[VW Polo] Problem z predkosciomierzem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rondzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 12, 2008 01:12
Lokalizacja: Bristol

[VW Polo] Problem z predkosciomierzem

Post autor: rondzik » wt sie 12, 2008 11:19

Witam,

Mam VW Polo CL, 1300cc, trzydrzwiowy, rocznik 1995. Od jakiegoś czasu mam problem z prędkościomierzem. Zdarza się ze podczas jazdy prędkościomierz przestaje mi działać na jakiś czas, czasami na 2-3 minuty, czasem na dziesięć, po czym znów 'zaskakuje' i zaczyna działać. Problem ten zaczął się już jakiś czas temu ale nie występował zbyt często, natomiast ostatnio mam takie objawy prawie codziennie. Dodam, ze w momencie 'niedziałania' prędkościomierza nie zliczane są tez przebyte kilometry, obrotomierz natomiast działa bez zarzutu.

Przejrzałem forum w poszukiwaniu wątków z podobnym problemem i w większości wypadków jako odpowiedz pojawia się problem z linka lub impulsatorem. Czy Waszym zdaniem może to być tez przyczyna moich problemów? Czy Polo w wieku mojego autka maja impulsator? Jeśli tak, to jak go znaleźć? Czy może problemem jest coś innego?

Musze się przyznać ze jestem bardzo początkującym użytkownikiem samochodu i nie wiem prawie nic na temat jak się w nim grzebać. Bardzo chciałbym się nauczyć przynajmniej podstaw (na przykład czy mogę się grzebać przy podłączonym akumulatorze? :)). Pytanie dodatkowe wiec brzmi: czy są jakieś techniczne opracowania (w necie, książki) które wytłumaczą mi podstawy mechaniki pojazdowej (szczególnie w odniesieniu do Polo'wek)

Dziękuję z góry za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony wt sie 12, 2008 11:21 przez rondzik, łącznie zmieniany 1 raz.



Pieterko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: wt sie 28, 2007 10:51
Lokalizacja: DW

Post autor: Pieterko » wt sie 12, 2008 15:05

Zacznij od zegarow... bo moze Ci sie zjeb** tak jak mi ;))



rondzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 12, 2008 01:12
Lokalizacja: Bristol

Post autor: rondzik » wt sie 12, 2008 15:12

Pieterko pisze:Zacznij od zegarow... bo moze Ci sie zjeb** tak jak mi ;))
A konkretnie? Co Ci sie zepsulo? jak sprawdzic czy to wina zegarow? No i dlaczego czasami dziala w najlepsze a czasami 'przerywa'? czy jesli zegary byly by zepsute to nie byloby tak ze nie dzialaja caly czas?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sie 12, 2008 15:46 przez rondzik, łącznie zmieniany 1 raz.



Pieterko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: wt sie 28, 2007 10:51
Lokalizacja: DW

Post autor: Pieterko » śr sie 13, 2008 00:45

hmmm no ja wymienilem impulsator na nowy oryg., dalej nic, przejzalem cala inst. dalej nic no i w koncu wymienilem zegary (ja akurat mialem na stanie drugie zegary) no i udalo sie...
A Ci przerywa? Hmmm... Moze to zegary, a moze nie?
Jak sam widzisz, ja tez nie wiedzialem i wymienialem wszystko pokolei, tylko szkoda, ze nie zaczalem od zegarow, bo impulsator pewnie dobry mialem.... ech :grrr:



rondzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 12, 2008 01:12
Lokalizacja: Bristol

Post autor: rondzik » śr sie 13, 2008 16:43

Pieterko pisze:hmmm no ja wymienilem impulsator na nowy oryg., dalej nic, przejzalem cala inst. dalej nic no i w koncu wymienilem zegary (ja akurat mialem na stanie drugie zegary) no i udalo sie...
Hmm...no to moze ja tez powinienem zaczac od impulsatora, bo slyszalem ze warto go tylko przeczyscic czasami i pomaga. Nie wiesz czy Polowki z 1995 maja impulsator? i jak go znalezc, jak wyglada? jakas fota byla by bardzo pomocna :)



memekk222
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 17:51
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: memekk222 » śr sie 13, 2008 17:54

ja tez mialem problem z tym ze czasami dzialal a czasami nie.... zmienilem impulsator bylo troche lepiej potem oczyscilem wszystkie wsuwki wtyczki jeszcze lepiej zmienilem zegar wszadzilem ok kolegi (jestem pewiem ze jest sprawny na 100%) i dalej sie skaczylo na tym jeszcze lepiej .niewiem co w ty biega.co ciekawego na starym zegarze jesli nie dzialal predkosc.... to i kilometry nie dzialaly a teraz na tym zegarze od kolegi jesli jest tak ze jesli przestaje dzialac predkosc to i tak kilometry nabija .to do piero jest zagatka :mlotek:
jesli ktos mial takie jajca to niech da znac



Pieterko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: wt sie 28, 2007 10:51
Lokalizacja: DW

Post autor: Pieterko » czw sie 14, 2008 00:49

rondzik pisze:Hmm...no to moze ja tez powinienem zaczac od impulsatora, bo slyszalem ze warto go tylko przeczyscic czasami i pomaga. Nie wiesz czy Polowki z 1995 maja impulsator? i jak go znalezc, jak wyglada? jakas fota byla by bardzo pomocna :)

Ja kupilem nowy w Motorpolu we Wrocku za 90zl i 38gr ;)
Wiem, ze ktoras polowka miala impulsator, bo ja sam taki mialem w rekach, bo bylem kupic, przed wizyta w serwisie, ale okazał sie inny...

Kazdy impulsator ma przypisane sobie dane silniki :)

Ciezko opisac, ale w skrocie to jak masz przednia przegrode od silnika(komore silnika dzieli z wnetrzem auta) to na skrzyni biegow zobaczysz kostke :)) Po prawej stronie - bynajmniej u mnie :))

Jak pilne to napisz, to zrobie Ci foty... Jak sobie nie poradzisz ;d



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 211 gości