problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

problem z obrotami

Post autor: rb.k » sob sie 09, 2008 15:14

Witam piszę na tym forum po raz pierwszy.Jestem posiadaczem mk4 1.4 16v. Mój problem jest następujący: co jakiś czas zawiesza mi się wskazówka od obrotomierza czasami na 3 lub 2 tys. dodam że obroty są normalne tylko wskazówka sie zawiesza lub spada całkiem na zero na biegu jałowym. Może ktoś miał podobny problem. Bardzo proszę o pomoc



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Re: problem z obrotami

Post autor: przemooo8905 » sob sie 09, 2008 20:30

rb.k pisze:Witam piszę na tym forum po raz pierwszy.Jestem posiadaczem mk4 1.4 16v. Mój problem jest następujący: co jakiś czas zawiesza mi się wskazówka od obrotomierza czasami na 3 lub 2 tys. dodam że obroty są normalne tylko wskazówka sie zawiesza lub spada całkiem na zero na biegu jałowym. Może ktoś miał podobny problem. Bardzo proszę o pomoc
moze sie wskazowka ociera albo gdzies kostka z tylu nie laczy. wyjmij licznik, odkrec szkielko i sprawdz. Albo problem tkwi w czyms innym.



rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: rb.k » ndz sie 10, 2008 11:18

wskazówka raczej ok. zapomniałem dodać ze jak odłącze akumulator to spada na dół i jakiś czas jest ok. najgorsze jest to że nie ma żadnego błędu.



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pn sie 11, 2008 23:07

sprobuj zresetowac i wtedy zobacz


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: rb.k » pt sie 15, 2008 11:23

zresetowałem i narazie jest ok :grin: zobaczymy na jak długo :grin:



VMarioW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 17, 2008 20:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: VMarioW » pn lis 17, 2008 21:30

Może to dziwne ale u mnie działo sie dokładnie to samo i jak pojechałem do serwisu bosha to okazało się, że czujnik temperatury nie działa tak jak ma. więc mi go wymienili i było wszystko ok.
teraz co najwyżej mam tak, że jak mój VW postoi dłużej niż kilka-kikanascie godzin to musi dokłanie 1 minutę pochodzić na wolnych i potem jest już wszystko ok.
Trochę mnie to wkurza ale narazie w to nie wnikam 1minuta to nie dużo a wiadomo serwis kasę bierze.

Więc wymień czujnik temepratury i powinno być ok. tak mi w serwisie zrobili i pomogło.
Dodam, że przed wymiana też tak się działo jak u Ciebie, że nie raz nawet podczas jazdy a pozniej juz po odpaleniu obroty się zawieszały. Teraz nie mam takiego problemu.
ale też szukam sposobu na to dlaczego musi chodzić 1minutę ( do momentu aż trochę ssanie opadnie).
Więc jak coś by ktoś wiedział będę wdzieczny za info.

Daj znać jak efekty.

P.S. Jakbym coś źle tu wkleił czy coś to sorka. Na forum jestem pierwszy dzień.


Mario

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości