Obroty, obroty i jeszcze raz obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zbik83
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 22:22
Lokalizacja: Sosnowiec/Opoczno
Kontakt:

Obroty, obroty i jeszcze raz obroty

Post autor: zbik83 » czw lip 17, 2008 13:17

Witam..
Przeczytałem bardzo dużo postów na forum dotyczących obrotów, ale ze swoim problemem nie mogę się uporać..
Przedstawię pokrótce co się dzieje..
Pewnego dnia samochód zaczął wariować, obroty skakały jak głupie, a samochód na biegu jałowym gasł i w ogóle nie miał siły i był mułowaty..Wymieniłem wtedy palec, kopułkę, świecę(wszystko BEru) i ponieważ dużo palił to jeszcze sondę lambdę..No i okej poprawiło się, ale na jakiś czas..Później auto znów traciło obroty na luzie, a po pewnym czasie narzeczona po przejażdżce powiedziała że jak zdejmie nogę z gazu to samochód sam przyśpiesza, a na "jałowym" sam gazuje i rzeczywiście się tak działo..Więc wymieniłem krokowca (Bosch) i wszystko ustało, dosłownie wszystko..Ale do czasu, po dwóch dniach samochód znów zaczął wariować na luzie, w sumie mniej niż zawsze ale jednak, obroty spadają a po chwili powracają do normy, i tak co jakiś czas, no i znów zaczyna go mulić bardzo..
Aha zapomniałem doać mój silnik 1.6 ABU, i dzieje sie tak zarówno na gazie i benzynie..

Więc już nie wiem co może być i dlatego proszę Was o pomoc...

P.S. sorry za list, ale chciałem wszystko jak najlepiej wyjaśnić, bo naprawdę już mam dość..
Ostatnio zmieniony czw lip 17, 2008 13:28 przez zbik83, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
e2rdd23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: śr lut 27, 2008 16:27
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: e2rdd23 » czw lip 17, 2008 14:17

witaja

A sprawdzales przepływomiez powietsza?? czy jest ok

bo ja mialem u sie bie podobnie ze mi wariowal i tez [pozmieniale dokladnie to samo co ty wraz zkrokowcem a przyczyna tkwila w przepływce byla walnieta membrana.

Bo wyczytalem ze masz gaz wiec sprawdz przeplywke jak mozesz to dogadaj sie z kims zeby ci uzyczyl na 1 dzien i pojezdzisz i zobaczysz jak bedzie ok to masz przyczyne ja tak mialem przeplywka zostala zmieniona i wszystko ok



Moje GTI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=161546



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » czw lip 17, 2008 14:46

W ABU nie ma przeplywki.Do sprawdzenia dolot czy nie lapie gdzies lewego powietrza.Sprawdz podstawe wtrysku i wszystkie przewody idace do przepustnicy.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » czw lip 17, 2008 16:28

tez z tym walcze ale w 1.8 adz

- czyszczenie przepustnicy
- lewe powietrze - podstawa pod wtryskiem, przedowy dolotowe
- kiedy zmieniales filtr powietrza?

po sprawdzeniu tych rzeczy mozna szukac dalej :)

dzieki gopiter :D
Ostatnio zmieniony czw lip 17, 2008 16:28 przez kedzior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zbik83
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 22:22
Lokalizacja: Sosnowiec/Opoczno
Kontakt:

Post autor: zbik83 » czw lip 17, 2008 16:33

To jutro to wszystko posprawdzam i dam znać co i jak...
Co do filtra powietrza to zmieniałem go jakieś 3000 km temu...


Bor(k)a

Awatar użytkownika
hormon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 19:50
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hormon » czw lip 17, 2008 17:16

sprawdzcie sobie takze czujnik temp na kruccu wody przy glowicy w mojej mk2 trez wariowaly mi obroty iwymienilem i wrocilo wszystko do normy a terazmam mk3 i mialem problem zobrotami (wieszal sie)i okazalo sie ze jeden kabelek przy wtyczce do krokowca nie mial styku i zle dane podawal do kompa


[b]:: VW Golf II, VW Golf III, VW Touran, VW Passat B5 Kombi (nadal jest), VW T-ROC, Škoda Kodiaq Sportline -Aktualnie :hmm:[/b] :banghead:

Awatar użytkownika
zbik83
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 22:22
Lokalizacja: Sosnowiec/Opoczno
Kontakt:

Post autor: zbik83 » pt lip 18, 2008 08:53

Nie mam narazie czasu żeby sprawdzić te rzeczy, ale dziś doszedł nowy problem...Mianowicie od razu po odpaleniu, auto spada z obrotów i gaśnie..Za drugim razem go przygazowałem i już nie zgasł...


Bor(k)a

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt lip 18, 2008 23:59

No to znowu wymień krokowca.

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 ]
Tylko na oryginał. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » sob lip 19, 2008 09:05

A czy te poprawy na jakiś czas nie są czasem poprzedzone odłączeniem akumulatora,odłącz akumulator na kilka minut odpal na benzynie(niech trochę pochodzi) i napisz co się dzieje (miałem podobnie u siebie i narazie wygrywam a problemem jest emulator w instalacji LPG)


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
zbik83
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 22:22
Lokalizacja: Sosnowiec/Opoczno
Kontakt:

Post autor: zbik83 » sob lip 19, 2008 13:43

lasot, ja kupiłem oryginał Boscha za 500 złotych..MWSAP, robiłem tak wcześniej to pomagało, ale ostatnio nawet to nie pomaga i dalej chodzi nierówno...
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 13:44 przez zbik83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » sob lip 19, 2008 14:53

Ostatnie co mi przychodzi do głowy sprawdzenie lub podmiana cewki z modułem zapłonu ale osobiście polecam zakup na allegro całego aparatu zapłonowego za ok.65-70zł ,choć zaraz zostanę wyśmiany,że to chińszczyzna to w moim przypadku to rozwiązało problem mułowatości i problemów z uruchamianiem(aparat jest naprawdę zadziwiająco dobrej jakości i precyzyjnie wykonany)a gdyby okazało się,że to nie to nie wydasz znowu kupy kasy jak na krokowca a zyskasz kilka części zamiennych za grosze(kopułka,palec,hallotron,oring) Jeżdżę na takim rok i mój golf przeżywa drugą młodość.Pobaw się jeszcze kabelkami od krokowca i czujnika temp. płynu,może trochę WD-40 to często pomaga bo niby czyste a jednak coś nie przewodzi!!!


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » sob lip 19, 2008 17:25

zbik83, jeżeli gaśnie Ci od razu po odpaleniu obstawiam na lewe powietrze. Miałem identycznie jak Ty opisujesz, z tym, że ja w 2litrówce, przelywke krokowiec wsio posprawdzałem, okazało się, że w dolocie łapie lewe powietrze i dlatego przyśpiesza sam. Skoro piszesz ze krokowiec nowy, ja bym dokładnie przejazł dolot wszystkie łączenia itd.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
zbik83
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 22:22
Lokalizacja: Sosnowiec/Opoczno
Kontakt:

Post autor: zbik83 » śr sie 13, 2008 12:09

To jest tak po włożeniu nowego krokowca, już nie przyśpiesza sam i nie gaśnie, ale wciąż ma nierówne obroty na biegu jałowym i trochę mułowato się zbiera na biegach....


Bor(k)a

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » śr sie 13, 2008 20:40

Krokowiec oryginał ? nowy ?


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 178 gości