto!

Pozdro!


Trabant plastik jest fantastik!

michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michajlow » pt sie 15, 2008 16:23

edass pisze:Koledzy, a czy ta plastikowa kostka wewnątrz stacyjki obraca się wraz z kluczykiem???
Tak, w tej kostce znajdują się styki zwierające odpowiednie przewody i ona posiada w środku część obrotową. Mechanizm w tej kostce powoduje też, że po przekręceniu na rozruch i odpaleniu nie przekręcisz kluczyka na rozruch ponownie. Może coś ci się tam zblokowało, chociaż samej stacyjki wykluczyć też chyba nie można.

Mi kiedyś padł taki bolec co wchodzi w tą kostkę i ja mogłem przekręcić kluczyk na rozruch, ale rozrusznik nie drgnął, bo kostka się nie przekręciła.


Audi A3 1.8T AUM

Awatar użytkownika
Maclaim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 01, 2007 21:16
Lokalizacja: Bychawa
Kontakt:

Post autor: Maclaim » sob sie 16, 2008 09:36

a wcześniej palił Ci ten sprzęt ? sprawdzałeś kable idące od stacyjki ? najlepiej sprawdzi czy Ci się któraś mass-a nie odpięła, bo tak czasem się zdarza że blokuje rozruch lub przekręci na rozruch i pozycje ale nie da się potem kluczyka wyjąć


Moje MK3 GTD
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=271239][img]http://img819.imageshack.us/img819/5374/snc00107l.jpg[/img][/url]

Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Gallus » sob sie 16, 2008 10:07

ja mam dla Ciebie propozycje... jedź na jakiś szrot... i kup stacyjke z kluczykiem... włóż ją zamiast tej co masz poskładaj wszystko i będzie śmigało.... nie zapomnij o tej kostce zapłonowej.
koszt takiej stacyjki na szrocie to koło 50zł
ja mam szrotową i śmiga mi do teraz... musiałem wymieniać bo jakiś amator mi sie wbił do samochodu i przewiertał całą stacyjke....
nie baw sie w kupna jakich wkładek itp... po prostu kup całą kompletną stacyjkę... najlepiej z drążkiem kierowniczym- wtedy jest mniej zabawy z wymontowaniem i zamontowaniem- tak jak pisze ja zapłaciłem za to 50zł



edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » ndz sie 17, 2008 12:52

michajlow pisze:
edass pisze:Koledzy, a czy ta plastikowa kostka wewnątrz stacyjki obraca się wraz z kluczykiem???
Tak, w tej kostce znajdują się styki zwierające odpowiednie przewody i ona posiada w środku część obrotową. Mechanizm w tej kostce powoduje też, że po przekręceniu na rozruch i odpaleniu nie przekręcisz kluczyka na rozruch ponownie. Może coś ci się tam zblokowało, chociaż samej stacyjki wykluczyć też chyba nie można.

Mi kiedyś padł taki bolec co wchodzi w tą kostkę i ja mogłem przekręcić kluczyk na rozruch, ale rozrusznik nie drgnął, bo kostka się nie przekręciła.
Skoro w tej kostce jest blokada przed ponownym rozruchem to zacznę od wymiany właśnie jej.

Pozdro!


Trabant plastik jest fantastik!

michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michajlow » ndz sie 17, 2008 14:03

edass pisze:zacznę od wymiany właśnie jej.
Nowa kostka ok. 23 zł, wymiana w warsztacie ok. 40zł. Samemu też można, na forum są opisy jak to zrobić.


Audi A3 1.8T AUM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości