Problem z automatem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hołek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 11, 2008 11:25
Lokalizacja: Namysłów

Problem z automatem

Post autor: Hołek80 » pn sie 11, 2008 11:40

Witam
Posiadam golfa 4 w automacie wczoraj chcąc ruszyć z miejsca cos sie zablokowało i nie mogłem drązka od zamiany biegów ruszyc z pozycji P mialem wcisniety pedał hamulca a drązek ani drgnął zaznaczam przy tym ze w momencie gdy hamulec jest wciśniety powinna zgasnąc kontrolka hamulca obok drązka zmiany biegów ale ta nie gasła zgasła dopiero po 30 lub 40 razach naciskania hamulca i drązek sie odblokowal dzis juz jest wszystko ok Czy ktoś może mi pomóc?
Nie znam sie na tym ale moze to jakis czujnik hamulca szwankuje
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pn sie 11, 2008 12:28

w automacie masz chyba 3 czujniki i to moze byc ktorys z nicha ale dokladnie nie powiem Ci ktopry to jest


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn sie 11, 2008 14:14

Hołek80, napisze Ci co raz zdażyło sie dla mnie, może w jakimś stopniu Ci to pomoże
a wiec u mnie objaw był taki że często nie załączały mi sie kierunkowskazy raz działały, a raz nie i nie mogłem dojśc dlaczego, później do tego wszystkiego na postoju włączając kierunkowskaz usłyszałem takie tykanie, co się okazało, że razem z kierunkowskazem właczał sie ten czujnik od hamulca więc zie musiałem nawet wciskać pedału żeby móc wrzucić bieg, to wszystko wydawało mi się takie dziwne i skomplikowane a winna okazała sie masa przy tylnej lewej lampie (zaśniedziała i nie łączyło) . co jedno ma do drugiego nie mam pojęcia do dzisiaj.



Hołek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 11, 2008 11:25
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: Hołek80 » pn sie 11, 2008 21:57

Teraz przypomniałem sobie jeszcze że kilka minut przed tym zablokowaniem drązka cofalem po małych wybojach i wtedy wydawało mi sie że mrugneły światła stopu ale pomyslałem ze cos mi sie przewidziało moze faktycznie cos mignęło moze cos nie łaczy...? Pytałem znajomego mechanika który powiedział ze następnym razem jak mi sie to zdarzy to mam sprawdzic czy swiatła stopu będą działac Tylko kurcze co jak mi sie tak zablokuje na srodku drogi czy jakiegos parkingu Niech ktos powie czy jezeli teraz puki co sie samo naprawiło i wszystko działa to czy podpinanie pod komputer ma sens i czy coś wykaże



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pn sie 11, 2008 22:00

jesli jest dobrze to nie pokzaze Ci komputer bledu apodpiecie to tylko wyrzucenie kasy w bloto


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Hołek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 11, 2008 11:25
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: Hołek80 » pn sie 11, 2008 22:08

To co robić??? Jak sie tak zablokuje znowu to ani odjechac ani zepchnąć a i na lawete ciezko zalodowac z zablokowanymi kołami



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » pn sie 11, 2008 22:22

witam
ja bym sprawdzil bledy na poczatek moze cos pokaze.byc moze przyczyna jest czujnik stopu ktory takze wysyla sygnal do sterownika skrzyni biegow i jak nie wysle sygnaly gdy czujnik jest uszkodzony to elektrozawor ktory jest pod dzwignia zmiany biegow nie odblokuje dzwigni.w nowych vw albo audi jest otwor pod popielniczka przez ktory mozesz wlozyc np dlugopis i w razie potrzeby tak jak w twoim przypadku zwolnic dzwignie recznie.ale nie wiem czy w twoim aucie jest cos takiego moze ktos ci podpowie.
pozdrawiam


camels

Hołek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 11, 2008 11:25
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: Hołek80 » pn sie 11, 2008 22:29

cemels dzieki za porade co prawda nie rozwiązuje to mojego problemu ale jesli jest cos takiego to przynajmniej nie zatrzymam sie na srodku drogi Jutro sprawdze czy jest cos takiego wiem ze jest tam gniazdo zeby podpiac komputer ale czy jest ten otwór..? hmm

[ Dodano: 12 Sie 2008 12:32 ]
Niestety nie znalazłem tego otworu Może ktoś wie czy w golfach 4 z 99 roku jest taki otwór jesli tak to gdzie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 523 gości