klekotanie w przednich kołach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

klekotanie w przednich kołach

Post autor: leto » ndz sie 10, 2008 13:08

problem jest taki że gdy ruszam i nie dodam gazu to słyszę jakieś klekotanie w przednich kołach coś podobnego jak w fiacie 126p gdy zabieraki padały lecz to nie wszystko mam luz na prawym kole a podczas jazdy np po rondzie albo jakiś zakręt ostry w lewo słyszę jak coś trze w prawym kole czyżby zawieszenie do roboty w zeszłym roku wymieniłem gumy na drążku stabilizatora ale denerwuje mnie ich hałas gdy jest ciepło zawieszenie skrzypi jak stary tapczan pewnie też do wymiany co myślicie , a tak ogólnie to pewnie zawieszenie do roboty mam przejechane 90000 km przebieg nie wielki ale te polskie drogi robią swoje
Ostatnio zmieniony ndz sie 10, 2008 13:14 przez leto, łącznie zmieniany 2 razy.


leto

przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Re: klekotanie w przednich kołach

Post autor: przemooo8905 » ndz sie 10, 2008 14:09

leto pisze:problem jest taki że gdy ruszam i nie dodam gazu to słyszę jakieś klekotanie w przednich kołach coś podobnego jak w fiacie 126p gdy zabieraki padały lecz to nie wszystko mam luz na prawym kole a podczas jazdy np po rondzie albo jakiś zakręt ostry w lewo słyszę jak coś trze w prawym kole czyżby zawieszenie do roboty w zeszłym roku wymieniłem gumy na drążku stabilizatora ale denerwuje mnie ich hałas gdy jest ciepło zawieszenie skrzypi jak stary tapczan pewnie też do wymiany co myślicie , a tak ogólnie to pewnie zawieszenie do roboty mam przejechane 90000 km przebieg nie wielki ale te polskie drogi robią swoje
propo skrzypienia to skrzypi pewnie na gumach stabilizatora. A co do luzow to w kanal i breszka w dlon, bo w inny sprosb nic nie sprawdzisz, mozesz sie jedynie domyslac.



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » pn sie 11, 2008 17:38

A może łożysko w prawym kole siada? Przy skręcaniu w lewo jest tam większe obciążenie i słychać wyraźniej. Podnieś prawą stronę do góry i poruszaj kołem trzymając na dole i u góry koło, jeżeli jest luz, to łożysko do roboty. Pozdrawiam.



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Post autor: przemooo8905 » pn sie 11, 2008 17:55

Ryszardo pisze:A może łożysko w prawym kole siada? Przy skręcaniu w lewo jest tam większe obciążenie i słychać wyraźniej. Podnieś prawą stronę do góry i poruszaj kołem trzymając na dole i u góry koło, jeżeli jest luz, to łożysko do roboty. Pozdrawiam.
ja bym predzej powiedzial ze klocki klekocza w tym kole. zeby lozysko siadlo do takiego stanu zeby klekotalo to by juz naprawde musialo byc, i kierowca musial by nie miec sluchu, bo najpierw by zaczelo wyc jak cholera.



Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: leto » pn sie 11, 2008 21:30

no to w końcu co by tak klekotało przy ruszaniu ,pewnie ktoś się z tym spotkał ostatnio holowałem samochód i miał trochę obciążenia przy ruszaniu to wtedy jeszcze głośniejsze było to klekotanie albo hamulcem ręcznym wystarczy go trochę przytrzymać przy ruszaniu i też słychać :crazy: :crazy:


leto

greg

Post autor: greg » pn sie 11, 2008 21:31

leto, a koła masz wogóle dobrze dokręcone? pytam bo już klika takich "usterek" naprawiałem
Ostatnio zmieniony pn sie 11, 2008 21:32 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Post autor: przemooo8905 » pn sie 11, 2008 22:53

leto pisze:no to w końcu co by tak klekotało przy ruszaniu ,pewnie ktoś się z tym spotkał ostatnio holowałem samochód i miał trochę obciążenia przy ruszaniu to wtedy jeszcze głośniejsze było to klekotanie albo hamulcem ręcznym wystarczy go trochę przytrzymać przy ruszaniu i też słychać :crazy: :crazy:
a to klekocze czy tak rzezi??? bo spotkalem sie z takim czyms tez ze oleju w skrzyni nie bylo i przy ostrym ruszaniu(obciazeniu) cos tak chrobotalo, i po wymianie simmeringow i wlaniu oleju ustalo. albo sprawdz ta lape od spodu silnika co wlasnie jest od obciazen przy ruszaniu zeby silnik sie nie przechylal.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości