migająca kontrolka akumulatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

migająca kontrolka akumulatora

Post autor: Hollo » ndz paź 14, 2007 21:15

dziś zostałem całkowicie zaskoczony, gdy jadąc autostrada zaczeła mrugać kontrolka akumulatora i na wyswietlaczu pojawil sie komunikat. Moje zaskoczenie było tak duże, że nawet nie pamiętam treści tego komunikatu :crazy:
zdumienie było tym większe, gdy po 2 min mrugania kontrolka znikneła i przestała już mrugać. próbowałem poźniej wyłączyć auto i zapalić je jeszcze raz by przeczytać ten konunikat, ale już sie nie pojawił. dodam, ze jak migała ta kontrolka to nie zaobserwowałem zadych anomalii silnika. czy ktoś z Was z czymś takim się spotkał??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 14, 2007 21:51

widocznie jakies krótko trwałe nie domaganie alternatora (regulatora napięcia - mógłbys się nie pokoic gdyby problem istniał cały czas lub się powtarzał



simi77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 21:15
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: simi77 » ndz paź 14, 2007 22:40

Heja,

albo regulator napięcia albo alternator. Jak masz miernik to przestaw go w pozycję woltomierza, ustaw na prąd stały (DCV) włącz silnik i światła mijania. Czarny przewód miernika do klemy (-) czrewony do (+) napięcie ładowania powinno się mieścić w granicach między 14.0 a 14.4 sprawdź ile jest u Ciebie.
Możesz również podłączyć się pod VAG'a i sprawdzić czy nie ma zapisanych jakiś błędów.

P.S. Sprawdź też klemy czy mają dobry styk z aku (słabo dokręcone, zaśniedziałe)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2007 22:46 przez simi77, łącznie zmieniany 1 raz.



Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hollo » pn paź 15, 2007 11:28

na początku myślałem, ze może golf jest tak mądry, i bada sprawność akumulatora i ostrzega gdy ta sprawność spada poniżej jakiegoś poziomu.
zawsze jak widzę, że coś mi nie gra to już później każda jazda jest nerwówką czy przypadkiem to co ostatnio komunikowało jakiś problem teraz sie nie rozpadnie. :)
trzeba będzie przyjrzeć się tej sprawie przed zima, zwłaszcza, że to TDi wiec do startu potrzebny mu naładowany akumulator.



Awatar użytkownika
pawel_stasiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:44
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Post autor: pawel_stasiak » pt sie 08, 2008 16:46

Mam golfa 4 tdi i mialem ten sam problem. wracałem z Holandii i gdy musialem stanąć na swiatłach nagle zaczęła migac mi ta kontrolka a po jakims czasie zgasła. Nie przejął bym sie tym za bardzo gdyby nie fakt ze 2 razy w miesiacu podruzuje do holandii i gdyby ten problem sie powtórzył w trasie to mógłbym miec problem, Co mogło byc przyczyną zachowania sie tej kontrolki.???



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » pt sie 08, 2008 19:09

simi77 napisał (albo regulator napięcia albo alternator. Jak masz miernik to przestaw go w pozycję woltomierza, ustaw na prąd stały (DCV)
jak się ustawia wlotomiesz to go się ustawiana napięci czyli wolty V a prąd to jest natężenie mieżone amperomierzem czyli ampery A.
Gdy pomylisz te wartośći możesz uszkodzić miernik
Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2008 19:10 przez Mirek39m, łącznie zmieniany 1 raz.


Mirek

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pt sie 08, 2008 19:41

stawiam ze szczotki sie koncza i sie wieszaja :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości