Woda w skrzynce na bezpieczniki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GolfIIFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:04
Lokalizacja: Mazury

Woda w skrzynce na bezpieczniki

Post autor: GolfIIFan » czw sie 14, 2008 21:13

Witam

Zauważyłem ostatnio, że po deszczu w moim aucie zbiera się woda w miejscu na bezpieczniki. Jaka może być tego przyczyna?

Na forum nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach więc proszę o pomoc.

Rozebrałem tapicerkę i woda skrapla się koło śruby do której przymocowany jest stelaż na bezpieczniki. Tylko skąd ona się tam dostaje? Jakieś propozycje?



PrzemoFresz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 13, 2008 18:38
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: PrzemoFresz » czw sie 14, 2008 21:18

Przeczyść kanały odpływowe wody z pod maski



moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » czw sie 14, 2008 22:22

Sprawdź szczelność wlotu powietrza do wentylatora. Może spływać po przewodach wentylacyjnych. Zobacz też, czy podłoga po stronie pasażera nie jest przypadkiem wilgotna. Jeśli tak, to na 90% to właśnie to. Zatkane kanały, tak jak napisał PrzemoFresh często występują razem z nieszczelnym wlotem.
Ostatnio zmieniony czw sie 14, 2008 22:24 przez moriel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » czw sie 14, 2008 22:42

Goofer posiada szyber ? :) sprawdz uszczelke na szyberku ;) mialem ten problem... pozdro


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

GolfIIFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:04
Lokalizacja: Mazury

Post autor: GolfIIFan » pt sie 15, 2008 09:35

abrams pisze:Goofer posiada szyber ? :) sprawdz uszczelke na szyberku ;) mialem ten problem... pozdro
Szyber mam tylko wydaje mi się że to nie to bo woda zbiera się w skrzynce na bezp. i nigdzie indziej.
moriel pisze:Sprawdź szczelność wlotu powietrza do wentylatora. Może spływać po przewodach wentylacyjnych. Zobacz też, czy podłoga po stronie pasażera nie jest przypadkiem wilgotna. Jeśli tak, to na 90% to właśnie to. Zatkane kanały, tak jak napisał PrzemoFresh często występują razem z nieszczelnym wlotem.
Od strony pasażera jest sucho.

Dobra sprawdzę kanały odpływowe i wlot powietrza do wentylatora. O efektach dam znać.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt sie 15, 2008 09:52

GolfIIFan pisze:Na forum nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach więc proszę o pomoc.
:chytry:
czytaj np; tu -->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1245351 i http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0


:-k ...

GolfIIFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:04
Lokalizacja: Mazury

Post autor: GolfIIFan » pt sie 15, 2008 10:17


Dużo jest tematów na forum i często są mało sprecyzowane.

Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt sie 15, 2008 10:21

GolfIIFan pisze:Dzięki za pomoc
spoko
GolfIIFan a znalazłeś wyjaśnienie takiego stanu rzeczy?


:-k ...

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: gibon.vw » pt sie 15, 2008 10:24

miałem ten sam problem powodem jest zapchany kanał odpływowy pod maska przeczyśc go i przepłukaj i będzie git


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

GolfIIFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:04
Lokalizacja: Mazury

Post autor: GolfIIFan » pt sie 15, 2008 15:04

Przeczytałem te dwa tematy:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1245351 i
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Podobne objawy do moich. Rozebrałem cały błotnik i tam niestety nie widać żadnej rdzy i czegokolwiek co mogłoby wskazywać że to właśnie tam jest przyczyna.
gibon.vw pisze:miałem ten sam problem powodem jest zapchany kanał odpływowy pod maska przeczyśc go i przepłukaj i będzie git
Nie wiem o który kanał odpływowy chodzi. Jeżeli o taki otwór prostokątny z boku w podszybiu to on jest drożny i tam wszystko spływa bez problemu.

Szyberdach mam i sprawdzałem odpływ z niego i on też jest w porządku.
Nie wiem już co robić. A teraz właśnie deszcz padał i znów mam mokro w bezpiecznikach.

Ma ktoś jakieś propozycje?
Ostatnio zmieniony pt sie 15, 2008 19:23 przez GolfIIFan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sie 16, 2008 14:23

GolfIIFan pisze:Ma ktoś jakieś propozycje
uszczelka przedniej szyby


:-k ...

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: gibon.vw » sob sie 16, 2008 23:18

a ten kanał co masz po szybą jest cały czysty ... bo tam może woda nie schodzi i po otworze przez które idą kable może iśc woda bo dobrze nie spływa do błotnika u mnie jak podniosłem maskę i nie było widac a dziura w błotniku nie była zapchana a liście były i kanał nie był drożny i woda rozchodziła się inaczej i ciekło w srodku rozebrałem całe podszybie ten plastki na pod szybiu i cały kanał wyczyściłem i zabiteksowałem i jest teraz dobrze


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

GolfIIFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:04
Lokalizacja: Mazury

Post autor: GolfIIFan » pn sie 18, 2008 11:47

misiek10111 pisze:uszczelka przedniej szyby
Raczej nie, robiłem testy lałem wodę na uszczelkę i nic się nie działo. Więc to chyba odpada.
gibon.vw pisze:a ten kanał co masz po szybą jest cały czysty ... bo tam może woda nie schodzi i po otworze przez które idą kable może iśc woda bo dobrze nie spływa do błotnika u mnie jak podniosłem maskę i nie było widac a dziura w błotniku nie była zapchana a liście były i kanał nie był drożny i woda rozchodziła się inaczej i ciekło w srodku rozebrałem całe podszybie ten plastki na pod szybiu i cały kanał wyczyściłem i zabiteksowałem i jest teraz dobrze
Trochę wody tam jest po deszczu. Może to jest to. Sprawdzę i dam znać.


Pozdrawiam i dzięki za rady.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 482 gości