Brzęcząca skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Brzęcząca skrzynia

Post autor: moriel » pn sie 11, 2008 02:33

Mam problem prawdopodobnie ze skrzynią biegów. Silnik 1,3NZ, skrzynia 4-biegowa.

Wchodzenie na wyższy bieg w zasadzie nie sprawia trudności, ale redukcja z 4 na 3 lub z 3 na 2 powoduje zgrzyty i przyhaczanie podczas zmiany. Poza tym podczas hamowania silnikiem spod podłogi z przodu wydobywa się odgłos ni to brzęczenia ni to stukania, który całkowicie ginie jeśli lekko przytrzymam lewarek biegów - wystarczy dwoma palcami.

Obserwowałem mechanizm zmiany biegów i zauważyłem, że mam dość solidny luz - kilka mm w każdą stronę na połączeniu popychacza idącego od lewarka a popychacza wchodzącego do skrzyni. Zaznaczyłem to miejsce na zdjęciu 1.

Obrazek
Zdjęcie 1

Druga sprawa to fakt, że miałem przez jakiś czas niewielkie wycieki oleju ze skrzyni, które niedawno ustały same z siebie. Podczas naprawy silnika ponoć sprawdzali w warsztacie stan tego oleju, ale do końca nie dowierzam tej opinii. Może poziom oleju spadł już do takiego poziomu, że przestał wyciekać sam z siebie?

Czy warto sprawdzać olej w skrzyni, czy najpierw zabrać się za naprawę połączenia między popychaczami? Teoretycznie wiem, jak sprawdzić stan oleju w skrzyni, ale nigdzie jeszcze na forum nie było tutaj podane gdzie jest korek wlewowy i spustowy w skrzyni do tego silnika. Znalazłem na mojej skrzyni dużą śrubę na imbus 17mm, którą zaznaczyłem na zdjęciu 2. Czy to wlew oleju?

Obrazek
Zdjęcie 2
Ostatnio zmieniony pn sie 11, 2008 02:34 przez moriel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pn sie 11, 2008 22:58

na dole tak z boku skrzyni powinna byc sruba spustowa olej powinien byc w skrzyni bo inaczej to wszystkie tryby pracuja na sucho i moze byc dziwny dzwiek w skrzyni


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Post autor: przemooo8905 » pn sie 11, 2008 23:21

jak ci chrebocze i rzezi to na bank nie ma uleju, u mnie bylo to samo. wlew powinien byc z boku na tym dekielku albo tam gdzie podazales na zdjeciu 2. a ja tam wlewalem dziura od czujnika wstecznego(prosciej) wlej z poltora litra i zobacz co sie bedzie dzialo.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sie 11, 2008 23:54

Olej 75w90 Mobil Varlube na pewno nie Hipol


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

darek186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 12:10
Lokalizacja: dolnyslask

Post autor: darek186 » śr sie 13, 2008 00:38

Panowie a co z hipolem jest nie tak?ja mam wycieki w skrzyni przy przegubie i dolewam hipolu co jakis czas przez odpowietrznik strzykawka,mialem juz sytuacje ze nie bylo oleju i wszystkie biegi jak wsteczny chodzily strasznie wyly,po dolaniu jest ok.

[ Dodano: 13 Sie 2008 00:42 ]
A zapomnialem dodac ze ten sam silnik i skrzynia co kolega mialem tez problem z tym luzem na tej galce,obstukalem ja mlotkiem tak zeby bylo ciasno i jest lepiej
ale nadal mam czasami problem ze wstecznym kiedy olej w skrzyni sie mocno nagrzeje po dluzszej jezdzie poprostu niechce wejsc wsteczny



moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » śr sie 13, 2008 01:07

To jeszcze tylko zapytam zalewać mineralny czy syntetyk?



darek186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 12:10
Lokalizacja: dolnyslask

Post autor: darek186 » śr sie 13, 2008 01:17

ja leje hipol hehe ale niech mi ktos powie co z nim nie tak

[ Dodano: 13 Sie 2008 01:21 ]
a co do oleju to podobno po syntetyku w tak wiekowej skrzyni moga uszczelniacze pujsc no i jest drozszy od mineralnego,ale jesli skrzynia jest idealna a twoj portfel nie boji sie nieco wiekszego wydatku to lepiej syntetyk:)



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Post autor: przemooo8905 » śr sie 13, 2008 11:08

hipol dobry jest, tyle ze inne gestosci moze. A tak szczerze to do takich starych aut i wypracowanych i z wyciekami to szkoda wogole lac jakis bardzo dobry,starczy ten hipol.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sie 13, 2008 15:44

Osobiście na warsztacie przyjechgał pan Polonezem przebieg 200 tys zero wycieku dodam ze mosty siadaja w tych autach przy 160 tys mial mobilka nie hipol do golfa leje sie polsyntetyk bo sa tam lozyska drobnoigielkowe i polecam jezdzenie na hipoliu szczegolnie zima , kiedy niby mamy polsyntetyk hipola a nie mozemy wrzucac biegów


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » śr sie 13, 2008 17:25

kiedys nie bylo innego oleju i jezdzili na hipolu i wszystko chodzi cacy


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 501 gości