upadek z lewarka + zerwana śruba w kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

motomyszazmarsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:22
Lokalizacja: gorzów
Kontakt:

upadek z lewarka + zerwana śruba w kole

Post autor: motomyszazmarsa » czw maja 29, 2008 23:37

Czołem!
Pecha mam dzisiaj normalnie... :grrr:
Coś mi łomotało w prawym przednim kółku, więc postanowiłem je dla sprawdzenia z lewym podmienić (akcja na dwa lewarki na betonie) ...no i po ściągnięciu obu kół i przyłożeniu jednego... koło mi zostało a auto łuczkiem spotkało się z ww. betonem. Tarcze wyglądają ok (jak na godz przed 22.00 pod latarnią, gdy toto mi się rypło), podgięły sie jedynie te cienkie blaski, które znajduję się za tarczami (nie mam pojęcia jak to się zwie), więc odgiąłem je kombinerkami, żeby nie dotykały tarcz i tyle. Zdołałem założyć te dwa koła ...i podczas dokręcania drugiego z nich przekręciłem jedną śrubę, na skutek czego trzyma się ono na 3.

No i teraz zdało by się sprawdzić, czy tarcze się nie pogięły, czyli pohamować z różnych prędkości i sprawdzić objawy, ale można to robić bez jednej śrubki? Nie urwie mi koła ani nic? W ogóle jeździć na takim kole można? Jak tak to do jakiej prędkości? Pytam, bo auto stoi teraz w takim miejscu, że nawet prądu tam nie ma, żeby cokolwiek pogrzebać.

Wszelkie wypowiedzi mile widziane ",



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » czw maja 29, 2008 23:45

na 3 mozesz jechac i sprawdzi bez problemu, a to ze zerwales jedna srube to niejest wina np pogietych tarcz, tylko tego ze za duzo sily uzyles, tarcza wchodzi idealnie na piaste, wiec poskrecaj to w kupe i przejedz sie, jesli bedziesz czul chocby minimalne drganie na kierownicy lub podczas hamowania pomysl o nowych tarczach

[ Dodano: 29 Maj 2008 23:50 ]
a ta blaszka to blacha oslaniajaca tarcze :bigok: , dobrze ze odgioles :helm:



motomyszazmarsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:22
Lokalizacja: gorzów
Kontakt:

Post autor: motomyszazmarsa » pt maja 30, 2008 00:00

wiem, że zerwałem przez za mocne dokręcenie (trzeszczały już, a ja jak zawsze jeszcze ciutkę chciałem dociągnąć), ale długo tak można na 3 jeździć? niczym to nie grozi (np. uszkodzeniem piasty cy cuś)? bo ostatnio z czasem u mnie marnie a na wykręcenie tej śruby pewnie parę ładnych godzin najmniej zejdzie
no i te drgania - problem polega na tym, że prawdopodobnie przez źle wyważone koło miałem drgania kierownicy podczas jazdy i możliwe, że po przełożeniu go na drugą stronę będzie to samo - jak odróżnić te z winy tarczy? wystąpią tylko przy hamowaniu jak mniemam, ale jakoś szczególnie się objawiają??



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt maja 30, 2008 04:53

motomyszazmarsa, mi urwał śrube w kole wulkanizator :grrr: i nie miał czym wykręcić tej części która została wkręcona. Jeżdziłem tak kilka dni (na 3 śrubach można jeżdzić , tylko bez przesady z prędkościami i wchodzeniem w zakręty :grin: ) , jak zanalazłem chwile to wykręciłem urwana śrube . Chciałem Ci poradzić że gdyby nie dało sie odkręcić urwanej śruby pobijając przecinaczkiem czy punktakiem to można nawiercić otwór i użyć wykrętaków dostępnych w sklepach czy na all http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=365894133
lub przyspawać nakrętkę np M16 od środka (najlepiej MIGomatem)i kluczem odkręcisz urwaną śrube.
Moment dokręcenia śrub w kole to 120nm jeśli dobrze pamiętam.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt maja 30, 2008 07:42

tu sprawa jest prostrza bo urwane przy dokrecaniu czyli jest niezapieczona, gorzej jakby byla zapieczona i przy odkrecaniu sie urwala, podjedz gdzies i uzyj wiertarki do rozwiercania, wiertlo mniejsze od gwintu M12 np. 8mm, napunktowac srube w srodku, i jak zaczniesz nawiercac to ona sie wykreci po drugiej stronie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

motomyszazmarsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:22
Lokalizacja: gorzów
Kontakt:

Post autor: motomyszazmarsa » pt maja 30, 2008 17:04

tarcze nie pogięte - hamuje normalnie, ABS też nie ucierpiał ...swoją drogą to naprawdę solidne auto - taki upadek na beton i jeszcze na chodzie ",
jeszcze tylko nakrętka na śrubę, ale to po weekendzie bo spawarkę pożyczyć muszę (elektrodowa też może być?)



