"nie zapala" co jakiś czas

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

"nie zapala" co jakiś czas

Post autor: kasmi » ndz sie 10, 2008 18:44

Witam, interesuje mnie co o tym sądzą doświadczeni forumowicze.

Mój problem wygląda następująco:
Raz na jakiś czas (mniej więcej raz na 30 "odpaleń") rozrusznik odmawia posłuszeństwa. Normalnie działa jak petarda - odpala w "pół sekundy", ale czasami zdarza się, że kręcę a tu nic, rozrusznik w ogóle nie kręci, cisza. Słychać taki cichy szum jak kręcę kluczem ale rozrusznik nie kręci. W takich przypadkach muszę odpalać auto "na popych", samochód zapala i znowu pali normalnie aż do jakiegoś czasu, z reguły kilka dni jest ok i znowu ten sam problem.
Wykluczam warunki atmosferyczne - nie mają one żadnego znaczenia.
Wszystkie bezpieczniki są OK.

Na moje oko z tego co przeglądałem forum, myślę że może to być kostka stacyjki ale pewności nie mam. Nie wiem - może rozrusznik pada?
Może ktoś miał taki sam problem albo po tym co tu przeczytał, wie w czym może być problem?

Muszę to w końcu naprawić bo zawsze nie zapala mi w momencie gdy nie widzi mi się go pchać albo gdy się gdzieś spieszę (wie kiedy mnie zdenerwować :grrr: )

Niecierpliwie czekam na wasze opinie



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » ndz sie 10, 2008 19:49

mozliwosc sa dwie albo kostka stacyjki albo rozrusznik.Jak masz jakas kontrolke na 12 volt lub na 24 to w tym momencie gdy nie chce zapalic musialbys odlaczyc od rozrusznika ten cienki przewod i sprawdzic czy podczas przekrecena stacyjki i proby zapalenia dochodzi napiecie na ten przewod jesli nie to kostka stacyjki a jesli tak to elektromagnes rozrusznika.
pozdrawiam


camels

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz sie 10, 2008 19:56

kasmi, może być tak jak kolega napisał : kostka stacyjki lub rozrusznik padł.
jak nie chce zakręcić, a lekko przygasną ci kontrolki to raczej to wina rozrusznika, jak nic się nie przymruży wo kostka stacyjki(typowa awaria w golfie)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » ndz sie 10, 2008 22:26

hanti, kontrolki lekko przygasają czyli z tego co mówisz bliżej do awarii rozrusznika; camels, dzięki za radę, przy najbliższej okazji zrobię tak jak mówisz, miernik mam w aucie więc będę mógł to sprawdzić.
Dzięki za pomoc


[img]http://images39.fotosik.pl/87/2626b9e2452cdcc6med.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 202 gości