Problemy z jazdą w moim Vento-gaśnie i nie chce zapalić !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DKwiatkowski

Problemy z jazdą w moim Vento-gaśnie i nie chce zapalić !!!

Post autor: DKwiatkowski » sob lis 05, 2005 00:27

Proszę pomóżcie jeżeli coś wiecie na ten temat lub mieliście podobny problem:
W moim Vento 94' silnik 2.0 typ 2E od pewnego czasu dzieje sie cos dziwnego. Na początku po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu po kilku minutach nie chciał palić i musiałem czekać jakieś 30 minut po czym działał normalnie. Ale ostatnio do tego doszło nagminne gasnięcie po nawet 3 km jazdy. Gasł jakby nie miał iskry /a moze paliwa?/. Ale dziś na dobre padł i odpaliłem go dopiero po 2 godzinach. Mimo to jechałem do domu i zgasł znowu. Próbowałem odpalić i zapłon łapie, silnik na chwile zaczyna pracować i po sekundzie gaśnie. Odpaliłem go dopiero po kilku godzinach po sholowaniu do domu.

Piszcie co o tym myślicie proszę!!

ps.iskra na świecy jest bo sprawdzałem, rzeczywiście byłem na diagnostyce komputerowej ale tylko na postoju.
Prosze o następne rady, za wszystko serdecznie dziękuje.
ps2: czujnik halla i kable wyskoiego napięcia wymienione
Ostatnio zmieniony sob lis 05, 2005 15:12 przez DKwiatkowski, łącznie zmieniany 2 razy.



gruszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw mar 03, 2005 20:20
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: gruszka » sob lis 05, 2005 00:33

Już komuś to niedawno pisałem - i jemu pomogło, więc napiszę jeszcze raz. Miałem ten sam problem w mk3 gti i pomogła wizyta u elekrtomechanika i oczyszczenie przepustnicy. Może i Tobie pomoże.
Pozdrawiam



sieniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:59
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: sieniac » sob lis 05, 2005 01:03

takie same obiawy jak ty masz miala moja siostra w seate! byla pare razy u mechanika oczywiscie po tym jak zapalil ale nic nie mogl stwierdzic bo komputer nic nie pokazywal! pomoglo dopiero podpiecie kompa i z nim jezdzenie okazalo sie ze komputer wysyla blad i pompa od paliwa przestaje podawac paliwo! niue wiem czym to sie skonczylo czy wczytanie nowych danych do kompa czy jak! proponuje sprawdzic czy wogle jest iskra jak auto nie chce zapalic! a najlepiej podjechac i podpiac auto do komputera nie jest to kosztowne ! pozdrawiam



marszaf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 21, 2005 21:36
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: marszaf » sob lis 05, 2005 01:35

Jeśli ma to związek z pogodą (wilgotnością powietrza) to mogą być to poza tym co wcześniej koledzy powiedzieli kable wysokiego napięcia. Najlepiej zobaczyć jaki jest ich stan. Iskra może się tracić w trakcie eksploatacji.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob lis 05, 2005 01:41

czujnik halla sprawdz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 531 gości