Awatar użytkownika
vcx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 15:31
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: vcx » pt maja 30, 2008 17:16

motomyszazmarsa pisze:podgięły sie jedynie te cienkie blaski, które znajduję się za tarczami (nie mam pojęcia jak to się zwie)
to jest poprostu osłonka zeby sie błoto nie lało tak bezpośrednio na tarcze...
motomyszazmarsa pisze:spawarkę pożyczyć muszę (elektrodowa też może być?)
może być :) byle byś przyspawał :)
Ostatnio zmieniony pt maja 30, 2008 17:17 przez vcx, łącznie zmieniany 1 raz.


Żyć... aby jeździć...
Jeździć... aby żyć...

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » sob lip 26, 2008 19:26

motomyszazmarsa pisze:wiem, że zerwałem przez za mocne dokręcenie (trzeszczały już, a ja jak zawsze jeszcze ciutkę chciałem dociągnąć), ale długo tak można na 3 jeździć? niczym to nie grozi (np. uszkodzeniem piasty cy cuś)? bo ostatnio z czasem u mnie marnie a na wykręcenie tej śruby pewnie parę ładnych godzin najmniej zejdzie
no i te drgania - problem polega na tym, że prawdopodobnie przez źle wyważone koło miałem drgania kierownicy podczas jazdy i możliwe, że po przełożeniu go na drugą stronę będzie to samo - jak odróżnić te z winy tarczy? wystąpią tylko przy hamowaniu jak mniemam, ale jakoś szczególnie się objawiają??

Jak drzy podczas jazdy, a cos bylo w temacie tarcz...to na bank sa do wymiany.
Ja przekopalem caly uklad kierowniczy w poszukiwaniu bledu.... okazalo zie se jak wymienilem klocki i tarcze...nastala sympatyczna cisza i drgania zniknely...


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

motomyszazmarsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:22
Lokalizacja: gorzów
Kontakt:

Post autor: motomyszazmarsa » śr sie 13, 2008 19:48

a jesli przy chamowaniu jest ok, to w dalszym ciagu powodem drgan w trakcie jazdy moga byc tarcze?
wiem, ze jedna z felg mam trefna i wulkanizator powiedzial mi, ze ona moze byc powodem drgan - byla z poczatku z prawego przodu, ostatnio przerzucilem na prawy tyl i mam wrazenie, ze trzesie jeszcze bardziej (zakladam ze dlatego, ze z tylu mneijsze obciazenie) - sproboje w chwili wolnej zaniast tej kijowej felgi zalozyc dojazdowke, ale to pewnie niepredko - sek w tym, czy minimalnie pogiete tarcze nie powinny byc jeszcze bardziej odczuwalne podczas hamowania, niz w trakcie jazdy?



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » czw sie 14, 2008 18:32

prawda....nie za wszystko sa odpowiedzialne...ktos wspominal o luzach na piastach... ja po ostatnich 700km na polskich drogach mam kola przednie do wywazenia bo znow zaczely bic...a jak ruszalem w trase bylo naprawde doskonale ....delikatne drgania na szorstkim asfalcie sa odczowalne od 100 km/h



Dorzuce fakt ze jeszcze wymiana koncowki kolumny kierowniczej mnie czeka bo mam luz
Ostatnio zmieniony pt sie 15, 2008 20:27 przez mattai, łącznie zmieniany 1 raz.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » czw sie 14, 2008 18:37

a jak nie bedziesz mogl wykrecic to wez przyspawaj tak jak Ci wyzej napisali i troche podgrzej na goraco powinna szybciej sie odkrecic


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

motomyszazmarsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:22
Lokalizacja: gorzów
Kontakt:

Post autor: motomyszazmarsa » czw sie 14, 2008 18:44

szopek87 pisze:a jak nie bedziesz mogl wykrecic to wez przyspawaj tak jak Ci wyzej napisali i troche podgrzej na goraco powinna szybciej sie odkrecic
sruba dawno wymieniona - mialem za grubę elektrodę i spawarka na 230V sobie nie radziła i 'kleiła', po godzinie walki postanowiłem poskrobać 'farfocle' z nieydanego spawy ze śruby i okazało się, że śruba była poluzowana - po tym odktyciu wydobyłem ją 2 gwoździami i jest cacy :)
żeby nie to lepepanie to już bym pewnie o wszystkim zapomniał :)



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » czw sie 14, 2008 18:52

motomyszazmarsa pisze:
szopek87 pisze:a jak nie bedziesz mogl wykrecic to wez przyspawaj tak jak Ci wyzej napisali i troche podgrzej na goraco powinna szybciej sie odkrecic
sruba dawno wymieniona - mialem za grubę elektrodę i spawarka na 230V sobie nie radziła i 'kleiła', po godzinie walki postanowiłem poskrobać 'farfocle' z nieydanego spawy ze śruby i okazało się, że śruba była poluzowana - po tym odktyciu wydobyłem ją 2 gwoździami i jest cacy :)
żeby nie to lepepanie to już bym pewnie o wszystkim zapomniał :)


a wystarczyloby zeby ktos poprzednio uzyl pasty z miedzia ;-)


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

motomyszazmarsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:22
Lokalizacja: gorzów
Kontakt:

Post autor: motomyszazmarsa » czw sie 14, 2008 18:56

mattai pisze:a wystarczyloby zeby ktos poprzednio uzyl pasty z miedzia
jak zerwę następną śrubę to nie omieszkam :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości