ADY szarpie i nie rowno pracuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ADY szarpie i nie rowno pracuje

Post autor: kamilos33 » pt sie 15, 2008 10:18

Witam,
Problem ktory mam z moim silnikiem 2.0 ADY mial byc wywolany wadliwa sonda lambda, bylo to sprawdzone u dwuch mechanikow (podlaczone d komputery w tym jeden z ASO VW), nie wykazywalo zadnych innych bledow oprocz czunika ABS ale to nie ma znaczenia przy silniku. Problem jest taki ze np przed chwila ide sprawdzic czy wymiana sondy cos dala, a tu jak bylo tak jest... Zimny silnik uruchamiam go wrzucam wcteczny wyjezdzam z parkingu i gasnie, odpalam ruszam leciutko szarpie i ciagle sie dlawi jakby nie dostawal powietrza ale filtr i dolot sprawdzony... jest jakis problem ze srodkowym tlumikiem ale jezeli ma dziure to raczej nie zapycha wydechu...
Jezeli ktos spotkal sie z takim problemem to prosze o pomoc bo ja juz nie mam pomyslow,
Dodam ze sprawdzone byly kable i swiece, jezeli chodzi o reszte czujnikow to kompy raczej pokazaly by jakies bledy


WWW --> http://www.lokaauto.pl

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pt sie 15, 2008 10:26

Skoro problem jest tylko na zimnym silniku to nie rozumiem czemu sonda zostala posadzona o usterke.Sonda nie pracuje na zimnym silniku!Skoro zaplon i dolot sa ok to do sprawdzenia pompa paliwa.Na poczatek filtr w jakim stanie jest?


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » pt sie 15, 2008 10:37

filtr paliwa rzeczywiscie mozna byloby sprawdzic, a co do pompy, mozna to jakos sprawdzic czy pracuje dobrze bez wymieniania?


WWW --> http://www.lokaauto.pl

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pt sie 15, 2008 11:07

kamilos33 pisze:a co do pompy, mozna to jakos sprawdzic czy pracuje dobrze bez wymieniania?
Po prostu trzeba sprawdzic jakie cisnienie wytwarza.Dobry mechanik powinien miec przyrzad do sprawdzenia cisnienia na pompie.Ale najpierw zacznij od filtra paliwa.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » pt sie 15, 2008 11:12

ok, ale jeszcze przed filtrem paliwa zmienie filtr powietrza na stozek bo mam akurat, moze jednak zle sprawdzielm powietrza, bo to ma objawy jak by naptawde go ktos dusil


WWW --> http://www.lokaauto.pl

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pt sie 15, 2008 11:25

Ja na twoim miejscu doprowadzilbym silnik do porzadku przed zalozeniem stozka.Zrob najpierw w oryginale zeby silnik chodzil tak jak powinien dopiero pozniej zakladaj stozek.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » sob sie 16, 2008 15:47

zalozylem stozkowy filtr takze na pewno nic nie blokoje powietrza, jak gwaltownie dodaje gazu to jest taka dziura przez chwile nic sie nie dzieje, a pozniej nagle rwie i wkreca sie na obroty, nie jet to plynne a wg mnie chyba powinno byc, sprawdze jeszcze filtr paliwa jak przestanie padac, chyba ze ktos ma inne sugestie, z gory dzieki za podpowiedzi


WWW --> http://www.lokaauto.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości