Ekonomiczna jazda ASV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Ekonomiczna jazda ASV

Post autor: klaksongolf » sob sie 09, 2008 15:19

Witam! takie pytanko. ostatnio doszły mnie słuchy, że hamowanie silnikiem, wcale nie jest takie ekonomiczne w paliwie, jakby się wydawało. chodzi mi o to, że podobno jest to swego rodzaju przeciążenie dla silnika i dla skrzyni biegów, a także poprzez wzrastające obroty, hamowanie silnikiem nie jest wcale ekonomiczne. i nie mówie tu o puszczeniu nogi z gazu, ale np. jade, widzę 100 m przed soba swiatła, więc redukuje na 3, 2 i obroty wskakują na powiedzmy 2,5 - 3 tys obrotow. czy to zeczywiscie nie jest ekonomia i niezbyt bezpieczne dla silnika? dodam, ze nie mam mfa i nie wiem przy jakich obrotach, moja golfina jezdzi ekonomicznie...



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » sob sie 09, 2008 15:32

Na pewno hamowanie silnikiem jest ekonomiczne, a czy niebezpieczne dla silnika - uważam, że nie. Tylko bez przesady, jak włożysz dwójkę z piątki to może nie być za dobrze. Później redukuj, po prostu zachowaj zdrowy rozsądek i tyle.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 09, 2008 16:56

klaksongolf pisze:i nie mówie tu o puszczeniu nogi z gazu, ale np. jade, widzę 100 m przed soba swiatła, więc redukuje na 3, 2 i obroty wskakują na powiedzmy 2,5 - 3 tys obrotow.
Nikt ci nie każe redukować tak wcześnie. Chodzi o to żebyś zdjął nogę z gazu, używał hamulca jeśli potrzeba, ale nie wciskał sprzęgła i nie luzował lub redukował póki obroty nie spadną poniżej mniej więcej takich jak na biegu jałowym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob sie 09, 2008 17:03

klaksongolf pisze:że podobno jest to swego rodzaju przeciążenie dla silnika i dla skrzyni biegów
dla silnika raczej nie jest to szkodliwe.. , co do skrzyni to moze synchronizatory troche cierpią.. ale jesli redukujesz biegi delikatnie i z wyczuciem, nie tak zeby jak najszybciej wbic dany bieg, to mysle ze wtedy i tak wszystko bedzie pracowac w jak najlepszym porzadku



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » sob sie 09, 2008 21:05

Właśnie - przede wszystkim nie jeździj na luzie. Np. do świateł dojeżdżaj na biegu zmniejszając obroty mniej więcej do 1200, dopiero wtedy sprzęgło.



klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Post autor: klaksongolf » pn sie 11, 2008 16:33

no a teraz pytanie do właścicieli ASV i nie tylko.. jakie obroty i predkosci sa najbardziej ekonomiczne? brak mfa nie pozwala mi tego dokladnie sprawdzic :)



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn sie 11, 2008 21:29

klaksongolf pisze:no a teraz pytanie do właścicieli ASV i nie tylko.. jakie obroty i predkosci sa najbardziej ekonomiczne? brak mfa nie pozwala mi tego dokladnie sprawdzic :)
temat poruszany miliony razy... szukajka sie kłania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości