Problem z zapalaniem golfII diesel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

enertp

Problem z zapalaniem golfII diesel

Post autor: enertp » czw lis 03, 2005 22:21

Witam.Mam problem z zapalaniem GolfaII 1,6D w obecnej temp.(ok.2-4st) po dłuższym postoju tzn.dzień lub dwa.Trzeba pare razy długo kręcić (w tym czasie czuć nie przepalony olej napędowy z rury) nim zacznie pracować tzn.szarpie silnikiem i dopiero po dodaniu gazu i zwolnieniu uspakaja się.Następnie przez cały dzień nie ma problemu z zapalaniem mimo iż silnik jest zimny.Akumulator jest nowy i naładowany.Boję się że przy niższej temp.nie zapali.Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » czw lis 03, 2005 22:49

Po 1 moze swiece zarowe wymagaja wymainy po 2 byc moze leja Ci wtryski po 3 sprawdz ten aku moze kreci ale nie ma tyle mocy zeby zrobic odpowiednia kompresje na zimnym silniku po 4 nie straszyc moze cisnienie masz juz slabe



greg

Post autor: greg » czw lis 03, 2005 22:52

Powodów może być kilka:
1. Zasyfiony filtr paliwa lub nieszczelność i cofanie paliwa do zbionika
2.Nie grzeje któraś świeca lub też nie łączy przekaźnik świec żarowych
3.Słaba kompresja
4. Tryski leją..
itd.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw lis 03, 2005 23:01

Szarpie nawet przy wyciągniętym "urządzeniu rozruchowym" ????


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt lis 04, 2005 12:32

wazne jest czy masz podgrzewany filtr paliwa najctesciej przy takich sytuacjachzasysa powietrze przez trojnik na filtrze tzn. ogolnie sie zapowietrza


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt lis 04, 2005 12:49

hmm.. a świece w ogóle grzeją?
sprawdzałeś bezpiecznik,przez który płynie prąd na świece? na ścianie grodziowej silnika, obok zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego jest taka blaszka.. może jest przepalony? u mnie auto odpalało po nocy nawet do temp. 0st C mimo, że świec nie grzało, bo ten bezpiecznik był przepalony..
objawy były takie same jak u Ciebie, też szarpało.. zacznij sprawdzanie od tego. a jeśli nie, to sprawdzaj świece i dalej jak piszą koledzy..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

enertp

Post autor: enertp » sob lis 05, 2005 16:49

Przy "urządzeniu rozruchowym" to wogóle nie ma szans na odpalenie,jedynie przy wyłączonym jest szansa.Akumulator ma pół roku i jest naładowany, do świec dochodzi prąd(elektryk znajomy mówi 42A).Z tego co piszecie to najprawdopodobniej wtryski (tego nie sprawdze) lub cofanie paliwa.Prośba jak najlepiej sprawdzić cofanie paliwa



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob lis 05, 2005 21:00

A może zawór elektromagnetyczny pompy...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz lis 06, 2005 14:41

Moim zdaniem przyczyn może być bardzo wiele od banalnych jak zawór w pompie wtryskowej ( gdyby nie działał to wcale by nie zapalił no chyba ze się zawiesza ale dziwne by było gdyby to robił tylko na zimnym silniku) oczywiście przez świece żarowe wystarczy że jedna nie grzeje i już mamy problem wiec trzeba sprawdzić świece oraz wtryski jeśli leją to będzie trudniej zapalał i w dodatku dymił itd. Ale może to być tez poważniejsza sprawa po prostu za słabe ciśnienie sprężania w cylindrach lub nieszczelne zawory i nie trzyma ciśnienia
Miałam kilka golfów w Dieslu ma moje nieszczęście były stare i wyeksploatowane
Więc co zima występowały podobne problemy szukałem oczywiście od początku pompa, wtryski, świece, raz zrobiłem nawet rozruch na 24V kombinowałem żeby tylko „przetrwać” zimę bo auto było potrzebne wiec znam ten ból z Dieslami kombinowałem aby jak najmniejszym kosztem zmusić zimny silnik żeby zapalił ale to nie było łatwe
Moim zdaniem jak jest słaby silnik to nie ma siły (pompa, wtryski, świece i tym podobne cuda) znacząco ci nie pomoże
Po prostu jak nie ma odpowiedniego ciśnienia to go zimą nie zapalisz i tyle
Zanim zaczniesz ładować się w koszty na regenerację wtrysków wymianę świec regulację pompy itp..
Sprawdź na zimnym silniku ciśnienie sprężania i po pomiarze będziesz wiedział wszystko
Pozdrawiam
Artur



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz lis 06, 2005 19:19

Zawory są faktycznie rgulowne płytkami i jak są za ciasne to może mieć problemy z rozruchem jeśli są uchylone silnik się rozpręża ale na gorącym byłoby jeszcze gorzej (metal się rozszerza i luzy zaworów zmniejszają )
Jeśli problem wystąpił nagle przy spadku temperatury otoczenia wykluczył bym luzy zaworów ale nie zaszkodzi sprawdzić



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz lis 06, 2005 19:50




T_E_D_I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 20, 2005 11:47
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: T_E_D_I » ndz lis 06, 2005 20:25

Co do popychaczy,to od września 1985 już dawali hydrauliczne.Nie wiem który masz rocznik auta.
Piszesz że przy wysuniętym przyspieszaczu nie możesz wogóle zapalić.Może masz źle ustawiony początek wtrysku?A nie robiłeś nic z rozrządem?Po każdej wymianie paska trzeba ustawić wyprzedzenie zapłonu.Chyba że wogóle masz przestawiony rozrząd.
Jest też możliwość,że rozsprzęglił ci się przyśpieszacz zapłonu w pompie.
Koledzy mają oczywiście 100% racji mówiąc o sprężaniu i świecach,ale nawet gdyby na któryś z cylindrów nie palił,to nie powinien gasnąć przy wyciągniętym przyspieszaczu.
Pomierz najpierw sprężanie.Gdyby pomiar wyszedł kiepski,to wlej mu trochę oleju silnikowego do cylindra i pomierz jeszcze raz.Jeśli teraz wyjdzie lepiej to na pewno pierścienie.A jeśli nie będzie poprawy to zawory albo uszczelka pod głowicą.
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości