Podłączenie alarmu Stig do fabrycznego centralnego zamka.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 28, 2008 15:07

co tymi krańcówkami od drzwi, podłączyłeś jak należy? dostałeś info wcześniej że podają masę a pisałeś coś że twój alarm wymaga z nich plusa. Zwykle sa dwa kabelki z alarmu jeden dla aut podającycy masę z krańcówek drugi dla podających plus.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » sob cze 28, 2008 15:15

No właśnie nawet tego nie podpinałem. Mam tylko podpięte otwieranie zamykanie domykanie szyb na przekaźniku i kierunki- wszystko to działa. Ale alarm i tak się włącza po 30 sek od zamknięcia. Alarm ma wyjście i na plus i na minus ale nie podłączałem nic. Nie wiem dlaczego się ten alarm włącza...

[ Dodano: 01 Lip 2008 09:14 ]
Mam pytanie, w którym miejscu umieścić sterownik w bagażniku aby nie było go widać i nie przeszkadzał w korzystaniu z bagażnika? Gdzie znalazło by się miejsce na niego?
Czy czujniki ultra dźwiękowe mogę umieścić z tyłu w okolicach półki i skierować do przodu?


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

ms.joda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 16, 2008 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Post autor: ms.joda » pn sie 11, 2008 21:39

Podpinam się do pytania. Bardzo prosze o pomoc, gdzie idą przewody od krańcówek drzwi w golf 3 variant. Wyczytałem, że są to przewody brązowe z białym paskiem ,ew. z żółtym. Tylko, że takich jest sporo - w progu oraz tam koło zawiasów w lewym rogu.
Czy każdy brązowy przewód to masa (GND) ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 11, 2008 22:00

ms.joda pisze:Czy każdy brązowy przewód to masa
tak
ms.joda pisze:Wyczytałem, że są to przewody brązowe z białym paskiem ,ew. z żółtym
wybierz brązowo biały. Przewody brązowo białe od każdej krańcówki łączą się ze sobą pzry skrzynce bezpieczników, wybieraj więc w dowolnych drzwiach, dla pewności - po otwarciu drzwi ma się pojawić na nich masa, czyli opór zerowy pomiędzy blachą nadwozia a tym przewodem. Brązowo żółte się nie nadają, idą tylko z krańcówek drzwi przednich lewych więc nie zaalarmowałby po otwarciu tylnich


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ms.joda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 16, 2008 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Post autor: ms.joda » śr sie 13, 2008 08:48

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Póki co centralny na pilota działa jak powinien. Nie wiem także, który kabelek jest od szyberdachu, chociaż opcja jego domykania nie jest mi niezbędna - a czasem może być nawet niepożądana.

Mam jednak jeszcze inny problem - z lampką w kabinie. Otóż przy włączonym zapłonie działa prawidłowo w pozycji środkowej - tzn. otwarcie drzwi powduje jej zaswiecenie, zamkniecie - zgasniecie. Przy wyjetym kluczyku świeci sie ciagle, niezaleznie czy drzwi sa otwarte lub zamkniete. Czy to jest normalne?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » wt sie 19, 2008 09:41

To nie jest normalne. Któraś krańcówka musi być walnięta albo gdzieś kabel styka się z nadwoziem. Po odpinaj krańcówki po kolei i szukaj.
Do domykania szyberdachu jest ten sam kabel co do zamykania centralnego zamka. Jeśli na nim pojawi się dłuższy sygnał to zamknie szyberdach.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

ms.joda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 16, 2008 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Post autor: ms.joda » wt sie 19, 2008 12:12

A w którym miejscu odpina się te krańcówki? Podpiąłem alarm do jednego przewodu i działa, zatem muszą się gdzieś wszystkie łączyć razem, tylko pytanie gdzie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 19, 2008 14:00

Łaczą sie ich kable w okolicy skrzynki bezpieczników. Krańcówki mozna wyjąć z słupków (sa na zatrzaki) i wypinać im wtyczki po kolei
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 14:00 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości