Jak zdemontowac plastikowe osłony pasów na słupku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

LOrd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 24, 2005 22:20
Lokalizacja: CK

Jak zdemontowac plastikowe osłony pasów na słupku

Post autor: LOrd » czw sie 14, 2008 00:27

Witam
Od kilku dni woda zalewa mi wnętrze od strony kierowcy :otepienie: , cieknie pod uchwytem otwierającym maske. Chcialem wysuszyc wykładziny i maty wygłuszające jednak nie mogę zdjąć osłon pasów na słupku z przodu. Czy ktoś sie z tym z zmagał kiedyś? Probowałem odciągnąć jednak nie chce iśc, a nie chce szarpać na siłe żeby nic nie urwać. Które plastiki jeszcze musze zdjąć zeby wyciagnąć te wykładziny?

Aha dodam ze wózek to Bora ale domyślam sie że w MK 4 jest tak samo. Pzdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :pub:
Ostatnio zmieniony czw sie 14, 2008 07:54 przez LOrd, łącznie zmieniany 1 raz.


So run in, grab the money, later on, you and I can flow...

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » czw sie 14, 2008 02:11

najpierw usun to przez co Ci cieknie a pozniej susz bo na marne bedzie ta twoja robota :)



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » czw sie 14, 2008 07:27

Po pierwsze to co kolega powyżej napisał. A jeśli chcesz wyjąć wykładziny to musisz zdjąć plastikową osłonę progu wewnątrz auta, a do tego z kolei faktycznie jest konieczne zdjęcie plastikowej osłony słupka (tam gdzie rolka pasa jest).

Schodzi niełatwo ale przy odrobinie wprawy i zdecydowania jest ok. Najpierw musisz ją sobie jakoś na bokach podważyć tak, aby jej "podwinięte" brzegi wyskoczyły spod uszczelki (tylko delikatnie ze śrubokrętami żeby uszczelki nie uszkodzić). Później już tylko wystarczy ostrożnie pociągnąć lub podważyć, aby wyskoczyła z zaczepu (taki zielony u mnie) który trzyma ją od wewnątrz do karoserii (gdzieś w połowie wysokości osłony). I już. Jak ją zdejmiesz (wysunąć trzeba ku górze) to ci się odsłonią na dole jeszcze 2 śrubki które trzymają dodatkowo próg w tym miejscu.

Pozdr.



LOrd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 24, 2005 22:20
Lokalizacja: CK

Post autor: LOrd » czw sie 14, 2008 09:19

Dzieki za szybka odpowiedz. Dzisiaj sie za to zabiore, mam nadzieje, ze uda mi sie to ogarnac:)

P.s. Wiem ze najpierw musze usunac przeciek :grin: Najprawdopodobniej uszczelka przy przejsciu linki od otwierania maski nie trzyma albo zapchane kanaly odprowadzajace wode, dzisiaj bede sciagal podszybie wiec sie okaze.

Dzieki jeszcze raz i pozdro!!!


So run in, grab the money, later on, you and I can flow...

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » czw sie 14, 2008 10:40

LOrd pisze:Dzieki za szybka odpowiedz. Dzisiaj sie za to zabiore, mam nadzieje, ze uda mi sie to ogarnac:)

P.s. Wiem ze najpierw musze usunac przeciek :grin: Najprawdopodobniej uszczelka przy przejsciu linki od otwierania maski nie trzyma albo zapchane kanaly odprowadzajace wode, dzisiaj bede sciagal podszybie wiec sie okaze.

Dzieki jeszcze raz i pozdro!!!
uszczelki najczesciej nie trzymaja ale problem jest w tym ze woda stoi w podszybiu, przetkaj kanały i bedzie git :)



LOrd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 24, 2005 22:20
Lokalizacja: CK

Post autor: LOrd » sob sie 16, 2008 14:19

Witam

Zabrałem sie wczoraj do roboty i miałem sporo syfu na podszybiu w kanale odprowadzającym wode wiec mam nadzieje, że to było przyczyną zalewania wnętrza, wyjdzie w praniu :hmm:

Teraz powoli sie wszystko suszy.

Nie moge zdjąć tylko plastiku kolo lewej nogi od strony kierowcy, tam gdzie jest dzwignia otwierania maski. Sciagał to ktoś kiedyś? Bo nie wiem jak sie do tego zabrać, ta dzwignie sie jakoś ściąga? Chce wyciagnać wygłuszenie tylko to mi blokuje;/

Z góry dzieki za pomoc i pozdro!!!


So run in, grab the money, later on, you and I can flow...

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » sob sie 16, 2008 14:44

Z tego co pamietam, to tam jest zawleczka, ktora zapobiega spadaniu tego uchwytu.



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » sob sie 16, 2008 19:00

cinek2004 pisze:Z tego co pamietam, to tam jest zawleczka, ktora zapobiega spadaniu tego uchwytu.
dokladnie tak



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob sie 16, 2008 20:19

LOrd pisze:dzwignia otwierania maski. Sciagał to ktoś kiedyś?
dzwignia na maxa do siebie i podwadzasz malym wkretakiem
cus takiego:

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości